Skocz do zawartości
CzaQ

Wybredny Salarias

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, od prawie roku posiadam Salariasa, był pierwszą rybą jaką wpuściłem do baniaka ok 2 miesięcy po zalaniu. Ryba od początku była mocno wybredna jeśli chodzi o jedzenie - podawałem mrożonego solowca, lasonogi, drobny kryl, glony nori, artemie, pokarm Hikari dla małych roślinożerców, masstick i... nic. Salarias co prawda podpływa do pokarmu, czasami coś go skubnie i od razu wypluwa. Mimo tego przez prawie cały rok ryba była w pełni najedzona, brzuch wypchany, ponieważ ciągle coś skubała czy to na skale czy szybach. W ostatnim czasie jednak zaognił mi się problem z cyjano/dino. Nie ma ogromnego dramatu, dino raczej jest tylko na piasku, cyjano pojedyncze małe korzuchy jednak salarias zdecydowanie przestał skubać skałę, szyby, ma zapadnięty brzuch i wygląda na dość niemrawego w porównaniu do wcześniejszych miesięcy. Innych oznak nie zaobserwowałem. Z samymi plagami ciągle walczę jednak wiadomo, że to proces raczej długotrwały a obstawiam, że jest główną przyczyną. Parametry wody się znacząco nie zmieniły w przeciągu kilku miesięcy. Czy macie pomysł co zrobić aby zwiększyć apetyt takiego Salariasa?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce cie martwic, ale chyba nic nie zrobisz. Moj pierwszy salarias mimo ze wszystko jadl po ponad roku  zrobil sie chudy jak papier i w koncu padl.Mozesz jeszcze gdzies poszukac kawalek skaly zagloniony i wsadzic do akwarium ale nie wiem na ile to pomoze.

Edytowane przez vunpepic (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by sali potrzebował nowego domu z łąką to służe pomoca .

Nawet moge przyjac go na czas odrostu łaki. u mnni na pewno nie zglodnieje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobnie miałem z salariasem ,kupiłem rybkę bardzo ładna ,gruba i żwawą .Po jakimś czasie zauważyłem ze zaczyna niedomagać ,chudnac. Zauważyłem tez ze nie pobiera sztucznego pokarmu tylko czasami coś skubnie ze skały,po trzech miesiącach wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy .Była tak chuda ze prawie przezroczysta  ,myślałem ze już po niej ...aż pewnego razu złapała trochę mrożonki :) i od tej pory tylko tyje :) wszystko wróciło do normy.

Może i u Ciebie tez tak będzie ?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, niwre37 napisał:

podobnie miałem z salariasem ,kupiłem rybkę bardzo ładna ,gruba i żwawą .Po jakimś czasie zauważyłem ze zaczyna niedomagać ,chudnac. Zauważyłem tez ze nie pobiera sztucznego pokarmu tylko czasami coś skubnie ze skały,po trzech miesiącach wyglądała jak obraz nędzy i rozpaczy .Była tak chuda ze prawie przezroczysta  ,myślałem ze już po niej ...aż pewnego razu złapała trochę mrożonki :) i od tej pory tylko tyje :) wszystko wróciło do normy.

Może i u Ciebie tez tak będzie ?

Chyba na szczęście mam podobną sytuację jak Ty.  Od 2 tygodni Salarias miał pusty i zapadnięty brzuch, dzisiaj przychodzę po pracy i co prawda brzuch nie jest wypełniony na maksa jak zawsze ale powiedzmy w normie... Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy. Jednak tak jak mówicie chyba na apetyt takich okazów nie da się nic poradzić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego, pisałem aby go wpuścić do środowiska gdzie nie ma żadnego salariasa i sprawdzić czy zacznie jeść  może żywi się tylko wybranymi rodzajami glonów a nie jak leci wszystkimi . po zjedzeniu wszystkich z danego zbiornika po prostu nie ma co jesć i zaczyna marudzić az zacznie jesc te inne glony .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyczyscil wszystkie glony, a mrozonek zadnych sie nie czepił, suchej tez nic, próbowałem mu dawac wszystko i nic taki był wybredny... no i niestety ktoregoś ranka odszedł na wieczną rafe...:( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze spróbować położyć na skałę algi nori, przyłożyć je drugą skałką. Ewentualnie wpiąć w klipsa i dać w miejsce najczestszego żerowania salariasa. Czasem działa... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.