Skocz do zawartości
wukk

Skarpeta filtracyjna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , dla tych co stosują skarpetę filtracyjną, rzecz którą każdy może zrobić sam. Potrzebny będzie filtr fizelinowy do okapów kuchennych koszt ok 6 zł wychodzi 4 skarpety , klej na gorąco z pistoletem .Do mocowania w sumpie ja używam zacisków plastikowych ,które przyklejam do skarpety z pętelką którą zaczepiam za zawór. A teraz do rzeczy ,wycinamy prostokąt lub kwadrat z fizeliny , składamy na pół i dwa boki sklejamy ze sobą oraz dno skarpety. miejsca klejenia dociskamy , najlepiej mokrą ręką ,bo można się oparzyć co stało się u mnie. Po wystygnięciu kleju  delikatnie wywracamy skarpetę na lewą stronę , i opcjonalnie możemy przykleić uchwyt albo kółko jak komu pasuje .Pezed włożeniem skarpety wypłukać w wodzie ro bo odpieniacz na bank będzie szalał. U mnie z jednego arkusza wychodzą 4 skarpety , czyli z klejem ok 2zł za szt. Czas wykonania 4 sztuk 10 min.  Jak komuś się przyda polecam.

IMG_20190322_122159.jpg

Edytowane przez wukk (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:thumbsup: :D brawo Ty


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam Ci lepszy patent i mniej zabawy :)

- „trytytytka” - 100 sztuk 5zl

- podkolanówki damskie 2zl (4 sztuki) chyba ze chcesz wersje premium to kup Gatta :)

- fizelina/wata - ceny rozne

fizelina/wata do pończochy, pończoch na rurę od spływu. Trytytyrka złapać i za 2-3 dni wywalić :)

jest jeszcze wersja dla leniwych gdzie na przegrodzie w sumpie montujesz fizeline i wymieniasz :)

ale jak to mówią kto co lubi :)


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzym napisał:

jest jeszcze wersja dla leniwych gdzie na przegrodzie w sumpie montujesz fizeline i wymieniasz :)

Dokładnie tak mam i chyba jest to najlepsze co moze być,i szybko.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba najwygodniejszy sposób na filtrację mechaniczną... nie trzeba nurkować do szafki w miejsce spływu.

20190216_215650.jpg.380f3a416d7570b5ea8daebcc9679e17.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, wukk napisał:

 filtr fizelinowy do okapów kuchennych koszt ok 6 zł wychodzi 4 skarpety ,

oferta pierwsza z brzegu

https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtracyjna-150g-m2-filtr-4mm-5991763367?fromVariant=7807275917

https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtracyjna-200g-m2-filtr-5mm-5991801618

3-4zł za 0,5m bieżącego  zależy od gramatury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przez przypadek wprowadziłem inną metodę pozbywania się detrytusu z wody.Otóż zakupiłem taki wynalazek jak rowa w gąbce,napchałem tej gąbki do zwykłego filtra wewnętrznego i umieściłem w sumpie.Dość że coś tam zbija fosforany to bardzo ładnie wychwytuje detrytus,co ewidentnie widać po odpieniaczu bo pieni o 1/3 mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze temat się zrobił na "filtracja zrób ro sam" więc i ja dołożę dwa grosze.

20190322_193725.jpg.e6e182fc091a7fd6688f4e0e1d3f9806.jpg

 

Edytowane przez Darek85 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
46 minut temu, led4grow napisał:

Jak często "TO" wymieniacie?

jak się zabrudzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kiedy. Tylko jak często ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nie kiedy. Tylko jak często ;).gif' alt='default_;).gif' alt=';)'>.gif'>

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka


Jak się zabrudzi? ;) a jak się zabrudzi to "przelewa". Ja tak co 2-3 dni wymieniam.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak 3 dni to trochę upierdliwe te skarpety ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Bylem wielkim wrogiem skarpet filtrujacych, dopuki nie wpadlem na artykul jakiegos forum w jaki sposob je myc...

Skarpeta na lewa strone, chlor (naturalny bezzapachowy), dolac goracej wody i czekac, dosyc szybko skarpeta staje sie biala, ja zazwyczaj zapominam i zostawiam na noc...

Potem plukanie, wyciskanie i suszenie...

Zeby to mialo sens, trzeba miec pare tych skarpet, ja mam siedem, wiec kazda ma bardzo duzo czasu by wywietrzal z niej chlor...

Teraz zmienilem sump na panel i zamontowalem tam, zaraz za grzebieniem uchwyt na skarpete , gdyz bardzo je polubilem a do tego sa praktyczne i bezproblemowe...

Na poczatku musialem zmieniac co wieczor a potem jak juz wylapala to co miala do wylapania, to co dwa, trzy dni...

Jesli dozujesz wodke i skarpeta sie zatka w jeden dzien to znaczy ze lejesz wodki zbyt duzo i zbieraja sie w niej bakterie w galarecie...

Najwazniejszy jest swobodny przeplyw wody bokiem czy gora w razie zatkania, cos w rodzaju rewizji...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są alternatywy nie za miliony?

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, led4grow napisał:

To jak 3 dni to trochę upierdliwe te skarpety ;)

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
 

Jeżeli twierdzisz że 3 dni to za często, to morskie nie dla Ciebie. Ja watę wymieniam max co 2 dni, nie raz codziennie. 15 sekund to trwa. Stara do smieci i włożenie nowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wypadało by abym włókninę wymieniał codziennie - ale tego nie robię. Podobnie jak nie stosuję jej 365 dni w roku. Wymieniam więc co 2-3 dni po 1 może 1,5 dnia woda zaczyna płynąć nad włókniną - ale to nie ważne co cięższe osady nadal gromadzą się na jej powierzchni.

Dla leniwych i zapracowanych wymyślili automatyczne urządzonka do odfiltrowania organicznych i nie organicznych pyłów z wody. Trzymając się tematyki DIY jednym z nich pochwalił się na forum @Paragon w jego galerii można odnaleźć DIY rollermat'a.  Z gotowych rozwiązań jest Theiling i ClariSea o tym też wypada w temacie wspomnieć aby nie być jednostronnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
1 godzinę temu, chwialek napisał:

Dla leniwych i zapracowanych wymyślili automatyczne urządzonka do odfiltrowania organicznych i nie organicznych pyłów z wody. Trzymając się tematyki DIY jednym z nich pochwalił się na forum @Paragon w jego galerii można odnaleźć DIY rollermat'a.  Z gotowych rozwiązań jest Theiling i ClariSea o tym też wypada w temacie wspomnieć aby nie być jednostronnym. 

hehe nom wiesz Piotrek nawet robię taki wynalazek w panel :ph34r:, ale to już kiedyś sam się pochwali zleceniodawca :P 

Co do skarpet to straszna męczarnia, przerabiałem różne najlepiej sprawowały się te z Chin nylonowe, można było wybrać przy zamówieniu grubość oczek mesh, pamiętam że najlepiej i najdlużej sprawowały się te o mesh 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.