Skocz do zawartości
Adam98

Obsada 300l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam akwarium 300l (prawie 400 w obiegu). Obecnie posiadam 2 błazenki, żółtka i chromisa. Jakie ryby mogę dokupić bezpieczne dla rafy które będą widoczne w akwarium jak żółtek ;) Myślałem o hepatusie ale po pierwsze później bym go sprzedał bo akwarium za małe, nie wiem czy żółtek go nie pogoni i jego podatność na ospę, delikatność mnie przeraża.... Zastanawiałem się tez nad imperatorem ale tu tez jak u Hepatusa i dochodzi skubanie korali. Chciałbym rybę ruchliwa No i o jaskrawych kolorach. Co byście polecili ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ensso
4 godziny temu, Nexor4 napisał:

Ecsenius Midas

 

Świetna ryba tylko uważaj bo mi ostatnio wyskoczyla... W sumie po 3dniach :( a byl ulubieńcem moim w akwarium. Takze polecam koronę / światło nocne bo szkoda tej piękności...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak zaczynałem to miałem myśl by zaczynać od ryb "funkcyjnych". Średnio mi to szło ale taka była myśl.

Hexatenia zajęła się wirkami, mandaryny jej pomogły ale tu trzeba uważać bo hexatenie są wredne.

Niewiele kopiąca, ale jednak, babka - u mnie cryptocentrus cintus.

U mnie musiał być chelmon, chociaż aiptazji było kilka różyczek, ale jednak warto to trzymać w ryzach.

Doktorek Labroides dimidiatus - też w razie jakichś początków ospy

Dopiero potem puszczałem najpierw spokojne pokolce a potem te szatany. Ale Ty już takiego lekkiego szatana masz więc każdy następny pokolec to będzie loteria. Chelmon zresztą też. 

aaa, wcześniej w miedzy czasie błazny dla ukwiała bo to też podstawa - u mnie premnas epigramma, są o wiele ładniejsze od klasycznych a wcale nie agresywne, jak niektórzy im przypinają  ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruchliwe i kolorowe są wargacze. Ja mam cirrhilabrus exquisitus, przepięknie ubarwiony w odcieniach niebieskiego i rozowego i biega po calym akwarium jak z pieprzem w majtkach. Mam tez cirrhilabrus cyanopleura ruby head, rowniez pieknie ubarwiony i stale na widoku. Nie rosną zbyt duże, reef safe, jednak potrzebują trochę dlugosci. Z mniejszych i cudownie ubarwionych jest na przyklad paracheilinus mccoskeri, żółto-czerwone ubarwienie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centropyge bispinosa/argi/bicolor/acanthops,haliochoeres chrysus,N.magnifica/decora,V.puellaris,synchiropus splendidus/pictuarus(jedzący mrożonki),pseudochromis fridmani,gramma loreto,pterapogon,piżamka(oczywiście nie wszystkie).Borsuka czy innego pokolca bym nie dokładał,choć to zależy od długości aqua.

Edytowane przez piotr07 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.