Skocz do zawartości
fifek33

Mętna woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wczoraj jak co tydzień dodałem bakterie do mojego zbiornika i dziś mam dość mocno mętną wodę. Wszystko żyje korale się pompują czy to normalne ?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

opis w pełni profesjonalny :)  

zakwit bakteryjny ,pewnie przedobrzyles z bakteriami :) powinno przejsc po kilku dniach tylko nie dawaj juz bacterii:)

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wyłączaj odpieniacza , jak chcesz pozbyć się szybciej zakwitu  , uv lub ozonator

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam też o dobrym napowietrzanu,czasem nie wystarczy odpieniacz,zależy w jakim stopnu ten zakwit ,czyli jak bardzo jest metna woda?

mogą podusić się rybki,dodałeś bakterie na oko tak? nie jak zaleca producent?:D

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ampułka co tydzień na 500L u mnie w obiegu ok 430L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, fifek33 napisał:

Ampułka co tydzień na 500L u mnie w obiegu ok 430L


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

znajac życie pewno jest okolo 400 w obiegu wiec sam widzisz ze ciut za dużo;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Po co lać te bakterie? Kompletnie tego nie rozumiem. Chyba tylko po to żeby wydawać pieniądze i mieć problemy z akwarium. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też uważam lanie bakterii do wody za zbędne. Tymbardziej w dojrzałym zbiorniku gdzie bakterii jest wystarczająco dużo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co wogóle produkują bakterie?:o 

50 minut temu, Nemo_99 napisał:

Też uważam lanie bakterii do wody za zbędne.

Niesamowite stwierdzenie,a co powiesz na Pro bio S i NP pro?

uważasz ze mam zaprzestać???jeśli dozuje codziennie


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, nanokaczor napisał:

Po co lać te bakterie? Kompletnie tego nie rozumiem. Chyba tylko po to żeby wydawać pieniądze i mieć problemy z akwarium.

Oj Konrad. Ty masz te swoje tysiące litrów z refugiami, masą życia itd, to może i nie masz potrzeby. Ale co innego jest w nano-kosteczce czy SPS-owym zbiorniku z wodą wytrzepaną przez odpieniacz. Ja zacząłem u siebie lać "spetial-blenda" i jestem bardzo zadowolony z efektów. Jeszcze zamówiłem "stability", żeby na zmianę dozować. I odrobinę (mikro ilości) vsv zacząłem dawać. A kiedyś sam byłem sceptycznie nastawiony, że po co, skoro w żywej skale wszystko jest. Rzecz w tym, że w malutkim akwarium bez ingerencji akwarysty ekosystem ubożeje, maleje różnorodność życia, i trzeba jakoś temu przeciwdziałać. A jeszcze kiedyś przy okazji kupie u Ciebie "garść piachu" i porcje zooplanktonu, i też chlup do zbiorniczka, żeby różnorodność poprawić. Inna sprawa to kwestia umiaru. Nie wlewać wszystkiego co jest na rynku i raczej dawki mniejsze niż zalecane, a na pewno nie większe. Jak się zdarzył zakwit koledze, to też raczej nie z nadmiaru bakterii wlanych (że niby ten 1ml czy pół zrobiło taką różnicę), tylko z przeżyźnienia wody. A może tez być i tak, że się po prostu ślimaki czy inne wężowidła jakieś rozmnażają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No u mnie jak wyjeżdżam na urlop 2 tygodniowy to jest pewne że wyskoczy mi cyjano, w tym czasie nie dozuję bakterii i pożywki. Po powrocie leci duży strzał śmierdziuchów i ampułka biodigestu, do tego odsysanie i wszystko wraca do normy, a po cyjano nima śladu. Jak to rozumieć? Gdzieś kiedyś tu wyczytałem że bakterie raz w tygodniu trzeba uzupełniać bo w słonej wodzie sobie nie "radzą" i że warto zmienić na inne żeby nie powstała monokultura.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nanokaczor napisał:

Po co lać te bakterie? Kompletnie tego nie rozumiem. Chyba tylko po to żeby wydawać pieniądze i mieć problemy z akwarium. 

Hej...

Zawsze bylem sceptycznie nastawiony do lania dodatkowych bakteri z tego wzgledu ze nie widzialem zadnej roznicy a parametry sie nie zmienialy, czy bakterie lalem czy tez nie. Zmienialy sie za to wtedy, gdy lalem pozywke w postaci wodki co nadal robie...

Kiedys, bardzo dawno temu, byla na tym forum ozywiona dyskusja na ten temat i chyba wszyscy dali sobie spokoj, na zasadzie "chcesz to lej, nie chcesz to nie lej"...

Moje terazniejsze akwarium prowadze bardziej swiadomie, nie dlatego ze znam teorie i jestem biologiem, czy tez innym "logiem" , lecz dlatego ze ucze sie obserwowac i wyciagac wnioski a przed upadkiem chroni mnie jakis dobrze rozwiniety instynkt (w innych dziedzinach tez...LOL)...

Znajoma namowila mnie na bakterie Tunze Care Bacter, ktore przez jedna noc wyklarowalo wode tak, jakby byla przepuszczona przez filtr UV...

W sobote jak zwykle robilem podmianke a skonczyly mi sie bakterie, zauwazylem ze woda chociaz wciaz przejrzysta, jakby stracila troche swiezosci...

Czy podczas stosowania dzialal efekt placebo?...

Czy teraz, kiedy nie wlalem bakteri, zadzialal efekt nocebo?...

 

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor
58 minut temu, Słony leszcz napisał:

Oj Konrad. Ty masz te swoje tysiące litrów z refugiami, masą życia itd, to może i nie masz potrzeby. Ale co innego jest w nano-kosteczce czy SPS-owym zbiorniku z wodą wytrzepaną przez odpieniacz. Ja zacząłem u siebie lać "spetial-blenda" i jestem bardzo zadowolony z efektów. Jeszcze zamówiłem "stability", żeby na zmianę dozować. I odrobinę (mikro ilości) vsv zacząłem dawać. A kiedyś sam byłem sceptycznie nastawiony, że po co, skoro w żywej skale wszystko jest. Rzecz w tym, że w malutkim akwarium bez ingerencji akwarysty ekosystem ubożeje, maleje różnorodność życia, i trzeba jakoś temu przeciwdziałać. A jeszcze kiedyś przy okazji kupie u Ciebie "garść piachu" i porcje zooplanktonu, i też chlup do zbiorniczka, żeby różnorodność poprawić. Inna sprawa to kwestia umiaru. Nie wlewać wszystkiego co jest na rynku i raczej dawki mniejsze niż zalecane, a na pewno nie większe. Jak się zdarzył zakwit koledze, to też raczej nie z nadmiaru bakterii wlanych (że niby ten 1ml czy pół zrobiło taką różnicę), tylko z przeżyźnienia wody. A może tez być i tak, że się po prostu ślimaki czy inne wężowidła jakieś rozmnażają.

No nie je mam teraz chyba z 20 oddzielnych systemów morskich w tym tylko 2 większe obiegi. Jeden z nich ma jakieś 3 - 4 tysiące. Większość to zbiorniki po 30 - 50 litrów. W tym dość często odpalam zbiorniki które są dokładnie dezynfekowane i osuszane po każdym cyklu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale zawsze masz możliwość zamiast śmierdziuchów z buteleczki po prostu chlupnąć trochę wody, piachu czy ceramiki z głównego obiegu. Nie mówiąc o tym, że bakterie się same przenoszą (na rękach, sprzęcie, narzędziach itp itd) o ile nie podejmie się specjalnych środków zapewniających sterylność.

Tak czy inaczej, wg mnie za mocno generalizujesz z tym "bakterie to strata pieniędzy i problemy w akwarium". Takie tradycyjne koktajle śmierdziuchów typu special blend, stability czy bio digest jednak coś tam dają, a krzywdy raczej nie zrobią.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Słony leszcz napisał:

Takie tradycyjne koktajle śmierdziuchów typu special blend, stability czy bio digest jednak coś tam dają, a krzywdy raczej nie zrobią.

Dokładnie tak,ale zaznaczmy o ile się ich nie przedawkuje bo można narobic wlasnie krzywdy w akwarium.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zakwit tych bakterii jest groźny ? Rybki żyją korale się pompują ? Nie mam uv lampy żeby użyć zamówiłem środek do klarowania wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, fifek33 napisał:

Czy zakwit tych bakterii jest groźny ? Rybki żyją korale się pompują ? Nie mam uv lampy żeby użyć zamówiłem środek do klarowania wody


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

może być niebezpieczny mogą się zwierzęta podusi z braku tlenu ,napowietrzaj wodę byle jakim "brzęczykiem " chyba ze masz odpieniacz to nie musisz .Pamiętaj ze to akwarium morskie i nie zawsze to co działało w słodkim działa w morskim :) mam na myśli preparat do klarowania wody.

 


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem ReeFlowers AquaClear


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, fifek33 napisał:

Zamówiłem ReeFlowers AquaClear


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

nigdy czegoś takiego nie stos owalem ale ten preparat wiążę cząstki stale a nie bakterie ,czy to zda egzamin w Twoim przypadku ? 

 

jest na forum swierzy temat na temat zakwitu bakteryjnego-poczytaj

Edytowane przez niwre37 (wyświetl historię edycji)

837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś z okolic rybnika Raciborza i ma pożyczyć lampe i jakaś pompe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lampa wyklarowała wodę jeszcze okrzemki na piachu zostały ale teraz już czekać aż zejdą

IMG_4118.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.