Jump to content
wally

Pierwsza kostka 64l z sumpem

Recommended Posts

5 minut temu, wally napisał:

1.

To jest utrata tkanki raczej. Za słaba, albo a mocna cyrkulcja.

7 minut temu, wally napisał:

2

Niby polipuje, ale zwiększenie przepływu powinno pomóc.

9 minut temu, wally napisał:

Mam jakiś problem z no3 tak przynajmniej mi się wydaje wczoraj robiłem test i wyszło mi no3- 4 test colombo w sampie mam 1 paczkę kółek maxspect i 2 l spiroxu jak na kostkę 64l to chyba wystarczająco a pomimo tego jest problem z no3

NO3 = 4 to ni problem. Kulki, siporax służą do utleniania amoniaku, poziomu no3 Ci same w sobie nie zredukują. Do tego to tylko odpieniacz, duże kawałki żywej skały, albo dsb. Ale poziom jak u Ciebie to nie problem. Zoa kapryśne są (podobno), może jakoś je dokarmiać pora?

Dzięki za szybką odpowiedź. Odpieniacz cały czas jest włączony i pieni. Nie wiem co teraz zrobić z cyrkulacja zwiększyć przepływ? I jak zaobserwować czy to pomoglo

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

3 minuty temu, wally napisał:

Nie wiem co teraz zrobić z cyrkulacja zwiększyć przepływ?

Zwiększyć moc, dołożyć cyrkulator, zmieć kierunek, ogólnie kombinować... Że miękkie lubią słabą cyrkulację to bajka, nie lubią bezpośredniego prądu skierowanego na nie i tyle. Wiadomo, mogą się skurczyć czasem ale to krótkotrwale.

5 minut temu, wally napisał:

I jak zaobserwować czy to pomoglo

Jak się będą koralowce pompować jak należy, to znaczy że jest ok. Tu nie ma jednoznacznych recept. Trzeba wyczuć, że jest ok, albo nie. Generalnie, napompowanie i polipowanie wskazuje na dobrą kondycję

Chodzi mi oto ze napisałem ze pseudogorgonia może tracić tkankę z powodu za mocnej cyrkulacji czy jednak obstawiam bys ze za słabej. Zwiekszylem moc bo w sumie sow4 miałem ustawiona na minimum zobaczymy za parę dni co się będzie działo dzięki za pomoc. Czytałem ze miekasy lubią słaba cyrkulację dlatego też tak ja ustawiłem. Zmieniłem zobaczymy

17 minut temu, wally napisał:

Chodzi mi oto ze napisałem ze pseudogorgonia może tracić tkankę z powodu za mocnej cyrkulacji czy jednak obstawiam bys ze za słabej. Zwiekszylem moc bo w sumie sow4 miałem ustawiona na minimum zobaczymy za parę dni co się będzie działo dzięki za pomoc. Czytałem ze miekasy lubią słaba cyrkulację dlatego też tak ja ustawiłem. Zmieniłem zobaczymy

"gorgonia" nie lubi, jak na nią wieje bezpośrednio i nią szarpie za mocno. Ale sam przepływ jako taki lubi. U mnie takie gałązki bez tkanki pojawiały się w dwóch przypadkach: jak nią szarpało, albo kiedy ruch wody był za mały (raczej ta opcja zdarzala się częściej). Warto te kikuty obciąć od razu, żeby glony czy inny syf tam się nie czepiał. W każdym razie, teraz moja pseodogorgonia stoi w intensywnym przepływie, i jest puchata jak nigdy.

Pseudogorgonia nie straci tkanki ze zbyt mocnej cyrkulacji. U mnie wieje mocno a polipy otwarte mimo że pseudogorgonia wygięta.

Jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi mimo późnej pory. A co do odcięcia to porostu nożyczki i tyle bez zbędnej kombinacji

Teraz, wally napisał:

A co do odcięcia to porostu nożyczki i tyle bez zbędnej kombinacji

Tak:-)

Witam ponownie i ponownie potrzebuje pomocy. 1. Pomimo zwiększenia cyrkulacji i przedstawienia Falownik pseudogorgonia dalej traci tkankę mam dwie z jedną jest wszystko dobrze z drugą gorzej tak jak na zdjęciu. 2. Co to może być takie białe na skalę? 3. Coś wyrosło mi w sumpie na szybie jakieś sugestie. Po zwiększeniu cyrkulacji capnelle wygląda na bardziej zadowolona. c41efaa5885f52e287e0e56b99f6abe5.jpge95a8f32d7905cd65a9d1ee05413334e.jpge196346b23959b4553ea29618058d119.jpg2db2e24634aa65971beb162b1f27ffc7.jpg

1. Nie wiem

2. Wygląda jak ślimaki zsiadłe

3. Jakaś gąbka

Łatwiej będzie jak zaznaczysz o które miejsca konkretnie Ci chodzi. 

Edited by LordMatthew (see edit history)

Zaznaczyłem. Na zdjęciu może nie widać dokładnie ale jest białe c267504c60b40381a24c6d1f2df34e3a.jpg