Skocz do zawartości
sky

plaga ślimaków...

Rekomendowane odpowiedzi

macie jakiś sposob na wyłapanie slimaków zwykłych (nie osiadłych) ? jakas pułapka czy coś podobnego ? mam tego zyliony i już nie nadążam z ich wyciąganiem ;]

Edytowane przez sky (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jedzą mięso możesz im na Piasek kawałek stynki położyć,  powinny się lecieć w jedno miejsce. 

U mnie to działa ale tylko w przypadku Babyloni i Nosariusow.inne nie reagują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ślimaki ?  We wtorek wieczorem/sroda rano bede w Rzeszowie - jak masz spuscic w kiblu to mogę przygarnąć za jakiś czteropak złotego trunku ;)


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co likwidowac ślimami? Przecież to ekipa czyszcząca i wychodzą tylko w nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ślimaki? Też chętnie przygarnę jeśli byś wysłał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożą się, póki mają co jeść.  Jak żarcia zabraknie to populacja się zmniejszy. One są nieszkodliwe przecież, aż tak Ci przeszkadzają?

Mam doroslego chrysusa, nie rusza ślimakow. Prędzej chlorpterus, ale to bandyta jest.

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem moment, że była plaga ślimaków i zacząłem rozdawać. Dzięki temu, że rozdawałem teraz mam od kogo brać, bo  pewnym czasie zaczęły zanikać. Coś w moim akwa je zjada, bo sporo pustych muszli. Po drugie, tak jak pisze Dominika, skończy się jedzenie to ograniczy się populacja.


Pozdrawiam,

Norbert

1d86b53c10113aeb103b8479a70f4e57u1540a1381.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Tez mam plage slimakow, wlasciwie pierwsza od czasu zalania pierwszego zbiornika...

Innych jakos nie lubily a teraz imprezy szalone robia na dnie (nie mam piachu), szczegolnie wieczorem...

Kiedy ich nie bylo to codziennie (tak, tak, obsesja nie jest mi obca) zasysalem dosc sporo detrytusu, po nocy a od kiedy one sie pojawily to nawet nie ma co sprzatac rano...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Nik@ napisał:

Prędzej chlorpterus, ale to bandyta jest. 

mój "bandyta" czasem wciągnie jakiegoś ślimaka ale są to raczej rzadkie zdarzenia, zdecydowanie woli drobnice ze skał i korali 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[mention=27457]sky[/mention] daj fotkę ślimaków, albo chociaż napisz co to za ślimaki. Wiele z nich po zgaszeniu światła wychodzi na szyby i dość łatwo je zebrać. Druga sprawa skoro tak się intensywnie mnożą muszą mieć dużo pożywienia.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.