Skocz do zawartości
tilk74

zmętnienie wody

Rekomendowane odpowiedzi

Hej .
 No i mam pierwszy problem z akwarium . Woda z dnia na dzień robi się coraz bardziej mleczna  ( z tego co czytam to chyba zakwit bakteryjny ). Akwarium w sobote miało 2 tygodnie  od zalania pojemność 96L . Żywa woda , żywa skała . Filtracja to kaskada bez odpieniacza (ale zastanawiam sie nad nim ) Lałem co dziennie po 2 krople bakterii i 2 krople pożywki bo tak polecili mi w sklepie ale jak sie doczytałem w instrukcji to piszą że 1 kropla na 100L wiec chyba za dużo lałem .
Czy to może być przyczyną . Jesli tak to co teraz z tym fantem zrobić ?. Robiłem z ciekawości testy podstawowe wody w piątek i NO2 =0   NO3 =3 PO4 =0.15. Wczoraj dla testu w skimer zamiast gąbki włożyłem wataline i zanużyłem go głębiej aby zbierał wode nie tylko z powierzchni  i po 4 godzinach watalina  zrobiła sie brazowa.  Myślę czy by nie wrzucić na jakiś czas starego filtra wewnętrznego tylko z wkładem z wataliny albo z sery takie kule co wyłapują najdrobniejsze cząstki zabrudzenia z wody .

Edytowane przez tilk74 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tilk74 napisał:

Lałem co dziennie po 2 krople bakterii i 2 krople pożywki bo tak polecili mi w sklepie ale jak sie doczytałem w instrukcji to piszą że 1 kropla na 100L wiec chyba za dużo lałem .
Czy to może być przyczyną .

Witaj

sam sobie odpowiedziałeś na problem:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, @Beti napisał:

Witaj

sam sobie odpowiedziałeś na problem:)

No ok ,ale jak go teraz rozwiazać ?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, tilk74 napisał:

bo tak polecili mi w sklepie

Nie wierz we wszystko, co sklep Ci powie;)

Napowietrzać (jak nie masz odpieniacza to jakiś brzęczyk) i czekać aż samo przejdzie. Bakterie same w sobie nie zaszkodzą raczej, ale jak zaczną padać, to może tlenu zabraknąć zwierzakom.

Edytowane przez Słony leszcz (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest tu wiele tematow na ten temat

 

Zaprzestam lania bakteri musisz odczekać lub lampa uv


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Słony leszcz napisał:

Nie wierz we wszystko, co sklep Ci powie;)

Napowietrzać (jak nie masz odpieniacza to jakiś brzęczyk) i czekać aż samo przejdzie. Bakterie same w sobie nie zaszkodzą raczej, ale jak zaczną padać, to może tlenu zabraknąć zwierzakom.

Tam nie ma komu zabraknać tlenu bo akwarium.jest w czasie dojrzewania i prócz skal z okrzemkami nie ma nic wiecej .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wydaje mi się że to co jest brązowe na skałach to nie są okrzemki. Okrzemki w akwarium morskim są najczęściej zielone i rosną wszędzie w tym na szybach. Czy masz może zdjęcie tych glonów lub bakterii? Jeśli są brązowe to obstawiam że są to bruzdnice - ale będzie to pewne jak wstawisz fotkę. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, @Beti napisał:

No jest tu wiele tematow na ten temat

 

Zaprzestam lania bakteri musisz odczekać lub lampa uv

Bakterii już nie leje od wczoraj . Poczekam z tydzień i zobaczę czy coś sie zmieni .A jak nie ro trzeba bedzie kupić jakąs lampę UV .Rozmawiałem ze sklepem gdzie robilem zakupy i mówili że mi pożyczą lampe na parę dni . Ale jest jeden problem mam do nich 125 km w jedna strone to razem.pożyczenie i oddanie to już 500km  a to już spory wydatek na paliwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

A no jeszcze jak lałeś bakterie czyli razem z nimi pożywkę dla dino i bakterii to jestem już pewien że masz bruzdnice czyli dino a nie żadne okrzemki. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, tilk74 napisał:

jest w czasie dojrzewania i prócz skal z okrzemkami nie ma nic wiecej

No to luz, niech się samo sklaruje.

A watę to najlepiej na wierzch kaskady ułożyć zamiast jakieś kolejne filterki pchać. Generalnie, wata się przydaje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Słony leszcz napisał:

No to luz, niech się samo sklaruje.

A watę to najlepiej na wierzch kaskady ułożyć zamiast jakieś kolejne filterki pchać. Generalnie, wata się przydaje

Mam też na wylocie z kaskady i wymieniam.codziennie bo.jest brązowa.

11 minut temu, nanokaczor napisał:

A no jeszcze jak lałeś bakterie czyli razem z nimi pożywkę dla dino i bakterii to jestem już pewien że masz bruzdnice czyli dino a nie żadne okrzemki. 

Jestem teraz w pracy . Jak tylko wroce do domu to wrzuce kilka fotek .Niby mam też w tel.ale za cholere nie mogę zmnjiejszyc formatu i nie chca sie zaladowac na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zdjęć nagrałem film na filmie lepiej widać zmętnienie wody . Na dole ten biały pył był jeszcze parę dni temu brązowy .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.