Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Po jakim czasie od startu akwarium powinny wyskoczyć pierwsze oznaki dojrzewania w postaci okrzemkow, glonów itd? Akwarium ma 3 tygodnie, skała Marco rocks piach tak samo, podczas dojrzewania praktycznie nie świecę światła w akwarium i nie wiem czy to błąd czy też nie. Proszę o porady

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
27 minut temu, Seba28 napisał:

pierwsze oznaki dojrzewania w postaci okrzemkow, glonów itd

praktycznie nie świecę światła w akwarium

no to jak ma coś wyskoczyć ? TRZEBA świecić

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sam wystartowałem ale ja dopiero 3 dzień to Ci nic nie powiem poza tym że leje BioS i microbeift zobaczymy czy ruszy na tym 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Życia żadnego nie mam jeszcze gdyż czekam na odpowiednie parametry wody, bakterii oraz pożywkę stosuje aquaforesta. A akwarium stoi w dość mocno oświetlonym miejscu w pokoju koło okna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie ma dojrzewania, bo skały, woda  i piach są jeszcze jałowe, a okrzemki potrzebują światła. Trochę potrwa w takich warunkach, aż coś tam się zacznie dziać. Musi tam wpaść jakaś mucha,  czy coś :D

Wrzuć kosteczke mrozonki, garsc piachu z działającego zbiornika, zaswiec swiatlo. Daj trochę wody z sumpa lub używanej waty  z mysis i kielzami, albo żywą skałę. Na jałowej skale/piachu/wodzie dojrzewanie idzie wolniej, ale za to przechodzi łagodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Świeć 6 h na początku. I bakterie u mnie na macro oznaki pojawiły się po 1-1,5 miesiąca. Po miesiącu dałem grzybki i kilka ślimaków. Jak pojawiły się glony to ślimaki załatwiły temat w tydzień. Teraz zbiornik ma 4 miesiące i bez problemu z glonami. Glony wapienne dopiero się pojawiają obsada to 6 ryb + kilka korali miękkich i LPS.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

akwarium koło okna to nie jest doby pomysł. światło słoneczne nie jest najlepsze dla zbiornika. Obstawiam że będą problemy z glonami. Świeć i czekaj.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi