Skocz do zawartości
Nik@

Karmienie kosterowatych, mam problem z piramidką

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni jestem szczęśliwą opiekunką malucha tetrosomus gibbosus. To kuzyn popularnej krówki. Rybka ma około 4 cm wielkości, zdrowa, pływa sobie razno. 

Jedyny problem póki co, to karmienie.

Kto mnie zna wie, że u mnie cyrkulacja jest symboliczna. Coś tam dmucha, ale słabo, bo jakoś tak mam,  ze lubie, jak koralowce delikatnie powiewają na wietrze, a nie szarpie im polipami.

Niby idealne warunki dla gapowatych kosterowatych. Ale zanim ten mój piramidek zauważy, że coś do jedzenia pływa w toni, zanim sobie pomyśli, że akurat ten kąsek wygląda smacznie i go namierzy, zanim ruszy płetwy, żeby go zjeść, to albo mu go prąd wody sprzątanie sprzed pyszczka, albo zjedzą moje rybie torpedy, jak wargacze czy pokolce. To jest aż niemożliwe, jaka ta rybka jest ospała w zdobywaniu pokarmu. Z 50 kawałków mysis jej przeleci tuż przed pyskiem, zanim sie zdecyduje, który jej się podoba, a jak juz się zdecyduje na konkretny kawałek, to nie zdąży go dopaść i zjeść. 

Próbowałam wyłączać cyrkulator, próbowałam karmić po zgaszeniu światła.  Nic to nie dało.  Nawet borsuk i pokolce po ciemku wyplyqaly z noclegowni na zer, a ta gapa pomimo, że pływa cały czas w toni, nawet w nocy, nie złapała nic. 

Jak te rybkę nakarmić? Macie jakieś sposoby? Piersią nie mogę, choćbym chciała:D

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce martwić koleżanki, ale zostaje tylko kroplówka :))) Pozdrawiam, tomko


Nowe 400L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałaś dodawać czosnku ? U mnie na mandaryna podziałało też na początku był taki dramat z karmieniem jak u Ciebie . Kupiłem z microbe lift czosnek w sprayu i ten się u mnie bardzo dobrze sprawdza . Próbowałem innych i było słabo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje metoda mandarynkowa,czyli duży kotnik i podawanie żarcia najlepiej z czymś żywyym. artemia,szklatka tp przez jakieś trzy tygodnie, żeby nabrała sił i chęci. Ewentualnie nauka karmienia pipetą.


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Oddzielny zbiornik widłonogi Acatia jak na filmie albo tigriopus

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisała Tamara kotnik i próbuj karmić. Nie wiem czemu ale zazwyczaj  przy trudnych rybach sprawdza się artemia.

Moja maleńka ,,bombeczka'' kostera rogata daje rade, zapierdziela za jedzeniem  jak torpeda.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że to nie jest problem w tym, że rybka nie chce jeść, tylko jest za bardzo gapowata. Na razie się nie martwię że głoduje, bo sobie skubie coś w skałach, no ale trzeba znaleźć jakiś patent. Próbowałam rano jak jeszcze światło było zgaszone i inne ryby spaly ale też to nic nie dało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nik@ a coś drobniejszego niż kryl? Na przykład tak jak sugeruje Konrad widłonogi, świeżo wykluta artemia, tak aby się rozpłynęło po całym akwarium i było więcej czasu na zjedzenie.


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja drobne jedzenie podawalem pipetka, powiekszylem otwór troszlke i jak inne byly zajete jedzeniem rybke karmilem pipetk tak ze przed mordke dawalem jedzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze sprobuj w jeden kat podac mrozonke zeby inne ryby zajely sie jedzeniem i w tym samym czasie podaj jedzenie pod pyszczek krowce. Tylko wylacz obieg i cyrkulacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, kris88 napisał:

Nik@ a coś drobniejszego niż kryl? Na przykład tak jak sugeruje Konrad widłonogi, świeżo wykluta artemia, tak aby się rozpłynęło po całym akwarium i było więcej czasu na zjedzenie.

Dawalam pokarmy różnych rozmiarów: lasonogi, solowiec, ikra morska, ikra homara, unimix morski. Widac, że rybka interesowała die najbardziej lasonogami i artemia, czyli takimi większymi. Ale nie nadązała za nimi popłynąć i złapać, bo albo wiatr zwial, albo torpedy.

Karmienie po zgaszeniu światła nic nie daje, rybka chyba nie widzi dobrze w polmroku i raczej ucieka z chmury pokarmu.

Karmienie w kilku miejscach na raz (czyli wlewam pokarm na jednej stronie, żeby żarłoki tam zwabić, po czym cichaczem tuż przy piramidce też nie pomagało, torpedy są wszędzie. Mają oczy dookoła głowy. Już to ćwiczyłam przy karmieniu niefotek. Mogę nawalić pokarmu w jednym miejscu sporo i tam się wszystkie zbiegną, a i tak w ułamku sekundy przy niefotce też kolejka się robi i trzeba odganiać pipetą, żeby z polipow nie wyszarpaly.

Ale dziś się udało:) piramidka znalazła się w dobrym miejscu z przodu, gdzie z dyszy locline nie wieje, wczesniej wyłączyłam cyrkulatory, wlalam sporą porcje i dała radę złapać co nieco. Głównie polowała na artemie i lasonogi, drobniejsze pokarmy totalnie olała. Jest nieźle, chyba powoli damy radę :)

 

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączaj obieg i cyrkulację ma czas karmienia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulatory wyłączam, a obiegu na szczescie nie potrzeba. Chłopak już się nauczył, że jak podchodzę z kubkiem to trzeba być z przodu i nie zastanawiać się, który kawałek wybrać :) wczoraj udało mu się złapać kilka artemii, dzisiaj na lunch już wiecej złowił. Staram się wlewac pokarm jak najbliżej niego.

Dzięki za pomoc, myślę, że już będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.