Skocz do zawartości
Axelf88

Aquamedic Miniflotor przeróbka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam akwarium 200l napędzany odpieniaczem Aquamedic Miniflotor na kostkę lipową. Pięknie pieni lecz wymiana kostek jest problematyczna, w związku z tym postanowiłem przerobić go dodając pompę. Czy wie ktoś może jaką pompę najlepiej zamontować by nie stracić na parametrach ? Myślałem nad Bubble Magus ROCK SP-1000 ale nie wiem  czy będzie odpowiednia. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup inny odpieniacz,a tą zabawkę daj dzieciom.

Tunze 9004 będzie na pewno lepszy jak przeróbka miniflotora.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mój sump w akwarium był szerszy o 1 cm to bym go kupił już dawno. Dokładnie brakuje mi 1cm :banghead

Na Miniflotora nie mogę narzekać gdyż pieni świetnie, tylko te kostki są wkurzające :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Tunze 9004 w rękach - to jest dopiero badziew.

Midiflotor to stara , sprawdzona  konstrukcja.

Jadę obecnie ( włączam tylko czasami ) na tym odpieniaczu i robi naprawdę dobrą robotę.

Oczywiście to nie BK ale jako "delikatny odpieniacz" nadaje się idealnie do mniejszych zbiorników bez sumpa.

Problem stanowi tylko paskudna rura która w zbiorniku ogólnym nie wygląda ciekawie.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tej rury nie widac bo w kominie schowana. Pieni super tak brudnej piany i zbijania NO3 oraz PO4 nie mialem nigdy przy hydorze. Przerobilem Miniflotora by scieki odprowadzaly sie do sloika wiec obsluga polega na wypucowaniu kostki co 2 tygodnie. Wkurza mnie to, ze po 2 miesiacach kostka wolniej pieni wiec by nie bawic sie w wymiany chcialbym dac pompe, sek w tym, ze nie wiem jakie parametry musi spelniac pompa by byla taka sama mgielka jak przy kostce. Masz jakies pomysly jak to ogryzc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się podoba praca tego odpieniacza to daj przed kostką filtr , nie będzie się zapychała . 


summary.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakbys zastosowal spiek ceramiczny od dyfuzora co2 zamiast kostki?


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Piotr1 napisał:

spiek ceramiczny

wymaga większego ciśnienia - jak ma dobra ale skręcona pompkę to można spróbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj bo spiek można czyścić woda utleniania.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.