Skocz do zawartości
Tapajos32

Kolejna trzydziestka po prawie 3 miesiącach :)

Rekomendowane odpowiedzi

 

Efekt nadmiernego obcowania na pewnym forum, w posolonym towarzystwie ;)

Dennerle 30l, kaskada seachem tidal 35, cyrkulacja jebao sw2 lampka chihiros, troche żywej skały zielenina to caulerpa, koralowce: sarcopython, mala kolonia zoa, blastomussa, czerwony glon gaciarella(strasznie chineryczny u mnie) - generalne bedzie z czasem wiecej ;)

Dodatkowo 2x L. Wundermanii 1x L. Amboinensis, jeden Trochus, Babilonia, troche kiełży, wieloszcztów i innych żyjątek.IMG_0655.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Edytowane przez Tapajos32
literówka (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda skała tal ustawiona ale chyba mało miejsca na korale.masz co?

To z przodu takie fioletowo fluorenstencyjne to co to? ☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miejsca jest jeszcze sporo :) zamierzam je skrupulatnie wypełnić ;) to z przodu to Blastomussa wellsi - fajny LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka po 8 miesiącach :) słaba jakość zdjęcia - robione telefonem

obsada : N,magnifica, 2x błazenki -wiem to już przesada wszystkiemu winna Żona - Ona je kupiła bo "takie słodkie maluchy" ;), 2x L. Wurdemanii oraz Trochus Babilonia i "mithrax"

Kosteczka przeszła kilka plag: Aiptasia, ghost algae, valonia i obecnie wychodzi na prostą po inwazji dino(mam nadzieje że wychodzi)

Parametry : NO3 <0.02, PO4 0,03 , KH 7,7 zasolenie 1,024 - 1,025IMG_1162.JPG


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Tapajos32 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No proszę,zachęcam do konkursu 2019,piękna kostka :)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0d0219817604cda7ee28c26e79ff641f.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jeszcze jedno zdjęcie :) Dziękuje Beti za miłe słowa - może się skusze - choć przeglądając zdjęcia konkursowiczów, zorientowałem się że jeszcze dużo muszę się nauczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie,zdjęcia będą oceniane za całokształt,nie za to ze ktoś ma 30l a jedem 500l

Jak na kostkę jest swietna ;)

Dodaj trochę białego zrób fotkę i prześlij do konkursu ;)

Pozd.

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął rok :) zdjęcie słabe - nie ogarniam "fotografiki", kostka trochę się zmieniła - brak większych plag(tfu tfu) przerybienie na maxa :) ale nie mam serca eksmitować błaznów no chyba że porosną jeszcze większe....

Co ciekawe po tych 12 miesiącach kostka osiągnęła stan pewnej "samoobsługi" tzn teraz podmiana to tylko spuszenie wody i nalanie świeżej solanki, wcześniej było nagminne szorowanie glonów, ściąganie  osadów, omiatanie szczepek z dino itd...teraz  właściwie przestałem mierzyć parametry, idąc za sugestią niektórych użytkowników forum żeby mierzyć jak coś zaczyna się dziać...

Ph 8,0, KH 7,5, zasolenie 1,024, NO3 niewykrywalne, PO4 coś koło 0,03

Nauczyłem się przez ten czas jednej rzeczy - w takiej szklance wody nie ma co prowadzić żadnej suplementacji to tylko powoduje problemy , zrezygnowałem z fito, bakterii (różnych także tych na osad), jakichś magicznych środków na glony i innych "boosterów"

Tylko sól i woda :)  Oczywiście to tylko moje subiektywne zdanie wyrobione na podstawie tylko tej kosteczki....

A w ogóle to dzięki Wam powstał ten mały kawałeczek rafy na małej wiosce niedaleko Częstochowy - Wasze rady i sugestie były bezcenne … Dziękuje :) 

.

 

 

IMG_0222a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Tapajos32 napisał:

NO3 niewykrywalne, PO4 coś koło 0,03

Tyle rybów i takie parametry:czapkizgłów:) zazdroszczę.

Można wiedzieć jak karmisz?

I co się stało z makroglonami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Makroglony szlag trafił :( "Kalarepy" po prostu wymarły, miałem  też piękną bordową Glaciliarie ale również zanikła - to był trudny w utrzymaniu glon.....

Karmię dwa razy dziennie na przemian : artemia zwykła i w "sosie" z Aquaforest, lasonogi i ikra homara - podaje minimalne ilości tak by wszystko zostało wyjedzone natychmiast, krewetki (mam dwie wurdemanii) dostają papu pod pysk z pincety - ważne by wszystko zjedzono w jednym rzucie i tyle …...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Tapajos32 napisał:

Makroglony szlag trafił :( "Kalarepy" po prostu wymarły, miałem  też piękną bordową Glaciliarie ale również zanikła - to był trudny w utrzymaniu glon...

To tak samo jak u mnie, jak zmieniłem oświetlenie, glony zanikły :( 

43 minuty temu, Tapajos32 napisał:

Karmię dwa razy dziennie na przemian : artemia zwykła i w "sosie" z Aquaforest, lasonogi i ikra homara - podaje minimalne ilości tak by wszystko zostało wyjedzone natychmiast, krewetki (mam dwie wurdemanii) dostają papu pod pysk z pincety - ważne by wszystko zjedzono w jednym rzucie i tyle …...

Też karmię 2 razy dziennie, czyli daję za dużo żarcia, bo mam wysokie parametry. Dzięki za info, Twoja kostka bardzo ładnie się rozwija :respect:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :) Acha i nie podaje w ogóle żadnych pokarmów sztucznych (granulek i płatków)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mala aktualizacja przybyły rurówki Protula i SebellastarteIMG_0295.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[attachment]IMG_0370.jpg[/attachment]
f4176cdd9a3510873a0d6a3ac1a20670.jpg
459911322ab230485a568ac3275133e7.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

IMG_0370.jpg

b314430d517fc0d580fafa62bdf9e6a4.jpg
fc71c28d7a3b981bc8e1f4ef935f6311.jpg
Nigdy nie naucze się robić zdjęć, kostka ma już (albo dopiero ) 15 miesięcy, protule dałem w inne miejsce bo błazenki ją stresowały...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.