Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiada ktoś lampy  Kessil  A360X? Pytam bo nie wiem w jakim stopniu powinien być słyszalny  wentylator  przy tych lampach. Posiadam dwie takie lampy i niezależnie czy intensywność ustawiona jest na 1% czy na 100% wentylatory chodzą chyba na maxa.  Dźwięk jest podobny  do szumu  powietrza  wentylatora  przy dobrze  nagrzanym  laptopie. I teraz pytanie bo nigdzie  w necie nie mogłem znaleźć nic na ten  temat  czy Kessile  mają w ogóle regulacje obrotów wentylatorów zależną od temperatury  lampy? Czy wieją  na maxa  niezależnie od tego? Jeśli nie w przypadku  a360x to może ktoś,  kto posiada  poprzednią generację się wypowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Posiadam A 360 We i wentylator jest praktycznie niesłyszalny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Ja mam 160-tke i jezeli wszystko wylacze to slysze lekki szum, nie denerwujacy, lecz przy halasie calej maszyneri nie slychac jej...

Nie wiem czy czyscisz te lampe, ale powinno sie ja od czasu do czasu przedmuchac powietrzem w sprayu...

Kiedys rozkrecilem swoja i w srodku bylo sporo kurzu...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampy są nowe , chodziły raptem  kilka  dni  więc to raczej nie kwestia kurzu, poza tym od początku słychać je jednakowo. Obie brzmią bardzo podobnie więc wątpię żeby obie na raz miały trefne chłodzenie. Tak jak pisałem wcześniej to nie jest dźwięk wadliwego wentylatora tylko szum powietrza przepływającego  przez wysokoobrotowy  wentylator. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie nie na temat , ale zapytam :)

Sam się zastanawiam nad trzema sztukami do nowego akwarium ,jak z światłem w tych kesilach ? Podoba mi się przewaga niebieskiego w akwarium , jak przy tych kesilach x to wygląda?

Macie powieszone na oryginalnym uchwycie? Ile nad wodą świecicie ? Tak pytam bo chce połączyć led z t5 od frontu i z tyłu i wypadało by t5 dać z 10 cm nad wodą ,a wieszając kesila wyżej belki t5 będą cień robić.


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam A 360 W i A 360 N  w obydwu lampach wentylatory są ciche ,zawsze chodzą na masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne kessile a150w - jedna z pierwszych generacji, bez regulacji. Generalnie to najgłośniejszy element z set-up. Nie są jednak na tyle głośne aby w dzień zwracać na nie uwagi. U mnie wiszą ok 25 cm nad lustrem. 

Mysle ze porównanie do wentylatorów kompów stacjonarnych jest trafne.

Edytowane przez Czubais (wyświetl historię edycji)

---------------------------------------

Powoli ale do przodu: Mój projekt

130x70x65+sump 100x50x40; Schuran 120, oświetlenie 3xKessila150w 10000k,obieg NewJet4500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 360x od 1.5mca i jest tak jak piszesz, wentylator chodzi cały czas, obroty się zmieniają ale jest to prawie nie zauważalne bo i tak jest głośny.  Czytałem na zagranicznych forach i tak niestety mają te lampki. Przez to że radiator jest mikroskopijny a moc spora to wentylator musi nadrobić resztę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzień  nie ma problemu ale w nocy w trybie księżycowym jest denerwujące 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mati21 napisał:

W dzień  nie ma problemu ale w nocy w trybie księżycowym jest denerwujące 

Fakt , ciężko by było spać przy tym. Nie mniej jednak lampy są bardzo fajne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta nadrabia tą niedoskonałość dlatego została  ze mna:D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie ma szans. U mnie 80cm dł i jest idealnie a lampa wisi 25cm nad wodą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się po temat.Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia jak świecą diody w waszych lampa bo wydaje mi się że w mojej wypaliła się jedna z niebieskich diód..:unsure:

20210425_113527.jpg

20210425_113629.jpg

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Szarmon napisał:

Czy ma ktoś możliwość sprawdzenia jak świecą diody

Skoro jest i nie swieci to ......? Przykro mi bardzo , ale zjarana . Oddaj na gwarancje , jak nie ma to napisz proszę ile kosztuje nowy chip . Oczywiście po zadzwonienia na serwis w PL , bo ciekawi mnie ile te cudo kosztuje i czy wymienią diodę , czy całość . Przykład z jednego forum w DE , wymiana całości i zmiana lampy na innego producenta . Ale w DE mało naprawiają , praktycznie wszystko się wymienia . A to kosztuje .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Też właśnie mi się tak wydawało ze spalona..:(

Jest jeszcze ma gwarancji. Zobaczymy jak podejdzie sklep do tematu. 

 

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Szarmon napisał:

Jest jeszcze ma gwarancji. Zobaczymy jak podejdzie sklep do tematu. 

Raczej wymienią całość ( chip ) , a nie samą diodę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ma może jednak ktoś możliwość zrobienia zdjęcia swojej lamy. Sklep twierdzi,  że to jest dioda UV ..a moim zdaniem widać że jest poprostu rozsadzona..Nie wiem czy w ogóle tam występuje dioda UV.. :ermm:

20210504_200922.jpg

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.coralhouse.pl/lampa-led-kessil-a360x-tuna-blue~p129045

Tu masz układ diod, ale dosyć ciężko porównać.

Jeśli ci chodzi o tą diodę, inaczej wyglądającą, na prawo od białej kropki, to na zdjęciu z netu (coral house i drugie na stronie kessila), to w tym miejscu nie ma diody :D


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, katani napisał:

https://www.coralhouse.pl/lampa-led-kessil-a360x-tuna-blue~p129045

Tu masz układ diod, ale dosyć ciężko porównać.

Jeśli ci chodzi o tą diodę, inaczej wyglądającą, na prawo od białej kropki, to na zdjęciu z netu (coral house i drugie na stronie kessila), to w tym miejscu nie ma diody :D

Właśnie od nich mam lampę i technicy kessil twierdzą, że to jest właśnie dioda UVA..:ermm:

Dlatego przydałoby mi się jakieś zdjęcie czy  tak wygląda doda uv ..

Edytowane przez Szarmon (wyświetl historię edycji)

8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, SHARK_2 napisał:

Może to Ci coś pomoże:

https://reefbuilders.com/2018/11/13/kessil-a360x-review/

Ale z tego co patrzę to ta Twoja wygląda troszkę inaczej.

Pytanie też którą dokładnie wersję posiadasz.

Dzięki ,ale to jest raczej wersja tuna sun a ja mam blue:rolleyes:


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki ,ale to jest raczej wersja tuna sun a ja mam blue:rolleyes:

No to patrząc na to:


Wygląda podobnie.IMG_5464.jpg

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.