Skocz do zawartości
Adam98

Jajo rekina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miał ktoś jajo rekina i doczekał się młodego ? ;) Jakie warunki trzeba zapewnić takiemu jajku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W erybce kiedyś hodowali jak jeszcze w markach sklep mieli mógłbyś się ich dopytać


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktoś miał jajo smoka to w serialu Gra o tron jest pokazane jak je inkubować  


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie proszę Was opanujcie się i nie znęcajcie sie nad tymi zwierzętami...masz akwarium w którym możesz zapewnić minimum warunków niezbednym do życia temu zwierzakowi kupuj....ale nie w szklance wody chcesz trzymać rekina !!! Wpisz w google do jakich rozmiarow on rośnie i jakie meczarnie chcesz mu sprawić!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, niwre37 napisał:

jak by ktoś miał jajo smoka to w serialu Gra o tron jest pokazane jak je inkubować  

XDD!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Herman napisał:

Ludzie proszę Was opanujcie się i nie znęcajcie sie nad tymi zwierzętami...masz akwarium w którym możesz zapewnić minimum warunków niezbednym do życia temu zwierzakowi kupuj....ale nie w szklance wody chcesz trzymać rekina !!! Wpisz w google do jakich rozmiarow on rośnie i jakie meczarnie chcesz mu sprawić!!!

...ale jak to w zwyczaju na tym forum zaraz usłyszymy, że jak podrośnie, to oddam:clapping

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś chory film niech kupi sobie malego słonia do ogródka jak podrosnie to odda....RATUNKU

Edytowane przez Herman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce go trzymać w 300 l Nie wspomniałem nawet o tym a zreszta mam jeszce trochę serca ;) Za rok będę stawiał 2000 l only fish i chciałem tylko się na przyszłość dowiedzieć jak z warunkami dla takiego jajka. Czemu ta złośliwość Panowie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam98 nie mają jakiś specjalnych wymagań. Jeżeli chodzi o parametry to typowo morskie. Akwarium jak będziesz szykował to jak największa powierzchnia dna. 

O którym gatunku rekina myślisz? 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najmniejszym ale raczej bambusowy jest osiągalny za rozsądne pieniądze ? I jak wyglada sprawa później wyklucia ? Widziałem na yt ze rozcinają jajo i wyjmuja rekina czasami z woreczkiem żółciowym i pytanie kiedy następuje ten moment żeby go wyjmować z jajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytaj o psie albo podobne. Jest szansa że ktoś będzie je miał. Są dużo mniejsze niż bambusowe. Dodatkowo bambusowe brzydną z wiekiem :) 

Wykluwają się same, nie trzeba rozcinać. Jednak nie każdy chce jeść po wykluciu. Czasami się udaje, czasami nie.

Stopień rozwoju zarodka można sprawdzić prześwietlając jajko latarką. Fajnie wtedy widać co się dzieje w środku.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wogole może ktoś polecić kogoś, sklep, miejsce gdzie można kupić młodego osobnika lub jajko rekina bambusowego, marmurkowego Ewentualnie orientuje się w jakiej cenie można go kupić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne każdy sklep na zamówienie da radę mieć. Także dzwoń po sklepach pytaj :) 

 

Kiedy zamierzasz wystartować z zbiornikiem?  


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaja rekina widziałam ostatnio ze 3 lata temu w erybce w Zabrzu w cenie chyba 300zl lub między 300 a 400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, kris88 napisał:

 

Zbiornik wystartuje jak będzie kasa :) w tym roku chce załatwić szkło i stelaż. Dzwoniłem do kilku sklepów albo nie ma albo ceny za małego rekina 1500 Nie wiem czy mało czy dużo ale chyba poczekam na jajko bo podobno teraz nie sezon :) Mam czas wiec na razie dzwonię i zbieram informacje ile kasiory trzeba 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500zł za młodego rekina, który je, do dobra cena :) Google podpowiada  ze cena jajka w Erybce była 300zł.

Z jajek z którymi miałem styczność przeżywalność do chwili "jem i jestem szczęśliwy" to jakieś 50%.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, kris88 napisał:

1500zł za młodego rekina, który je, do dobra cena :) Google podpowiada  ze cena jajka w Erybce była 300zł.

Z jajek z którymi miałem styczność przeżywalność do chwili "jem i jestem szczęśliwy" to jakieś 50%.

Na ta przeżywalność zakładała się również szansa ze się wy wykluł ? Czy ogólnie tak ciężko je nauczyć przyjmować pokarm ? To w takim razie jak one sobie radzą z pożywieniem w naturalnym środowisku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystkie się kluły. Przeżywalność w naturze... w oceanie masz dużo większy wybór pokarmu. Coś tam są w stanie znaleźć. Pomijaj już fakt że w naturze ogólnie jest mały procent przeżywalności. 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, kris88 napisał:

Raczej wszystkie się kluły. Przeżywalność w naturze... w oceanie masz dużo większy wybór pokarmu. Coś tam są w stanie znaleźć. Pomijaj już fakt że w naturze ogólnie jest mały procent przeżywalności. 

To zależy od osobnika czy będzie jadł czy nie ? Czy są jakieś sposoby żeby go nauczyć ? Zawsze myślałem ze to drapieżnik i nie marudzi wiec żywy pokarm od małego i później przestawianie na mrożone 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaaa drapieżniki :) Jeżeli poszukujesz ryby, która będzie agresywnie pobierała pokarm i będzie fajna do 2 tyś litrów, to nie rekiny. Rekiny bentosowe czyli te mniejsze gatunki jak bambusowe, psie, kocie, marmurkowe etc to raczej kluchy które leżą na dnie i czekają aż coś się pojawi do zjedzenia. 

Także jak masz w głowie takie ataki rekina jak widać na filmach przyrodniczych i chcesz tego u siebie to rekiny czarnopłetwe i 20-50 tyś litrów. 

No i jeszcze rekiny są jak to ująć.... takie bez charakteru? Zupełnie inny kontakt złapiesz z rogatnicami czy strzępielami. Nawet mureny i skrzydlice są bardziej ogarnięte :) 

Polecam rogatnice :) Te duże gatunki są świetne :)


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mi nie chodzi o to żeby się rzucał na jedzenie tylko dziwi mnie fakt tej przezywalnosci o której wspomniałeś a jeśli dobrze zrozumiałem chodzi o to ze umierają bo nie chcą pobierać pokarmu ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być całą masa że nie chcą jeść w akwariach. Za jasno/ciemno, za mało kryjówek/za dużo kryjówek. Także niekoniecznie jest aż tak źle w naturze jak w akwarium. Następna sprawa że np takie marmurkowe jak zaczną sypać jajkami to po 4-6 miesięcznie dają. Nie jest to jedno czy dwa młode rocznie.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.