Skocz do zawartości
wally

Pierwsza kostka 64l z sumpem

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, wally napisał:

1.

To jest utrata tkanki raczej. Za słaba, albo a mocna cyrkulcja.

7 minut temu, wally napisał:

2

Niby polipuje, ale zwiększenie przepływu powinno pomóc.

9 minut temu, wally napisał:

Mam jakiś problem z no3 tak przynajmniej mi się wydaje wczoraj robiłem test i wyszło mi no3- 4 test colombo w sampie mam 1 paczkę kółek maxspect i 2 l spiroxu jak na kostkę 64l to chyba wystarczająco a pomimo tego jest problem z no3

NO3 = 4 to ni problem. Kulki, siporax służą do utleniania amoniaku, poziomu no3 Ci same w sobie nie zredukują. Do tego to tylko odpieniacz, duże kawałki żywej skały, albo dsb. Ale poziom jak u Ciebie to nie problem. Zoa kapryśne są (podobno), może jakoś je dokarmiać pora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź. Odpieniacz cały czas jest włączony i pieni. Nie wiem co teraz zrobić z cyrkulacja zwiększyć przepływ? I jak zaobserwować czy to pomoglo

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wally napisał:

Nie wiem co teraz zrobić z cyrkulacja zwiększyć przepływ?

Zwiększyć moc, dołożyć cyrkulator, zmieć kierunek, ogólnie kombinować... Że miękkie lubią słabą cyrkulację to bajka, nie lubią bezpośredniego prądu skierowanego na nie i tyle. Wiadomo, mogą się skurczyć czasem ale to krótkotrwale.

5 minut temu, wally napisał:

I jak zaobserwować czy to pomoglo

Jak się będą koralowce pompować jak należy, to znaczy że jest ok. Tu nie ma jednoznacznych recept. Trzeba wyczuć, że jest ok, albo nie. Generalnie, napompowanie i polipowanie wskazuje na dobrą kondycję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi oto ze napisałem ze pseudogorgonia może tracić tkankę z powodu za mocnej cyrkulacji czy jednak obstawiam bys ze za słabej. Zwiekszylem moc bo w sumie sow4 miałem ustawiona na minimum zobaczymy za parę dni co się będzie działo dzięki za pomoc. Czytałem ze miekasy lubią słaba cyrkulację dlatego też tak ja ustawiłem. Zmieniłem zobaczymy

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, wally napisał:

Chodzi mi oto ze napisałem ze pseudogorgonia może tracić tkankę z powodu za mocnej cyrkulacji czy jednak obstawiam bys ze za słabej. Zwiekszylem moc bo w sumie sow4 miałem ustawiona na minimum zobaczymy za parę dni co się będzie działo dzięki za pomoc. Czytałem ze miekasy lubią słaba cyrkulację dlatego też tak ja ustawiłem. Zmieniłem zobaczymy

"gorgonia" nie lubi, jak na nią wieje bezpośrednio i nią szarpie za mocno. Ale sam przepływ jako taki lubi. U mnie takie gałązki bez tkanki pojawiały się w dwóch przypadkach: jak nią szarpało, albo kiedy ruch wody był za mały (raczej ta opcja zdarzala się częściej). Warto te kikuty obciąć od razu, żeby glony czy inny syf tam się nie czepiał. W każdym razie, teraz moja pseodogorgonia stoi w intensywnym przepływie, i jest puchata jak nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudogorgonia nie straci tkanki ze zbyt mocnej cyrkulacji. U mnie wieje mocno a polipy otwarte mimo że pseudogorgonia wygięta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi mimo późnej pory. A co do odcięcia to porostu nożyczki i tyle bez zbędnej kombinacji

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i ponownie potrzebuje pomocy. 1. Pomimo zwiększenia cyrkulacji i przedstawienia Falownik pseudogorgonia dalej traci tkankę mam dwie z jedną jest wszystko dobrze z drugą gorzej tak jak na zdjęciu. 2. Co to może być takie białe na skalę? 3. Coś wyrosło mi w sumpie na szybie jakieś sugestie. Po zwiększeniu cyrkulacji capnelle wygląda na bardziej zadowolona. c41efaa5885f52e287e0e56b99f6abe5.jpge95a8f32d7905cd65a9d1ee05413334e.jpge196346b23959b4553ea29618058d119.jpg2db2e24634aa65971beb162b1f27ffc7.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłem. Na zdjęciu może nie widać dokładnie ale jest białe c267504c60b40381a24c6d1f2df34e3a.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ale znowu potrzebuje pomocy. Wyrosło mi coś takiego czerwonego :) b2ea1f57a6fa96625858291b97486f90.jpg288ec2bf4c05fa4f199eeb05b2db9b1e.jpg

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem że rurówka. Zostawić ja w spokoju?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację. Zobaczymy co z tego wyrośnie.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie. Jak najefektywniej ustawić światło w akwarium żeby pogodzić zapotrzebowanie korali i możliwość oglądania akwarium. Każdy pracuje i chciał by po powrocie popatrzeć na akwarium w pełnym świetle. Jak macie poustawiane czasy włączenia i wyłączenia oświetlenia.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 h samego białego to nie jest za długo?

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wally napisał:

11 h samego białego to nie jest za długo?

Mam skręcone obecnie na 10%. Ale może rzeczywiście za długo. Zresztą ja też jeszcze eksperymentuję ze światłem.

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nie ma możliwości skręcenie. A na chwilę obecną mam ustawione 12-22:30 niebieskie i 13:30 -20:30 białe.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie widać żadnych niepokojących zachowań korali to moim zdaniem nie ma co kombinować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesadziłem z dawkowanie ca mg i kh preparaty od AF. Ca 490 Mg 1410 kh 8,4 nie jest to może duże przekroczenie ale wykracza poza optymalny zakres. Zrobić dodatkowa podmiane żeby zbić parametry czy zostawić tak jak jest? Narazie nie zaobserwowałem żadnych negatywnych zmian.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.