Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj wystartowałem moje pierwsze akwarium morskie 50 l standardowy zestaw kostka od aquaela kostka 35x35x40. Obecnie posiadam w nim lampke aquael leddy slim 10w i po przeczytaniu wielu wątków na forum wiem ze jest to za mało. Mam okazje kupic w dobrej cenie  (200 zł) lampkę  nemolight 18w.  czy myślicie że ta lampka wystarczy do takiego akwarium? na forum jest mało informacji o niej a myślę ze w tej cenie to ok wybór. Proszę o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważna kwestia to co zamierzasz tam trzymać. 

Planowałeś obsadę?

Miękkie i niektóre LPS to zniosą, ale pewnie będziesz ostatecznie rozświetlał kanały na max, żadnej regulacji barwy. Tyle dobrze, że nocne zapewnione z tej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, michalmadej17 napisał:

raczej nie planuję wymagających koralowców. Głownie miękkie.

Miękie to i na aquaelowskim 10W będą rosły. Ale jak chcesz przyzwoite światło do kostki, to niestety tylko DIY. Gotowce to albo śmieszne mocne typu 5 czy 10W, albo cena zaporowa. Cena całkiem spoko patrząc na ceny sklepowe, ale lampka chyba nie specjalnie do morskiego. Białego więcej niż niebieskiego, a powinno być niebieskie/białe tak z 3/1. Równie dobrze możesz dołożyć 2x aquaelowskie ledy tube actinic 6W do tego co już masz i też będzie w miarę. Ale generalnie, chcesz mieć fajne światło w kostce to rób DIY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem jeszcze o lampce od sirius nano. Nydalelrm żeby zrobić samemu takie coś, ale już się miesza wszystko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo z tańszych masz do wyboru jebao ak60 to na pewno lepsza opcja. A tak to diy.

 

No i oczywiście siriusy

Edytowane przez fannadil (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fannadil napisał:

Albo z tańszych masz do wyboru jebao ak60 to na pewno lepsza opcja. A tak to diy.

Mam taką w sumpie w szczepkarium i korale zadowolone zoa zwykle i premium zadowolone to samo lpsy i ukwiała też pasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba juz wolę od sirius nano. W sumie sam nie wiem czemu. To moja pierwsza solniczka i powiem szczerze, że zaczyna mnie to przytłaczać. Dobrze, że akwarium dojrzewa w spokoju to mam czas na edukacje ;) Szkoda, że w pracy tego nie rozumieją ;P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas dojrzewania tez powinieneś świecić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michalmadej17 napisał:

zrobić samemu takie coś

Ja ostatnio złożyłem 30W, żadna filozofia. Praktycznie wszystko (profil aluminiowy, nóżki, pleksę, diody, drivery, wiatraki itp itd) kupisz na allegro, przycięte na wymiar. Fakt, w dwóch stówach się nie zmieścisz raczej. Raczej tak 2x tyle. Ale robisz sobie wtedy jak dusza zapragnie, niebieskie, białe, zielone, a nawet różowe jak masz gust taki. Generalnie jest dziura w rynku w oświetleniu dla takich małych solniczek. Co do sirusa, to nie mam, ale wszyscy chwalą. Sam się zastanawiałem mocno, ale w końcu poszedłem w diy.

Teraz, michalmadej17 napisał:

zaczyna mnie to przytłaczać

Wyluzuj. To ma być przyjemność, a nie kara. Jednemu idzie tak, innemu inaczej (u mnie np rok już mija, a nadal walczę z glonami włosowatymi), każdy zbiornik jest inny. Nie pchaj się od razu w akry czy inne wymagające korale, porozstawiaj miękasy, wpuść rybę, zamontuj niebieskie światło i ciesz się widokami jak z avatara (fluo:-). Wahasz się inwestować na razie, to dołóż tą rurkę aquaela aktyniczną za 70zł i też będzie ok. Nie każde akwarium musi być od razu małą fabryką, załadowaną spsami.

5 minut temu, fannadil napisał:

Podczas dojrzewania tez powinieneś świecić

A to są różne opinie. Jedni ograniczają świecenie (coś tam świecić jednak trzeba), inni z kolei świecą od razu docelowo, żeby potem nie mieć problemów przy zwiększaniu mocy światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też chcę żeby to akwarium cieszyło oko. Już wolę trochę poczekać dozbierać do lepszej lampy i mieć spokój aż nie kupię większego akwarium :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym 3/1 to miejska legenda, poczytaj sobie jakie spektrum najlepiej wpływa na to co trzymasz w akwarium.
Jak Ci się podoba nemolight to korzystaj i nie trać kasy na diy i inne wynalazki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.