Skocz do zawartości

Historia edycji

sith114

sith114

4 minuty temu, wolan91 napisał:

odciek w takim reaktorze powinien być minimum 60 kh a chłopaki mają po 80 -90 kh nawet , jeśli zwiększę ilość odcieku do akwarium kh w reaktorze spada i nic się nie dzieje , co do tego ze akwarium ma niby 300 l to mam tam 20 acropor  10 innych sps i z 15 LPS i wszystko zapierdziela .  Kolumna jest dobrze zasypana , co do wkładu jestem pewien ze jest felerny i się rozpuszcza ale nie tak jak powinien

 

10 minut temu, VDR napisał:

Nie wiem jak w rozwiązaniu Pacific Sun ale w oryginalnym Dastaco - pierwsza kolumna nie jest zasypana w całości wkładem. O ile pamiętam powinna być do połowy. Inna sprawa, że skoro masz KH35 na odcieku, znaczy, że jednak wkład się rozpuszcza. Można by do wydajności rozpuszczania podyskutować ale w 300l, taki odciek IMHO spokojnie powinien podbijać kH. 

Wg mnie problemem jest to, że reaktor nie wyrabia przy akwarium 300 litrow, a gdzie 1400 które podaje producent? Coś jest nie tak ;) Z resztą Dawid już rozmawiał z innymi akwarystami którzy po przejściu na arma mieli podobny problem.

sith114

sith114

2 minuty temu, wolan91 napisał:

odciek w takim reaktorze powinien być minimum 60 kh a chłopaki mają po 80 -90 kh nawet , jeśli zwiększę ilość odcieku do akwarium kh w reaktorze spada i nic się nie dzieje , co do tego ze akwarium ma niby 300 l to mam tam 20 acropor  10 innych sps i z 15 LPS i wszystko zapierdziela .  Kolumna jest dobrze zasypana , co do wkładu jestem pewien ze jest felerny i się rozpuszcza ale nie tak jak powinien

 

8 minut temu, VDR napisał:

Nie wiem jak w rozwiązaniu Pacific Sun ale w oryginalnym Dastaco - pierwsza kolumna nie jest zasypana w całości wkładem. O ile pamiętam powinna być do połowy. Inna sprawa, że skoro masz KH35 na odcieku, znaczy, że jednak wkład się rozpuszcza. Można by do wydajności rozpuszczania podyskutować ale w 300l, taki odciek IMHO spokojnie powinien podbijać kH. 

Wg mnie problemem jest to, że reaktor nie wyrabia przy akwarium 300 litrow, a gdzie 1400 które podaje producent? Coś jest nie tak ;)

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.