Skocz do zawartości
Peli77

Zoantusy...otwierają sie do południa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Problem jak w temacie mam dwie skałki zoanthusów które otwierają sie po zapaleniu światła przez ok 4 do 5 godzin są ładnie otwarte a następnie stopniowo się zamykają.

Nadmieniam iż zmieniałem miejsca na wyżej niżej,światło większe i mniejsze i zawsze to samo.Mam same korale miękkie,podmianka co tydzień więc o braku mg czy innych składników nie ma mowy.Narazie wyczytałem iż zoa nie lubią bogatej soli ja mam aquaforest reef salt.Wolą większe no3 ja mam 0.2.Jedni piszą że wolą więcej światła inni ze mniej trudno tu utrafić.Ogolnie mam lampę ledową a ecześniej były na żarnikach też może byc przyczyną.ALE ZAPYTANIE JEST DLACZEGO DO POŁUDNIA SĄ OTWARTE A NASTĘPNIE SIE ZAMYKAJĄ????

Edytowane przez Peli77 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Otwierają się różne polipy o rożnej porze dnia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jakaś przyczyna musi być.Tak sobie myślę że może ph skacze nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaw je w spokoju. Albo zaskoczą i będzie dobrze, albo co bardziej prawdopodobne pomału zanikną.

A za rok, dwa kiedy już całkiem o nich zapomnisz zaczną się odradzać jak feniks z popiołów. Wtedy można dokupować nowe i będą pięknie rosły a część polipów będzie otwarta nawet nocą. A dlaczego tak jest - a kto to wie? Ze swej strony mogę polecić Koral nutrition. Ale czy to pomogło to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostawie je w spokoju bo pomysłu mie mam.Dzęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zoa to jedne z najbardziej kapryśnych korali jakie mam. Rosną jak szalone przez kilka miesięcy a potrafią zniknąć w tydzień z niewiadomej przyczyny. Do nich to trzeba mieć szczęscie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedstaw w inne miejsce może potrzebują mniej lub więcej światła 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie podpiąć się pod ten temat.

Mam problem z moimi świeżo nabytymi zoasami. Generalnie zbiornik jest dość świeży (4 miesiące), ale cykl azotowy się zakończył i wszystkie parametry się ustabilizowały.

Aktualnie:

  • NH3 = NO2 = PO4 = 0
  • NO3 nieco powyżej 0
  • KH 8
  • Ca 450
  • Temp: 25 C
  • Zasolenie: 1,025

Zoa włożyłem do zbiornika w sobotę i do dnia dzisiejszego nie otwierają się, a w dodatku tylko jeden kwiatek ma jakiś "kolor". W międzyczasie rozpocząłem akcję "asteriny do ścieku" (gdyż zauważyłem, że interesują się koralami), oraz zidentyfikowałem zoa eating nudibranch - dwa wyhaczyłem i pęsetą byłem w stanie usunąć. Jeden skurczybyk zaszył się w dziurze i nie sposób go wyciągnąć - widać tylko jego utkane "sieci" - jutro chyba po prostu zakleję to miejsce w skale klejem.

W każdym razie - w zbiorniku warunki panują naprawdę dobre, ze wszystkimi pasożytami walczę, a zoa wyglądają tak (zdjęcie jeszcze z pasożytem, ale aktualnie wyglądają dokładnie tak samo):

Czy jakiś znawca zoa mógłby mi wyjaśnić o co chodzi z pomarańczowymi płatkami? Jak to jest, że jedna główka ma całkiem fajny kolor (ekstra wyglądający w UV), a pozostałe są brązowe. Czy to choroba korala? Czy one też mają ten kolor w sobie, tylko nie pompują się? 

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

20190317_165917.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.