Skocz do zawartości
amundsen

Nowe akwarium z eRybki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dziś odebrałem od kuriera zamówione akwarium z eRybki. Wymiary akwarium 180x55x53(h). Szkło 10mm, wzmocnienia podłużne i poprzeczne jak należy, szlify bardzo ładne. Pytanie moje dotyczy klejenia silikonem bo nie wiem czy tak powinno być. Mianowicie boczne szyby klejone są dość grubą warstwą silikonu 3-4 mm z każdej strony. Wygląda to tak, jakby spód był o 7-8 mm za krótki i niedomiar uzupełniony silikonem. Dziwne bo na klejeniu spodu z frontową i tylnią szybą silikonu jest mniej niż 1mm. jak jest u was w akwariach, czy to normalne co u mnie jest ?. Przesyłam zdjęcia

z boku1 3-4mm silikonu.jpg

z góry ilośc silikonu na boku i przodzie.jpg

zboku2 3-4mm silikonu.jpg

Image1.jpg

Edytowane przez amundsen (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam akwarium z erybki ale takich jaj nie widzialam aby tyle silikonu było na dnie.

a dwa 180cm dł i 10mm szyba  ja mam 150 i 12mm śpię spokojniej,no ale fachowcy to robią :)więc chyba juz na sztukę nie idą?;)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@amundsen grubość spoiwa powinna być pomiędzy 0,5-3mm. W szkole na technologi mówiono nam, że grubsze spoiwa nie są tak wytrzymałe z uwagi na nacisk wody na większą powierzchnię elastyczną, gdyż powyżej 4mm pojawia się mocniejsze ugięcie i rosną wykładniczo, które wylicza się z jakiegoś wzoru (nie pamiętam jakiego). I żeby uniknąć niepożądanych praw fizyki trzeba było to mocno brać pod uwagę. Na oko wygląda u Ciebie to conajmniej "dziwnie". Ale nie jestem na ten czas powiedzieć czy istnieje ryzyko bez obliczeń. W każdy razie kiedyś było takie powiedzenie cyt. "klej najlepiej trzyma, kiedy go nima". Jeśli ja miałbym taki zbiornik, zwrócił bym się do wykonawcy gdyż estetyka nie jest już taka fajna jaka powinna być w standardzie klejenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Erybka odpowiedziała tak:

(...) na dnie zawsze dajemy większą spoinę ze względu na największe naprężenia, spoina jest o 1mm większa od standardu, najprawdopodobniej wynika to ze szlifu.

Zbiornik jest 100% bezpieczny, śmiało można zalewać go wodą. (...)
 
Niestety to nie wygląda jak 1 mm większe od standardu (jeśli za standard uznać silikon między frontową szybą a spodnią)
 
Jak to jest w waszych akwariach ?
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odwalili kawał złej roboty. Ja bym reklamował i nie słuchał bajek. Szukaj kontaktu z właścicielem, a nie pracownikiem jak będą kręcić.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Moje 180 wygląda tak:
d40b2bb90e96b4a8e75b78ae7a015f17.jpg
5b37fde236bdce66cbef9c97a9971c8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dopiero co zamówiłem u nich nowe akwarium 220cm , jak silikon będzie tak wyglądał to na drugi dzień maja go pod sklepem.

I nie mówię tylko o grubości klejenia ale coś nie estetycznie to wygląda . Ten silikon tak byle jak zaciągnięty czy na zdjęciu tak wyszło?


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze jest sklejony, widocznie zapomnieli ściągnąć nadmiar silikonu i przecinali go później dlatego taki poszarpany, zasypiesz piaskiem i nie będzie widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także tam zamówiłem ,  dostawa miała być jutro ale jest poślizg ... natomiast byłem na miejscu i oglądałem na hali kilka zbiorników, wszystkie na oko były dobrze zrobione.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm coś tam się chyba mocno pozmieniało ostatnio. Ja zbiorniki też zamówiłem w Erybce i generalnie jestem zadowolony, ale w sumie każdy zbiornik ma jakiś feler :)

Akwarium główne ma odprysk w narożniku, ok 5mm. Na pewno nie powstał w czasie transportu, bo odprysk przesmarowany jest warstwą silikonu, więc musiał powstać przed klejeniem zbiornika lub w czasie jego klejenia. Usterkę zauważyłem po rozpakowaniu zbiornika i uznałem, że tego i tak nie będzie widać, a jak mam znowu targać akwa to dziękuję, fakt że od razu zaproponowali naprawę, ale jak wspomniałem uznałem, że to bez sensu. 

Sumpa zamawiałem na cito i był gotowy w tydzień. Wada zarysowana tylna szyba. Sami mnie o tym poinformowali i od razu padło pytanie, czy chcę zbiornik z takim mankamentem, czy wymieniamy szybę? 

Zbiornik na dolewkę to już chyba w ogóle kleił uczeń i to niezbyt pojętny, bo z godzinę musiałem go czyścić z farfocli silikonu.

Jednak pod uwagę ich chęć do szybkiej naprawy naprawdę nie mogę się czepiać, ale zbiornik trzeba jednak dobrze sprawdzić przy odbiorze.

@Beti grubość szkła najbardziej zależy od wysokości akwa, to jest dosyć niskie, więc @amundsen może również spokojnie spać. :) 

No i u mnie przy 120cm fuga przy dnie ma raczej mniej niż milimetr.

Edytowane przez Ejdzej88 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli idzie o szerokość fugi silikonowej zalecam zapoznanie się z kartą techniczną jakiegoś rozsądnego producenta silikonów. Może być  np.: Soudal - silikon do akwariów . Podają minimalne szerokości  spoin. Stwierdzenie, że mniej silikonu to lepiej nie dotyczy połączeń konstrukcyjnych a raczej uszczelnień brodzika czy zlewu :). Co do estetyki to faktycznie mogli się bardziej postarać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Ejdzej88 napisał:

@Beti grubość szkła najbardziej zależy od wysokości akwa, to jest dosyć niskie, więc @amundsen może również spokojnie spać

Nie twierdzę ze nie masz racji,sama napisałam że robia to fachowcy więc chyba wiedzą.

Zatem robilam wycenę  w erybce zbiornika 250 dl x80x55h i napisali szyba 15mm

Nie wnikam :P

Edit czy te 2cm zrobily aż taką różnice na szkle grubości 5mm?

bo rozumię ze w kolo dodane wszędzie 3cm to jest grubość szkla 2xm15mm

 

 

 

 

20190322_055946.jpg

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z brzegu tabelka. 150 cm ściana , wysokość 50 , grubość 8 mm , wysokość 60 cm grubość 12 mm.

Chodzi o to, że jak masz np. drut o długości 10 cm i średnicy 5 mm to trudniej go zgiąć niż gdy ma on 50 cm długości. Nie znam się ale pewnie o to chodzi, ze największa siła jest na środku ściany a ta im dłuższa tym łatwiej ja "złamać" a 5 cm przy zbiorniku 250 cm , 60 głębokim daje niebagatelne 75 litrów a więc każdy cm wysokości 15 litrów a to jest sporo.

a116,18.jpg


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 godzin temu, Sadek napisał:

 zasypiesz piaskiem i nie będzie widać

a co jeśli w zbiorniku nie jest przewidziany piasek ? a co gdy będzie chciał komuś odsprzedać zbiornik ? (np. Tobie ? bo ja bym czegoś takiego nie kupił)

 

 

estetyka jest ważna - takie "smarkanie" silikonem to potrafi (bez obrazy) byle szklarz z drugiej ulicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także czekam na akwarium + stelaż z Lacobell, wszystko ma być dopasowane, specjalnie po to pojechałem na miejsce, żeby ustalić i omówić, jeżeli nie będzie to zwrócę. To moje pierwsze słone, kiedyś miałem słodkie, więc się nie znam ale skoro ktoś płaci (czy tez dopłaca) za OptiWhite, żeby ładnie to wyglądało to i montaż także powinien być odpowiedniej jakości.

U mnie akurat dół schowa się nieco za zabudową Lacobell ale jak ktoś ma na wierzchu to jak teraz wkurza, to później też będzie.

Będąc na miejscu widziałem sporo osób w dziale, gdzie składane są zbiorniki i są tam kobiety, mężczyźni, w różnym wieku, Polacy, Ukraińcy i to się pewnie składa na jakość, zależy kto robi i tak jak pisał @Ejdzej88, pewnie dolewkę robił ktoś kto się uczy, bo widziałem gotowe akwaria wykonane na oko bardzo ładnie, ba, nawet widziałem sumpa większego od mojego akwarium, cały z OptiWhite :-)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, silvia napisał:

a co jeśli w zbiorniku nie jest przewidziany piasek ?

W takim przypadku oczywiście tylko zwrot towaru i niech robią jeszcze raz nie ma tutaj żadnej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie pytanie - po co robić tylną szybę z Opti skoro będzie oklejana?


Akwa: 375l (1500x50x50), Sump 70l (70x40x40), Cyrkulacja: Jebao CP-55, Światło: QMaven 6600 + 2x80W, Ceramika, Piasek: 20kg

156005748a1c0dfed1d13c2debaa7203u1054a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Gothmog napisał:

A ja mam takie głupie pytanie - po co robić tylną szybę z Opti skoro będzie oklejana?

Jak ktoś chce z tyłu czarny lacobel to liczą jak w opti  ,na jedno wychodzi ,przynajmniej tak ja usłyszałem :)


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam akwarium długości 180 i wysokości 60 cm, wzmocnienia dookoła, klejone przez Przemka ze Szczecina.  Wcześniej miałam z erybki 120 i 60h i powiem, że różnica w wykonaniu jest ogromna.  U Przemka żadnych babelkow powietrza w silikonie, idealny szlif. Spoina najgrubsza ma niecałe 2mm. Przemek zrobił tak wzmocnienia, że w rogach stykają się na tej samej płaszczyźnie, erybka robi nakładane na siebie, przez co jest troche problem zamontować ramkę z siatką, aby rybki nie skakaly.  

Poza tym Przemek klei tak, że szlify trapezowe są także w środku, ale silikon kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się szlif. Nie ma nawet malutkiej zakładki, wałka, czy jak to tam nazwac, przez co brud mniej wchodzi pod silikon i łatwo jest wyczyścić zabrudzenia. Spoiny czysciutkie, bez babelkow i jakichkolwiek zabrudzeń. 

W wykonaniu erybki babelkow powietrza było sporo. Oceniam erybka 8/10, a Przemka 10/10.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Nik@ napisał:

Ja mam akwarium długości 180 i wysokości 60 cm, wzmocnienia dookoła, klejone przez Przemka ze Szczecina.  Wcześniej miałam z erybki 120 i 60h i powiem, że różnica w wykonaniu jest ogromna.  U Przemka żadnych babelkow powietrza w silikonie, idealny szlif. Spoina najgrubsza ma niecałe 2mm. Przemek zrobił tak wzmocnienia, że w rogach stykają się na tej samej płaszczyźnie, erybka robi nakładane na siebie, przez co jest troche problem zamontować ramkę z siatką, aby rybki nie skakaly.  

Poza tym Przemek klei tak, że szlify trapezowe są także w środku, ale silikon kończy się w miejscu, gdzie zaczyna się szlif. Nie ma nawet malutkiej zakładki, wałka, czy jak to tam nazwac, przez co brud mniej wchodzi pod silikon i łatwo jest wyczyścić zabrudzenia. Spoiny czysciutkie, bez babelkow i jakichkolwiek zabrudzeń. 

W wykonaniu erybki babelkow powietrza było sporo. Oceniam erybka 8/10, a Przemka 10/10.

Dominika popieram twoją wypowiedz.Też mam akwarium  Full Opti 160x60x60 od Przemka ze Szczecina .Wykonanie super nawet więcej niż super.

Natomiast sumpa .komin wewnętrzny,komin zewnętrzny zleciłem wykonać Erybce jakieś cztery tygodnie temu .Odebrałem towar i w domu na spokojnie odpakowałem zrobiłem pomiary i normalnie mi ręce opadły jak zobaczyłem wykonanie tych rzeczy ,porażka na całej linji.Sump  nie te wymiary co na zleceniu,komin zewnętrzny posiadał duże bąble w klejeniu,jedna z szyb była krzywa (dosłownie )jak banan i jeszcze jedno otwór wywiercili nie taki jak mieli.Komin wewnętrzny krzywo posklejany a fuga była taka duża jak miał autor tematu.Żadna z trzech rzeczy nie była dobrze zrobiona.Oczywiście oddałem wszystko do reklamacji ,panowie ze sklepu bez problemu wszystko przyjęli.  Jestem ciekaw jak to teraz będzie wyglądać ,jak to zrobią .Szkoda że nie mam filmu i zdjęć przy sobie to bym wam wrzucił jak to wyglądało .Już nigdy u nich nie złożę  żadnego zamówienia na sumpa, akwarium czy komina .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze akwarium miałem z erybki i było wykonane idealnie , jedyne czego można było się doczepić to niedotrzymanie terminu ,poślizg był dosyć duży .Mam nadzieje ,że przy nowym akwarium się nie rozczaruje , pozytywny albo negatywny wpis ,umieszczę w tym temacie dla informacji klientów.

Ale czytając o minusach ,obawiam się najgorszego,coś mi się zdaje ,że rozpakuje na chodniku ,by dwa razy nie jeździć :rolleyes:

Tak na marginesie ,zapewne erybka już się zapoznała z tematem , może jakieś wyjaśnienia ,obiecanie poprawy :P


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Kris81 napisał:

Ale czytając o minusach ,obawiam się najgorszego,coś mi się zdaje ,że rozpakuje na chodniku ,by dwa razy nie jeździć :rolleyes:

Może będziesz miał więcej szczęścia niż ja.Na wszelki wypadek zaopatrz się w metrówkę, suwmiarkę i w winkiel stolarski i zrób wszystkie pomiary na miejscu.Życzę powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurna,ja jestem na etapie zamawiania akwarium i ze względu na czas oczekiwania wybrałem Erybkę a tu takie cuda.Mam wyceny Przemka i Erbki o są prawie identyczne,ale czas wykonania dużo krótszy .U Przemka dłużej bo sam robi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaważyło to ,że mam blisko do nich a zawsze opinia była bardzo dobra.

 

Oby się poprawiło inaczej ich strata ,Ja poczekam na kolejny zbiornik ,szkoda tylko ich kasy .


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.