Skocz do zawartości
Juby

Woda ultraczysta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

jako że nadszedł czas na wymianę wkładów w filtrze RODI, zacząłem przeglądać internet w celu znalezienia nowych.

Natknąłem się na takie coś:

https://www.kamix-sklep.pl/Kamix-Woda-destylowana-Ultraczysta-5l

W chwili obecnej zostało mi tylko maleńkie akwarium na biurku i robię podmiany rzędu 2-3 litrów.

Według producenta i opinii użytkowników ma to 0ppm.

Koszt jaki by mi to generowało to około 9zł tygodniowo, bez zabawy w filtrowanie[emoji57]

Chętnie bym to przetestował, jednak że objętość mojego baniaka jest niewielka, boje się eksperymentować.

Czy może ktoś z forumowiczów używa takiej wody?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej 20l kupić w sklepie z morszczyzną? Wyjdzie o połowę taniej, a u mnie woda taka w baniaku szczelnie zamknięta ma nadal na tds 000 po dwóch miesiącach. Wystarczy karnister 20l do wody pitnej z zakrętką. Przy tak małych podmianach i dolewki i tak jak tds wskaże 001-002 pod koniec baniaka to nic nie zmieni. Poza tym że będzie taniej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W najbliższym zoologu chcą 12 za 5l.
Dojazd do innego już się nie opłaca.
Do mojego nikczemnego[emoji3] wykorzystania chodzi mi po głowie użycie tego do podmian
https://erybka.pl/product-pol-14409-Fauna-Marin-Ocean-Seawater-20-litrow.html
i tego jako dolewka
https://www.kamix-sklep.pl/Kamix-Woda-destylowana-Ultraczysta-1l
Wtedy odchodzi mi solenie, filtrowanie, pilnowanie filtra itp.
Nie wiem ile czasu może stać po otwarciu taka woda morska. Jeśli chodzi o wodę ultraczystą to jak zamknięta powinna dość dobrze trzymać parametry.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dotarłem do tej firmy produkującej tą wodę.
Mają 4 kolumny jonowymienne i woda uzyskiwana jest właśnie w tym ustrojstwie. Może mieć śladowe ilości dwutlenku węgla a automat ustawiony jest na 0,2us/cm.
Może posiadać delikatny zapach pozostający po karnistrach 5l, ulatniający się po pewnym czasie. Lana do butelek pet nie ma smaku ani zapachu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeliczałem to już w innym temacie litr wody ro kosztuje 7 groszy tyle w temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A liczyłeś czas[emoji57]
Ja nie mam filtra na stałe. Zanim narobie wody muszę go podłączyć. Miało to sens kiedy, miałem dwa baniaki. Teraz mam tylko 30l.
3l tygodniowo do dolewki + 3 morskiej - 22zł.
Proszę o jakich pieniądzach my mówimy, piwo i paczka fajek, a zabawy ze dwie godziny. Ja na godzinę trochę więcej zarabiam[emoji847]



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Juby droga którą idziesz to standard np w Australii. Zarówno wodę do podmian jak i osomozę kupuje się w sklepie z morszczyzną.

Robią tak prawie wszyscy :) Inna, inszość to że tam wodę morską bierze się z oceanu i filtruje mechanicznie. To właśnie coś co u nas jest sprzedawane jako "żywa woda". Bez dostępu światła może stać bardzo długo. 

Będzie to działać dość sprawnie. 


ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem do erybki, powiedzieli że żywa woda może postać tydzień po otwarciu i to wszystko. Przeglądałem forum i nic nie znalazłem konkretnego na ten temat.
Ewentualnie zostaje mi solenie wody, to i tak nie najgorzej biorąc pod uwagę upierdliwość filtrowania.
Chociaż szczerze mówiąc wolałbym kupować żywą i po prostu lać. Ile życie może być prostsze a niedziele dłuższe.
W jakich warunkach musiałbym trzymać baniak żywej wody aby utrzymała parametry miesiąc, ewentualnie czy dostanę gdzieś żywą wodę w pojemnikach 5l


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ps w opisie, na erybce jest 8-9 miesięcy trwałości wody, domyślam się że to chodzi o termin ważności szczelnie zamkniętej.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziewne to trochę. U mnie ludzie zbierają wode z morza czy oceanu i trzmaja ją po kilka miesięcy, nawet do roku z zwykłych plastikowych baniakach i nic się nie dzieje. Nawet czasami po ponad pół roku znajdują jakieś wciąż żywe organizmy. Ważne żeby nie miała dostępu do światła i dużych różnic temperaturowych.

Ja mierzyłem wczoraj swoją gdzie do bańki zaciągło mi się troche piasku i testy na PO4 i NO3 się nawet odrobinę nie zabarwiły, z tym że to testy kropelkowe JBL były które używam do słodkiego. Testy powtórzę za kilka miesięcy, może już na Hankach, ale jeśli ta woda NSW która jest sprzedawana w sklepie, jest dodatkowo przefiltrowana to tym bardziej powinna dłużej wytrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie to tez zaskoczyło. Myślałem że trochę dłużej to wytrzyma. Nie pozostaje nic innego jak przetestowanie a w między czasie nie zaszkodzi mail do producenta


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam filtr RO7 dla siebie z jednego kranu mam wodę dla siebie a z drugiego jeszcze dodatkowo przez żywice idzie tak się ludzie tych filtrów boicie a robiąc coś dla akwarium macie i dla siebie bo można mieć czystą wodę do picia ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do picia to RO się średnio nadaje, tłucze wszystko.
Takie mam zamontowane na stałe, za licznikiem.
https://aquahome.pl/produkty/aquahome-20-n/
POLECAM, to jeden z lepszych zakupów jakie zrobiłem.
To nie chodzi o RO czy RODI czy inne cudo, bo mam porządny filter z bardzo dobrą membraną i zabudowanym tds.
To chodzi o robotę, którą przy tym mam. Tak jak produkowałem 30-40l tygodniowo to ok. Teraz mam w perspektywie 5l tygodniowo a robota ta sama.
Akwarium ma cieszyć a nie być upierdliwe i w tym wątku chce podpytać Was jak to dobrze rozegrać.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem wygodę przy kupowaniu wody, ale nie rozumiem problem w robieniu jej samemu. Co za różnica czy pojedziesz do sklepu tracąc swój cenny czas czy pójdziesz do łazienki odkręcić kran. Wyciąganie i podłączanie filtra to też nie problem. Ja miałem swój przygotowany pod wąż do słuchawki prysznicowej. Nie masz go gdzie zamontować? A za pralką? Mały filtr jak ten

https://allegro.pl/oferta/filtr-wody-ro3-osmoza-akwarystyczna-vontron-75-gpd-7281637037

przykręcisz do pleców pralki i po sprawie


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już rozumiem.
Widocznie mam walnięty filtr.
Mój wymaga okresowej obsługi i wymiany wkładów, jak go podłączam to jeszcze trzeba go przepłukać i musi popracować, denerwując domowników. I mój nie ma funkcji teleportacji dlatego muszę po niego popylać do garażu. Nie robi gotowej słonej wody tylko muszę ją zasolić, mieszać i testować.
A po sól i tak trzeba iść do sklepu[emoji12]




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto bogatemu zabroni ;). A odpowiadając na pytanie to jeżeli już się upewniłeś że woda nie jest produkowana metodą kondensacji pary na miedzianej instalacji to jak najbardziej się nadaje. A z solanką zrobisz jak chcesz.


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.