Skocz do zawartości
Daro73

Problem z odpieniaczem

Rekomendowane odpowiedzi

W sumpie, w komorze spływu mam zainstalowany budżetowy niestety odpienacz Sera Ps 600s. Problem jest taki że odpieniacz pracuje niestabilnie, mimo ciągłej regulacji przelewa. Dziś po raz kolejny próbowałem go ustawić ale w kilka sekund poziom piany potrafi się obniżyć aby dosłownie po krótkiej chwili podnieść się do przelania. W zasadzie to nie mam odpieniacza, próbowałem podmienić pompę na inną, jest dokładnie to samo. Nie wiem czy problem tkwi w samej konstrukcji tego wytworu czy jest jakiś inny problem, nie potrafię tego ustawić. Podejrzewam jeszcze zawór do ustawiania, może jest jakiś marnej jakości ???. Poziom piany w tym wytworze skacze od poziomu minimum do maksimum. Jest ktoś na forum kto podjąłby się próby przeróbki tego odpieniacza ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw go w spokoju na kilka dni niech przelewa, może potrzebuje trochę popracować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Postaram się przez kilka dni nie wkładać rąk do odpieniacza i zobaczymy. Gdyby to nie pomogło (wrodzony pesymizm) to co robić z nim dalej ????  Kupić inny ???

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może postawić wyżej? mniej zanurzony?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TMK napisał:

Może postawić wyżej? mniej zanurzony?

 

O właśnie, zapomniałem dopisać że według instrukcji odpieniacz miał pracować w zakresie 10-20cm poziomu wody. W moim sumpie przegroda spływu została zrobiona na 25 cm. Zastosowałem się do rady TMK i podłożyłem podkładkę z pleksy która podwyższyła mi odpieniacz o jakieś 5 cm. To był strzał w 10. Jego praca wreszcie zaczyna przypominać pracę odpieniacza. Mam nadzieję że to pomoże bo na razie zaczął produkować dość gęstą pianę. Dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam odpieniacz który miał pracować przy 25 cm, a mam 17.  Cieszyłam się że taki super, mam od grudnia ii nigdy nie przelał, aż ktos mnie usadził.A ile masz zanurzenia?


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komora spływu ma przegrodę na wysokości 25 cm, pod dołożeniu podkładki dół odpieniacza mam zanurzony na poziomie 20cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpieniacz na dobrą sprawę udało mi się uruchomić  dopiero dzisiaj,. Po krótkotrwałej radości problemy z odpieniaczem powróciły. Pomogła wymiana zaworku regulacyjnego na wężyku powietrza. Od dłuższego czasu odpieniacz produkuje trwałą i stabilną pianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.