Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, od jakiegoś czasu szykuje się do postawienia morskiej kostki z panelem filtracyjnym. Jednak mam parę pytań co do samej hydrauliki. Chciałbym też żebyście mi podpowiedzieli, pomogli w wyborze sprzętu. 

Wymiary zbiornika [dł x szer x wys]:
50x50x50 → 125L
65x50x55 → 178.8L +panel

55x55x50 → 151L
70x55x55 → 211L  +panel

Zastanawiam sie nad dwoma wymiarami które w sumie różnią się szerokością i długością, wysokość jest nie zmienna.Przednią i obie boczne szyby chce żeby  były ze szkła OW, tył i spód zwykłe szkło. Przegroda z czarnego lacobelu. Tu pytanie o grubość szkła 6 czy 8mm? Czy np w erybce skleili by mi coś takiego razem z czarna przegrodą? 

Oświetlenie-    Kessil 160WE TB /Aqua Trend LED Spectra -1 / TMC V2 iLumen Air 600 Connect
Odpieniacz-     Tunze 9004
Cyrkulacja-     Jebao SOW-8
Grzałka-          Hagen Jager 200w 
Aut dolewka-  Aqua Trend Levelautomatic Eye / Levelautomatic Milestone
Termometr-    Fluval Marina
Pompa obieg-  AQUA NOVA z kontrolerem N-RMC 1200

Mam spory dylemat co do oświetlenia choć jakoś najbardziej mnie przekonuje kessil ze sterownikiem. Dolewke wybiorę po prostu miedzy tymi dwoma wyżej. Co do pompy mam nadzieję że nie będzie zbyt głośna gdyż całość będzie stać w sypialni.

Skała-         Real Reef Rock / Marco Rocks/ AF Rock
Podłoże -   Blue Treasure Premium Live Sand 5kg
Sól-             AF Reef Salt
Bakterie-    AF Bio S 
Media-       Aquaforest Life Bio Fil
                   Siporax LUB Maxspect Nano-Tech Bio-Sphere
                   Microbe LIFT Sill OUT 2 LUB Seahem Phosguard
                   Później może refugium ze spagetti?

Dylemat mam również co do skały która wybrać? Która byście polecili?

Jeśli chodzi o sam panel to prosiłbym Was o pomoc z hydraulika, chciałem żeby wyglądało to wszystko estetycznie dlatego chciałem użyć locline zamocowanego w ścianie panelu. Nie wiem czy dobrze wybrałem wysokości wycięcia pod grzebień i jego szerokość tak samo czy mógłbym go skrócić jesli bym sie zdecydował na węższe akwarium czyli było by 15cm zamiast 20 cała ścianka też by się przesunęła. Otwór jaki jest na planie jest pod przejście 32mm jednak nie wiem który lock wybrać 1/2 czy 3/4 jak to wszystko w ogóle złożyć do kupy żeby sie trzymało i działało jak należy. W pierwszej przegrodzie planuje odpieniacz w drugiej resztę mediów filtracyjnych kiedyś może refugium i ostatnia to pompa z grzałką. Osobna przegroda na dolewke.

Wszelkie sugestie i poprawki mile widziane ;)

 

received_377189366452318.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 3 komora miała sens musiałbyś dać pompę na dno inaczej będzie mały przepływ wody przez nią.

 

 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Tak sie sklada ze ja wlasnie koncze swoj projekt i zostalo jeszcze do przyklejenia mocowanie skarpety filtracyjnej...

Perypetie mialem niezle szczegolnie z panelem, no i cos tam zle obliczylem (ja musze widziec na zywo, nie mam inzynieryjnej wyobrazni przestrzennej), ale skonczylo sie tylko na wycieciu jednej komory i ponownym jej wklejeniu po skroceniu...

Nowe akwarium, ktore skoncze dzisiaj i zostawie do schniecia (55X75X36h), ma panel dzielacy zbiornik , ktory zabiera prawie 1/3 (22 cm) powierzchni...

Moj grzebien ma 14 cm x 6cm i wedlug kalkulatora bez problemu powinien przyjac wode 1200l/h ale sprobuje tez druga pompe 1700l/h...

Ja mam tylko dwie komory ( dokleje jakis kawalek dla siporax'u) dla pompy 11cm (wchodza zarowno 1200/h jak i 1700/h) a ze akwarium jest w stylu shallow rimless, wiec nie bedzie problemu z wlozeniu tam lapy...

Moj powrot ma 22 mm i akurat powinna tam wejsc hydraulika z obecnego akwarium a przesiadke planuje za jakis tydzien czy dwa...

Ja nie robilbym zbiornika na RODI w panelu, tym bardziej ze zmiesci sie tam 8 litrow (mam beczke 30 l a chce ja zmienic na wieksza by w lecie nie martwic sie szybkim parowaniem...

Jeszcze jedna, wazna rzecz o ktorej tym razem pomyslalem, mianowicie wysokosc panela, ktory u mnie jest 4 mm nizszy od akwarium, tak w razie jakiegokolwiek zatkania grzebienia...

Powodzenia...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jak to obliczyć ile wody się przeleje przez taki grzebień, jest jakiś kalkulator który to łatwo obliczy ? Z tym powrotem wody to też nie wiem który loc będzie lepszy 1/2 czy 3/4? jakie przejście do tego wybrać no i czy pompa jest ok?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam u siebie grzebień w panelu 10cm i pompę 1200 i uważam że jest za slaba. Teraz dał bym np coś ok 2000 z regulacją

Wysłane z mojego Lenovo TAB 2 A8-50L przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.03.2019 o 18:37, Futross napisał:

No właśnie jak to obliczyć ile wody się przeleje przez taki grzebień, jest jakiś kalkulator który to łatwo obliczy ? 

 

Hej...

Tutaj jest kalkulator do obliczania dlugosci grzebienia...

http://reefcentral.com/calc/drain.php


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.