Skocz do zawartości
pol-uk

Nowe 500+ (nie od PRM) na obczyźnie ;-)

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj. Jak idzie składanie lampy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.05.2019 o 07:45, Hoom napisał:

Dzieki . Niestety z tego co widzę nie przesyłają tych rolek do Anglii . Szkoda , bo cena podobna ale faktycznie są 20% dłuższe 

Kol. @Hoom jak coś mogę pośredniczyć tylko by trzeba było policzyć na ile to opłacalne dla Ciebie.

5 godzin temu, pawel* napisał:

Witaj. Jak idzie składanie lampy ? 

Lampa narazie poszła w odstawkę - brak czasu i części.

Czekam za driverami z TME i brakującym zasilaczem 200W 48V - ma być wszystko jutro.

Dotarł przetwornik PWM do 1-10V. 

Postaram się poskładać i polutować wszystko bez zestawu świetlówek do weekendu i wtedy wstawię jakiś filmik jak będzie świecić w lepszej jakości.

Narazie zapraszam do obejrzenia 2 padów w marnej jakości z moim i moich dzieci podkładem:

Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pol-uknapisałem na priv dzięki 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dłuuuuugiej nieobecności.

Niestety panele okazały się totalnym chińskim "szajsem". Poświeciły może z miesiąc (niestety bez obudowy kompletnie złożonej) i zaczęły świrować. A to jedna dioda nie świeciła, a to sekcja itp. Obawiam się że pomimo zapewnień Chińczyka że są na 700mA one jednak nie były na tą wartość prądu tylko na 350mA.

Po przeszło miesiącu lampa wyjechała w kąt i świeciłem tylko 4x54W w świetlówkach i wszystko się jakoś bujało nawet wymagające acropory kilka sztuk zaczęły rosnąć i oblewać podstawki. Potem był urlop i długo długo nic.

Po urlopie zmotywowałem się do budowy lampy na pojedynczych Cree ledach zamówiłem wszystko i zacząłem projektować obudowę.

Na chwilę obecną diody zamontowane na radiatorze ale jeszcze nie wszystkie pomostkowane i lampa powieszona prowizirycznie i świeci. Mija 3 tydzień świecenia i nic się nie dzieje. 

Do zaprojektowanego spodu zamówione soczewki w ChRL za którymi czekam aby polutować resztę i założyć spód.

Oto projekt spodniej obudowy która leży wykonana i czeka na soczewki:

UuJd

Soczewki są już w PL czekam teraz na przesyłkę do DE.

Niestety samo akwarium ostatnimi czasy sprawia mi problemy nie mówię tutaj o technice bo z tej jestem zadowolony lecz biologia.

Jak wyżej wspomniałem miałem kilka małych szczepek acropor które w miarę rosły i oblewały podstawki. Niestety ten czas już minął i wszystkie mi bieleją i umierają za wyjątkiem jednej może....

Zaciekawiony tym problemem zleciłem ICP w Fauna Marin a oto wyniki:

VjG6

Podniesione poziomy Magnezu, Wapnia i Strontu pochodzą z pochopnego lania ATI Essentials Pro z ręki. Zmartwiony bieleniem Acropor zakupiłem "magiczne płyny" żyjąc nadzieją że nie dostarczam wymianami wody i wszystkich potrzebnych pierwiastków i zacząłem dozować płyny po 4ml dziennie. KH, NO3 i PO4 z wyników testów były w normie.

W dzień wysłania testów zmierzyłem jeszcze NO3 i PO4 żeby mieć porównanie z tym co wyjdzie z ICP:

PO4 na dzień wysłanie testów wynosiło 0,07  (23ppm na małej Hance) co wydało mi się trochę sporo i do Sump-a poleciało 120ml RowaPhos

NO3 było miedzy 2 a 3

Jakież było moje zdziwienie kiedy przyszły badania ICP a tam PO4 na poziomie 0,19...... niestety NO3 i KH w Fauna Marin nie testują więc za tydzień lub dwa poślę Tritona lub ATI.

W między czasie bielejące Acry odjechały na "wieczną rafę" jednego trupa mam jeszcze w akwarium a inna walczą o życie.

W piątek zrobiłem 10% podmianę wody na soli Reef Salt Coral Pro od Red Sea bo zawsze podmieniam około 3-5% ale poprawy żadnej nie widać.... martwi mnie to.

Dziś test na małej Hance pokazał 1ppm co po przeliczeniu daje 0,03 PO4 testy na NO3 będę jeszcze robił.

Co ciekawe na bocznej czarnej szybie zaczął wyraźnie rosnąć "mech" zielsko jakieś którego wcześniej nigdy nie miałem... sam już nie wiem czy to nadal wysokie PO4 czy może Żelazo przyczyną ale w ICP widać jego nie dobór. Montipora Bubble Gum straciła swoje zielone końcówki i słabo polipuje największy kawałek a taki mały pyrdek na podstawce polipuje.

Srebrne Montipory rosną i widać jak od podstawka nowe odnogi budują reszta też jakoś idzie ale WOW to niestety nie ma.

Oto kilka aktualnych zdjęć (sorry za jakość robione telefonem):

Widok z boku

LpF5

ail6

Nieprzyjemne foto kilki moich Acropor (TYLKO DLA LUDZI O MOCNYCH NERWACH)

4qVv

tOza

ReNJ

Oto jeden z niewielu okazów któremu nic się o dziwo nie dzieje

bwkrD

Montipora Bubble Gum duży okaz nie polipuje i zanikły zielone końcówki

m-95

Ta sama Montipora ciut niżej polipuje ale końcówek zielonych brak i widać że rośnie

CRzw

Montipory też rosną

fnU6

A tu do porównania Cyphastrea widoczna kilka postów wcześniej

qE8O

No i mój nowy trawnik na bocznej szybie

fVLgw

Proszę mądrzejszych, bardziej doświadczonych kolegów w tej materii o porady - w którą stronę uderzyć.

Dziękuję i Pozdrawiam

Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Projekt lampy robi wrażenie. Rozkład kolorów pozostał taki jak w Radionie? Z okablowaniem tego musiała być masa pracy. Możesz pokazać jaki zajączek z tego wyszedł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię parę fotek jak wrócę do domu. Projekt został jak w Radionie tylko żółty wyleciał. Przekablowanie jeszcze by poszło gdybym sobie nie strzelił w kolano z wielkością padów pod LED. Dla zaoszczędzenie miejsca wszystkie diody zostały zamówione na najmniejszych dostępnych padach 8mm średnicy i zabawy trochę było ale świeci.

Pozdrawiam Tomasz

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję podejść do tematu trochę inaczej. Tzn. żeby nie ciągnąć tylu kabelków między ledami spróbuję wykorzystać pady tego typu, które miałeś z tym że puste i przylutować a właściwie przygrzać od dołu konkretne ledy  Cree.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam..... ponownie po długim czasie.

Jako że Akwarium zostało z likwidowane z powodu pilnej zmiany mieszkania nic tutaj nowego nie dodawałem.

TERAZ WRACAM.... Szkło stare ustawiam

Wkrótce nowe Foto Story 

Trzymajcie Kciuk..... Pozdrawiam Tomasz


aquarium60179.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic tylko czekać na moczenie łapek w słonej wodzie i fotorelację z tego.


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.