Skocz do zawartości
lapsiak84

Sylikon akwariowy KA 12 klejenie pod wodą

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie. Czy silikonem akwariowym KA 12 z firmy LAKMA da się (można) kleić pod wodą?

 

Chciałbym na powrocie dołożyć kolanko a niestety nie mam możliwości spuścić tyle wody i osuszać.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na powrocie to chyba nie ma problemu żeby skleić to normalnym klejem na wyłączonym obiegu, chyba, że to kolanko ma być gdzieś w głównym zbiorniku ale nic nie napisałeś szczegółowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak na powrocie to chyba nie ma problemu żeby skleić to normalnym klejem na wyłączonym obiegu, chyba, że to kolanko ma być gdzieś w głównym zbiorniku ale nic nie napisałeś szczegółowo.


Tak sorry nie napisałem że w głównym. Zamiast locklina zrobilem dysze. Ale skierowalem ja w dół. A chcę dać kolanko aby woda pedziła w bok nie w dół.

A zwykłym tangitem nie da sie pod wodą skleić?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co to kleić, sklej to nowe kolanko z kawałkiem rurki i daj na wcisk w to obecne. Jeszcze będziesz miał z czyszczeniem łatwiej i kierunek będziesz mógł sobie ustawiać:). Mam tak u siebie tylko u mnie leci 1000l/h a nie kilkanaście tysi l/h z pompy zasilającej, także musisz przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem czy to tak samo czy podobnie jak Kondrad_Wwa pisze, ja dawałem klej w kolanko klej na rurę wciskałem przekrecalem prawo lewo wyciągnąłem kolanko poczekałem aż klej zasechł i teraz mam takie nakładane z oporem ciężko idzie ale jest możliwość kierowania strumienia wody.

Klej do hydrauliki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem czy to tak samo czy podobnie jak Kondrad_Wwa pisze, ja dawałem klej w kolanko klej na rurę wciskałem przekrecalem prawo lewo wyciągnąłem kolanko poczekałem aż klej zasechł i teraz mam takie nakładane z oporem ciężko idzie ale jest możliwość kierowania strumienia wody.
Klej do hydrauliki 
Chyba podobnie, albo można dać cienko taśmy teflonowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.