Skocz do zawartości
pol-uk

Nowe 500+ (nie od PRM) na obczyźnie ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

No to solimy:

uaXN

Sump poza pierwszą komorą schnie... czekam na odpieniacz.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na blacie kuchiennym jakoś tego nie widzę ale kto wie. Chyba że mało w kuchni "grzebiecie".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na blacie kuchiennym jakoś tego nie widzę ale kto wie. Chyba że mało w kuchni "grzebiecie".

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Kol.@fresz33 co masz na myśli pisząc o blacie kuchennym?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie Krzyśkowi chodziło o światło które przy np. wieczornym gotowaniu będzie na dłuższą metę uciążliwe. Widzę po swoim oświetleniu w salonie że wieczorem jak siedzą goście to fajnie jak światełko chodzi na max 10% - wtedy jest spoko.

Tomku - bardzo ładne ułożenie skały ;)  będę obserwował wątek bo ciekawie się zapowiada. Jaki zamówiłeś odpieniacz ? 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. @lukiblack w poniedziałek przyjdą jedne z ostatnich części puzzli do tej układanki.

Zamówiony Red Sea RSK-900 mam nadzieję że będę zadowolony, przyjdą także Maxspect Gyre XF350 w duecie jako pompy strumieniowe.

Kleję właśnie hydraulikę aby jutro lub najpózniej w niedzielę uruchomić duży obieg.

Dziś do akwarium poszły bakterie One & Only, po niedzieli mierzymy pierwszy amoniak.

Czekam na pady a'la Radion od braci z Chin i muszę złożyć zamówienie u @magu na sterownik.

Narazie po 5 godzin świeci nad akwa 2 x54w T5 Ati Blue Plus i Aquablue Special.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny i ladny projekt. Fajnie ulozona skala. O stelarz nie ma sie co martwic, profile od kilku lat z powidzeniem uzywane w akwarystyce i doskonale sie sprawdzily. 

 

Gdyby to bylo moje nie szedlbym az w tak przeskalowany odpieniacz i obieg. Duzy koszt poczatkowy, pozniejsza duza konsumpcja energii, mielenie i trzepanie tej wody nie wychodzi koralom na dobre. Ale to nie moje wiec ....dalszy komentarz zbedny.  Kibicuje


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2019 o 22:10, pol-uk napisał:

Witam,

Wczoraj udało się jeszcze zamówić pady z Ali... klony Radion XR30W G4

afCz

Według dokumentacji otrzymanej od sprzedawcy każdy panel to jakieś 69W mocy.

rse4

Zamówione 5 szt co teoretycznie powinno dać moc ok 350W w LED-ach.

 

Możesz podrzucić link do tych "klonów", chętnie coś więcej o nich poczytam :)

Edytowane przez Edue (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Grzegorz Dyzma dzięki za cenne wskazówki. Skałę kleiłem kilka ładnych popołudni i w miarę to wyszło. Brakuje mi trochę wysokości gdyż nie miałem kartonu który by ją wyznaczał ale jak to mawiają "musztarda po obiedzie". Co do obiegówki obecnie hula na jakieś 40% a zużycie pokazywane na wyświetlaczu obecnie to jakieś 33W także do przyjęcia., co do odpieniacza to może przewymiarowany ale prawdę powiedziawszy nie znam docelowej obsady i wolałem dmuchać na zimne.

Miał być dzisiaj u mnie razem z Gyre XF350 a wyszło jak zawsze... dziwię się trochę Niemcom że niby mają na stanie a potem trzeba tydzień czekać.... no cóż.

Kol. @Edue podaj e-mail na PW to wyślę ci PDF-a.

Akwarium zalane do końca, zasolone solą Red Sea Coral Pro i podłączone w obieg ze Sumpem.

W Sumpie brak jeszcze piasku w DSB no i Refugium nieczynne jeszcze.

Z podstaw brak Odpieniacza, Gyre XF350 i pady od Chińczyka w drodze reszta się kręci.

W Sobotę dodane bakterie One & Only Dr. Tim Aquatics  wcześniej wlałem Microbe-Lift.

Pomiary na dziś:

NH3 - 0,0 Colombo

NO2 - 0,0 Red Sea

W akwarium małe kawałki żywej skały z poprzedniego zbiornika i dwie kolonie ZOA które jak widać mają się dobrze, Kenia niestety jeszcze "kapeć" i zwłoki Montipory talerzowej poparzonej przez Quadri. w kilku miejscach na piasku i skałach widać lekkie Dino.

yWWu

I0ns

d9bp

OqSK

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W końcu dotarły zamówione rzeczy. Wczoraj przyszły pompy:

Oh0k

Dziś dotarł odpieniacz:

0Rmd

Wczoraj zainstalowałem prowizorycznie pompy tzn. pompy docelowo a kontroler wisi na kablach jeszcze gdyż zabudowa góry jeszcze nie gotowa bo w planach.

Ogrom ustawień mnie na "Dzień Dobry" przerósł jednym słowem masakra jak je można tam po ustawiać. Przy standardowych ustawieniach z fabryki z jakimi przyszedł po odpaleniu na 50% ogień w szopie. Wszystkie szczepki ze skał zdmuchnięte.

Nie zagłębiając się jak na razie w gąszcz ustawień skręciłem moc na 30% dla każdej pompy ustawiłem je na przeciw siebie i uruchomiłem w trybie automatycznym OGC  - Ocean Gyre Control. Ładnie zmiennie buja wodą w różnych kierunkach - korale wyglądają na zadowolone.

Dziś dotarł OGROMY odpieniacz Red Sea RSK-900 (mój Tunze 9004DC wygląda przy nim jak paznokieć u nogi) super zapakowany i jakościowo wykonany.

Super Instrukcja, prosty intuicyjny montaż bez jakichkolwiek narzędzi mnie zaskoczył - w porównaniu ze złożeniem Clari Sea była tu bułka z masłem.

Otwierając go miałem lekkie wątpliwości czy dobrze aby wymierzyłem Sump-a i czy wejdzie bez wysuwania go ale wszystko poszło zgodnie z planem i maszyna już pracuje. Pienieniem jeszcze tego nie można nazwać bo nie ma za bardzo co pienić ale wszystko się dociera.

F3PA

Jak widać Clari Sea też robi robotę.

Teraz część najważniejsza za którą zapewne zostanę przez niektórych z Was znienawidzony i zlinczowany.

W akwarium od 3 dni znajduję się para Błazenków i ok 50 procent korali z poprzedniego akwa.

Wszystko ma się dobrze lub bardzo dobrze. Niektóre z korali pompują się super inne oswajają się z nowym środowiskiem.

Trafiły tam już Acantastrea - 3 różne rodzaje, Goniopory - 3 różne rodzaje, Blastomussa Merletti, Euphylie - 4 różne rodzaje, kilka koloni Zoa, Milka, Montipora talerzowa - ładny okaz, Briareum, Galaxea, Pocilipora i kilka maluchów.

Testy na NO2 i NH3 robione codziennie czasami nawet rano i wieczorem wszystkie wskazania na 0.0

Jedyny objaw dojrzewania to lekki wysyp okrzemków choć mam wrażenie po dzisiejszym dniu że ustępują - ale mogę się mylić.

Błazny pływają i zachowują się normalnie - przyjmują pokarm i są zadowolone.

Na start były wlane bakterie Microbe Lift Arki które były tylko mieszane w zbiorniku bez Sump-a a następnie dodałem bakterie Dr. Tim Aqutics One & Only które przyspieszają procesy nitryfikacyjne - to wszystko mieszało się w małym obiegu do niedzieli kiedy to podłączyłem Sump-a.

Mam nadzieję że nie popełniłem wielkich błędów które się na mnie zemszczą - czas pokaże.

Jedyna zmiana jak na chwilę obecnie nastąpi to zmiana oświetlenia może jutro na 4x54W w T5 na czas kiedy dotrze przesyłka z Chin.

Chińczyk coś ściemnia że pady wysłane i numer nadania jest - a w monitorowaniu przesyłek cisza dawno taki nie miałem z Ali ale u nich ponoć jakieś święto było 5 kwietnia.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

10 dni po zalaniu wszystkie korale i ryby już w nowym zbiorniku.

h2kP

QQcA

Parametry mierzone codziennie podstawowe w dojrzewaniu NO2 i NH3 wszystkie na zero - testy Colombo i Red Sea.

Obecnie w akwarium 8 szt ryb: 

- 2 błazenki 

- Hepatus 

- Żołtek

- babka kąpiąca Valenciennea sexguttata

- hexa

- mandaryn wspaniały

- magnifica

Miał być jeszcze Macropharyngodon bipartitus jedna z moich pierwszych rybek jednak nie dał rady. Schował się ewentulnie w skale która trafiła do kosz lub zakopał się w piasku i nie mogę go znaleźć a połowa wody z mojego RSM250 spuszczona i piasek przekopywałem wzdłuż i w szerz -zapadł się choć nie wiem jak to możliwe.

Szkoda bo piękan rybka i trafiła jako 3 do poprzedniego akwa.

Okrzemki w odwrocie - mam nadzieję że nie tyka jakaś bomba biologiczna bo innych objawów dojrzewania brak.

Część korali pompuje się do granic - część jeszcze strajkuje ale to normalne.

Od dziś świecę 4x54W na czas skończenia lampy - pady od chińczyka w drodze można już śledzić.

2 z 4 świetlówek niestety jeszcze dziś z słodkowodnego zostaną jutro wymienione na ATI Blue Plus i ATI Actinic.

Odpieniacz pieni tyle co nic - reszta w porządku.

Pozdrawiam Tomasz

 

 


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zaczęła się wielka telenowela zwana akwarystyką morską i dla mnie.

Dziś niestety "pie...neło" z wysokiego C i poczułem co to prawdopodobnie znaczy pośpiech - ale o tym później.

Mijający tydzień minął całkiem spokojnie do dziś.

Codzienne testy na NH3 i NO2 pokazywały same zera jako że byłem zakupić 2 nowe świetlówki postanowiłem kupić jakieś cukierki również.

W środku tygodnia do akwarium trafiły:

-  Seriatopora Caliendrum - całkiem miłych rozmiarów nie jakaś mikro-szczepka

- Favia - Alien Eye

- Hydnophora - neon zielona

Wszystkie korale zaaklimatyzowały się poprawnie i zaczęły cieszyć oko.

Testy wychodziły nadal bez zmian więc zachęcony tą pozytywną informacją wybrałem się dziś przed "święconką" na kolejne zakupy uzupełniać stany w nowym akwarium.

Udałem się do zaprzyjaźnionego hurtownika i przed południem wróciłem z Wielkanocnymi Zdobyczami miały być korale w wyszło jak zawsze i przywiozłem:

- 4 szt Pseudanthias squamipinnis (jedna większ i trzy mniejsze)

- Labroides dimidiatus

- Gramma Loreto 

i piękny mały okaz Catalaphylli Jardinei.

Rybki zaaklimatyzowałem metodą kropelkową i powoli zacząłem wpuszczać do zbiornika.

Jako pierwszy poszedł wargatnik sanitarnik które nie wzbudził u mieszkańców dużego zainteresowani a u nie których wzbudził nawet strach.

Hexa nie była zainteresowana.

Gramma była następna i tu zaczęła się wojna. Hexa dostał białej gorączki i ganiała ją po całym zbiorniku podszczypując.

Wiedziałem że będą problemy dlatego wziąłem większy okaz ale pomimo tego gonitwy trwały 2 godziny po tym czasie Gramma schowała się we skale i grzecznie siedzi odpoczywa - zobaczymy jak sytuacja rozwinie się jutro.

Największym moim rozczarowanie i dzisiejszym gwoździem do trumny było stadko Anthiasów wpuszczone jako ostatnie.

Dzielnie pływały choć i je Hexa ganiała ale jakichś wielkich bijatyk nie było.

No i nadeszła godzina zero - która popsuła mi całe święta i Wielkanocne zakupy po plus minus 3 godzinach od wpuszczenia nie wieczną rafę odszedł pierwszy z Anthiasów - największy. Pomyślałem że może był chory, może źle przeszedł aklimatyzację nic nie wzbudzało moich emocji przed nadciągającą tragedią. Niestety to był mój błąd.

W przeciągu następnych 3 godzin po kolei odeszły następne z objawami szybkiego oddychania i leżenia na piasku na dnie - nie wiedziałem jak im pomóc.

Czar prysnął jedyne co przyszło mi do głowy to jakaś zmiana parametrów i szybko zrobiłem testy na czas dojrzewania i wyszło:

NH3 - 0.0 test Colombo

NO2 - 0.2 test Red Sea

N03 - 2 test Red Sea

I teraz sam nie wiem czy ta zawartość azotynów w w wysokości 0.2 załatwiła mi je (czyt. nie mądry akwarysta) czy też była inna przyczyna - zła aklimatyzacja, chore ryby od importera lub inne. Pozostałe ryby nie wykazują żadnych problemów zarówno ze starej obsady jak i te dziś zakupione. Będę zachodził w głowę całe święta.

No cóż stało się i się nie odstanie - z zakupem ryb wstrzymuję się do uzyskania w testach NO2 całkowitych zer na wyniku.

Teraz aspekty techniczne. Po kilku dniach pracy testów i układania się odpieniacz zaczął cicho pracować, nie przelewać i w końcu pieni piękną czarną herbatę -  wrażenia pozytywne.

Catalaphylli Jardinei po kilku godzinach pokazała swoje piękno i urzekł mnie ten koral.

Ze spraw na minus jako że ich się spodziewałem w kilku miejscach na podstawkach pokazuje się moje ulubione Cyjano - przywleczone zapewne ze starego zbiornika.

Plamki się powiększają więc trzeba działać i po świętach zaczynam kurację Fitoplanktonem Synechococcus sp.tworząc naturalną konkurencję dla Cyjano co w poprzednim zbiorniku przyniosło efekty.

Seriatiopora zaczęła też grymasić ale nie wiem czy to nie wina NO2 we wodzie..... no cóż.

Jutro kolejne testy - postaram się wrzucić parę fotek jak to wszystko wygląda.

Pozdrawiam Tomasz

 

 


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały Foto update na dziś:

VwWh

ZGgc

FpJA

rrfA

es_L

SR3n

iqub

Y3Zr

iW4Y

jnQa

Jestem w trakcie testów... 

Za chwilę krótka relacja z ostatnich dni.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Oto krótka relacja z ostatnich dni.....

Testy na dziś:

NH3 - 0,00

NO2 - 0,05

NO3 - 1

PO4 - mierzone 2 razy małą Hanką raz 0 drugi pomiar 0,0122

KH - niestety skończyły się kropelki podczas testu nowe zamówione

Zasolenie 1,024

Temp 25.2 stopnia Celsjusza

Na plus podczas ostatnich dni:

- Synechococcus sp. zaczął po 5-6 dniach działać Cyjano przestało się rozrastać, stanęło i mam wrażenie że się cofa

- zakupiono 2 szt. Pterapogon kauderni jako parka zaklimatyzowały się i cieszą oko

- pady od Chińczyka trafiły do PL w przyszłym tygodniu będą u mnie w DE i ruszamy z projektem lampa

Na minus podczas ostatnich dni:

- w zeszłą niedzielę niespodziewanie swój żywot postanowiła zakończyć Hexa - wyskoczyła znalazłem ją na podłodze

- następnego dnia jeden z błazenków poszedł w jej ślady znów znaleziony rano na podłodze

- seriatopora calendrium cały czas grymasi (nie polipuje) myślałem że to może wina fosforanów do sumpa trafiło profilaktycznie 330g RowaPhos - narazie bez zmian

może biologia słabo jeszcze rozwinięta. W Sumpie dodatkowo 1L Siporaxu z poprzedniego akwarium.

Po tych dwóch numerach nad akwa trafiło moje LED-owe oświetlenie ze starego zbiornika RSM250 jako dodatkowe.

Jakieś 150W w ledach na sterwniku by @Magu świeci na czas zakończenia właściwej lampy aby nie było całkowicie ciemno na noc.

Zamówiono resztę profili aluminiowych do budowy góry. 

Odpieniacz definitywnie się ułożył pienii sztywną i suchą pianę - masakra jeszcze takiej nie widziałem.

Skończyła się pierwsza Rolka w ClariSea Sk-5000 - dość szybko ale tego się spodziewałem. Zamówiłem wcześniej zamienniki o innej strukturze papieru i o 5m dłuższe.

Jestem pozytywnie zaskoczony.

Zastanawiam się nad zakupieniem siatki do akwa. Kto ma ?? Jakie ?? I jakie doświadczenia ??

W przyszłym tygodniu chciałbym uruchomić DSB. Jaki macie piasek w DSB ??

Czy starczy zwykły kwarcowy z market o grubości 0.00 - 0.005 ??

 

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update:

- w piątek do akwarium trafił Błazenek do pary po tym który zakończył swój żywot

- w sobotę wpadły 3 nowe korale:

Cyphastrea microphthalma - mały Frag

x4CD

Montipora bubblegum

1cee

Montipora danae "Superman" - mały Frag

kpVG

Wszystko narazie trafiło na parter na czas aklimatyzacji - myślę nad właściwymi miejscami.

Seriatopora Calendrium jak grymasiła tak grymasi choć nie wiem gdzie przyczyna bo Acropory powoli zaczynają polipować coraz lepiej.

Testów na KH jak nie było tak nie ma - Amazon twierdzi że dziś je dostane to zrobię.

Kiedy zaczynaliście suplementację pierwiastkami ?? Nie wiem czy czekać czy coś już lać ??

Pozdrawiam Tomasz

 


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dotarły z PL zamówione pady z Ali oraz reszta akcesoriów potrzebnych do budowy lampy.

Podziękowania dla @magu za kolejną sprawną transakcję..

CN5vz

Jako że mam stresujący okres w pracy i byłem nawet dziś to nie ma czasu specjalnie się tym tematem zajać.

Udało się na dzień dzisiejszy złożyć tylko rdzeń lampy:

ZOkM

Postaram się w tym tygodniu to okablować i uruchomić ma próbę żeby zobaczyć jak to świeci ale trzezba szybko LDD-700H zamówić i zasilacze i przetwornik PWM do 1V-10V.

Kilka danych technicznych budowanej lampy:

- radiator od firmy "Piekarz" - niestety przerost formy nad treścią poszedłem po całości

- 5 padów LED po 23 diody 3W każdy 

- możliwość zrobienia na każdym padzie 8 osobnych kanałów (Aqma by Magu ma 6 tylko i tak zostanie zbudowana lampa)

- jako zasilanie 2 zasilacze Mean Well ze względu na ilość diód i rozkład kanałów - 1 szt. 150W 36V 4,3A, 1 szt. 200W 48V 4,2A

- 12 szt driverów LDD-700H podzielonych na 6 kanałów po 2 na kanał dla każdego zasilacza osobny (wspólny PWM)

- przetwornik PWM do 1V-10V do sterowania świetlówek T5

- elektroniczny zapłonnik dwóch świetlówek T5 54W (2xAti Blue Plus sterowane równolegle z kanałem Blue LED) ze sterowaniem 1V-10V

- sprawdzimy lampę jak świeci i jak się grzeje możliwość zamontowanie aktywnego chłodzenia

- etap końcowy to obudowa ze spienionego PVC i spód z Plexi - ale to odległa przyszłość

Dotarła także Lampa UV Aqua NOVA 36W - wiadomo nie żadna pierwsza liga ale jako pierwsza UV musi wystarczyć na początek - zaskoczony jestem jej rozmiarem będzie zagowstka jak ją zamontować.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny duży projekt robiony z "rozmachem" trzymam kciuki szczególnie że jak dla mnie wszystko dzieje się bardzo szybko :)

Napisz jak po miesiącu sprawuje się odpieniacz, jak z głośnością pompy oraz całego odpieniacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny projekt. Wiele osób czeka na testy tych modułów. Prośba o dość szczegółową relację z budowania lampy ;) Ja również planuje taką do zbiornika 120x56x65.


400l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, RaLe napisał:

Fajny duży projekt robiony z "rozmachem" trzymam kciuki szczególnie że jak dla mnie wszystko dzieje się bardzo szybko :)

Napisz jak po miesiącu sprawuje się odpieniacz, jak z głośnością pompy oraz całego odpieniacza?

@RaLe "rozmachu" tu jakoś nie widać rzekłbym średnia półka w miarę zasobności portfela.

Do "rozmachu" to bym  musiał lampy Radion kupić a nie a'la Radion :clowning no i reszta to też jakiś Royal Exclusive anie Jebao.....

Red Sea RSK-900 klasa, cisza i kultura pracy ogromna wiadomo układał się z 10 dni ale teraz nie wiem że mam odpieniacz.

Podobają mi się bardzo możliwość spuszczenie urobku z kubka bez zdejmowania kubka i system czyszczenia komory reakcyjnej  bez otwierania.

Urobek jak sadza z komina pomieszna z wodą, widok na dziś:

mL6V

2 godziny temu, smash napisał:

Fajny projekt. Wiele osób czeka na testy tych modułów. Prośba o dość szczegółową relację z budowania lampy ;) Ja również planuje taką do zbiornika 120x56x65.

@smash dziś odpalę 2 moduły bo w domu mam tylko zasilacz 150W 36V i 6 szt LDD-700H zdjęcia w miarę możliwości później.

Przyznam że sam jestem ciekaw jak to świeci a dziś pierwszy dzień wolny od 10 dni.

Pozdrawiam

Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę pisał ze niezle przeholowałeś z mocą pompy do akwarium 13000 to trochę dużo . Szczególnie przy clarisea 5000 . To prawie 3 razy za dużo . Na ile starcza ci rolka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Hoom pompa specjalnie kupiona mocniejsza z kilku powodów.

Podłączony na powrocie Bypass z 3 odejściami na Media Reactor, Automatyczną Wymianę wody oraz lampę UV.

Powinna to spokojnie obsłużyć, drugi ważny aspekt nie kręci się na 100 ani 80% nawet a ustawiona jest obecnie na poziom 44 pomiędzy 30 a 100% mocy co w sumie daje wskazania watomierza na poziomie 34 Watów.

Co do ClariSea SK-5000 wiadomo w trakcie dojrzewania rolka poszła w miarę szybko i trwało to ok 4 tygodni. Obecnie założona zamiast 25m - 30m rolka z innej włókniny od filtra Clean Marine MC5000 i po 2 tygodniach od wymiany jakieś 25% zużycia przy czym akwarium nadal sobie dojrzewa.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pol-uk napisał:

Kol. @Hoom pompa specjalnie kupiona mocniejsza z kilku powodów.

Podłączony na powrocie Bypass z 3 odejściami na Media Reactor, Automatyczną Wymianę wody oraz lampę UV.

Powinna to spokojnie obsłużyć, drugi ważny aspekt nie kręci się na 100 ani 80% nawet a ustawiona jest obecnie na poziom 44 pomiędzy 30 a 100% mocy co w sumie daje wskazania watomierza na poziomie 34 Watów.

Co do ClariSea SK-5000 wiadomo w trakcie dojrzewania rolka poszła w miarę szybko i trwało to ok 4 tygodni. Obecnie założona zamiast 25m - 30m rolka z innej włókniny od filtra Clean Marine MC5000 i po 2 tygodniach od wymiany jakieś 25% zużycia przy czym akwarium nadal sobie dojrzewa.

Pozdrawiam Tomasz

Czemu zakładasz rolki z clean Marine mc5000 . Wychodzi taniej czy może jest jakiś inny powód . Jak coś to podaj namiary kupię i sobie 

Edytowane przez Hoom (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Hoom

Rolki Clean Marine są 5m dłuższe, cena podobna lub tańsza zależy ile ich kupisz jednorazowo - producent niemiecki.

Włóknina jest też z innej struktury i zanim pływak każe się jej przewinąć wiecej syfu się na niej zbierze. Mam wrażenie że oryginalna ClariSea szybciej się przewijała.


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, pol-uk napisał:

Kol. @Hoom

Rolki Clean Marine są 5m dłuższe, cena podobna lub tańsza zależy ile ich kupisz jednorazowo - producent niemiecki.

Włóknina jest też z innej struktury i zanim pływak każe się jej przewinąć wiecej syfu się na niej zbierze. Mam wrażenie że oryginalna ClariSea szybciej się przewijała.

Możesz podać jakieś namiary na te rolki . Nie mogę znaleść tego na Google 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kol. @Hoom używam tych:

https://www.riffgrotte.de/meerwasseraquarium-shop-meerwasser-onlineshop/filtertechnik/vliesfilter-meerwasser-kaufen-meerwasseraquarium-rollenfilter-bestellen/marine-clean-ersatz-vlies-fleece-al-highly-effective-fuer-modell-sk-5000-passend-auch-fuer-fuer-clarisea-sk-15-5000.html

Dziś odpaliłem DSB na przeszło 20 kilogramach kwarcowego piasku:

3R0M

O efektach będę informował.

Udało się także na krótko uruchomić 2 z 5 paneli a'la Radion. Powiem tak - JEST MOC !!!

Piękna sprawa i udany zakup, mam mały problem z diodami UV które gaszą mi resztę panela ale podejrzewam że chińczyk zastosował 1W zamiast 3W UV i tu jest problem

Jutro jak znajdę to wstawię driver LDD-350L lub H i zobaczę ale jestem POZYTYWNIE zaskoczony bo świecą mega i jutro wrzucę krótki filmik jak świecą 2 pady po nominalne 69W każdy - choć będzie to pewnie 65W ale i tak spoko.

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki . Niestety z tego co widzę nie przesyłają tych rolek do Anglii . Szkoda , bo cena podobna ale faktycznie są 20% dłuższe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.