Skocz do zawartości
hubertk

Akceptacja postów na Targowisku.

Rekomendowane odpowiedzi

Fora ogólnie zamierają ;) ten wstrętny facebook wszystko zabija. A grupy na nim to straszne ścierwo... Jak zasięgałem pierwszych rad na forum o akwarystyce słodkowodnej byłem w podstawówce? Kilkanaście ładnych lat na forach. A teraz wszyscy pejsbuczek bo k.... wygodniej. A jeszcze barany pod własnym nazwiskiem piszą większe głupoty i większą trzodę robią niż na forach tylko pod nickiem.

Dosyć niedawno zrobiłem przegląd paru for tematycznych, których w swoim życiu byłem użtykownikiem. 90% jak nie lepiej tych co kiedyś tętniły zyciem zamarło. Targowisko nie targowisko ludzie poszli na facebook taka smutna rzeczywistość.

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Raffy14 napisał:

Sith na moda !

My to sie nie nadajemy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trafiłem na to forum z powodu kupna gratów do akwarium słodkowodnego. Tak mnie zainteresowało kilka postów, że zdecydowałem się założyć tu konto. Wynikiem tego mam morskie. Jak dotąd nie sprzedawałem jeszcze nic na targowisku (jak mam nadwyżkę to oddaję osobom poznanym tutaj). Czyli podobnie jak @Nik@

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System zatwierdzania ogłoszeń, odrzucania przy  braku powiadomienia zainteresowanego choćby z powodu braku jakiegoś tam tagu itp przypomina mi nomen omen irracjonalną gospodarkę socjalistyczną. Tam też dla dobra społeczeństwa regulowano ceny i asortyment i skończyło się nieróbstwem i bylejakością. Kruczek tu jest jednak gdzie indziej i trzeba zauważyć drugie dno: to forum komercyjne i nie należy dziwić się działaniom ochrony swojego (właściciela) interesu, sam bym to czynił i bezlitośnie likwidował sygnały zagrożenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arturro tyle że ten system (forumowy) z założenia powinien wysyłać PW lub email do zainteresowanego którego to ogłoszenie zostało odrzucone... Moderując wielokrotnie pisało się do zainteresowanego delikwenta PW wiesz jakie padały odpowiedzi? Nie poprawię niech życie idzie do kosza. Utrudniacie wszystko. Wiem iż wnerwiające były zasady umieszczenia taga w tytule, miejscowości w ogłoszeniu, zdjęć własnych sprzedawanego przedmiotu... Ale były te zasady przestrzegane.


Wracając do tematu to.
Jasne zasady których każdy musiał by przestrzegać były by najsensowniejszym rozwiązaniem.

Ilość da się określić 1 ogłoszenie na 1 osobę to jest obecnie w regulaminie. Wystarczyło dopisać wartość sprzedaży nie może przekroczyć np 600zł lub ilość 10 stworzeń bo może ktoś zechce sprzedać gemmatum lub tego typu stworzenie...  Połączyć to z faktem iż ważność ogłoszenia upłynie po 30 dniach od zamieszczenia. Oraz blokadę możliwości edycji / rozbudowy zamieszczonego już ogłoszenia... Bez tego moderowanie jest płynne i powoduje zbędne spory i dyskusje. Moderatorzy bez wspomnianej blokady akceptują ogłoszenia a autor dopisując tworzy coś wbrew regulaminowego.

Ruch zamknięcia działu życie na targowisku wg mnie jest błędem - ale właściciele forum mają prawo zrobić co tylko uznają za stosowne to ich strona www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2019 o 17:09, chwialek napisał:

Ruch zamknięcia działu życie na targowisku wg mnie jest błędem

Popieram. Co z humanitarnym podejściem do zwierząt z likwidowanych zbiorników lub zmiany obsady?


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roman.P napisał:

Popieram. Co z humanitarnym podejściem do zwierząt z likwidowanych zbiorników lub zmiany obsady?

A co z innymi forami?


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Roman.P napisał:

Popieram. Co z humanitarnym podejściem do zwierząt z likwidowanych zbiorników lub zmiany obsady?

Roman, z całym szacunkiem, ale nie jest to przypadkiem problem właściciela likwidowanego zbiornika? Dlaczego próbujesz zrzucać odpowiedzialność na kogoś innego? Jak ktoś zakłada zbiornik, to musi się liczyć z tym, że kiedyś go zlikwiduje, będzie zmieniał obsadę itp. I dlaczego to ma być problemem forum?  Musiałem spuścić ryby do kibla, bo przy pomocy forum nie mogę sprzedać. Wybacz, ale słabe to jest. 

To tak jeszcze na marginesie, jak ktoś ma psa, lub kota, to co ma zrobić jak nie ma tematycznego forum, lub nie ma tam działu targowisko? Jakoś sobie ludzie radzą nie?


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co tak melodramatycznie od razu? Czyli co, uderz w stół, a nożyce się odezwą? Bo ja miałem na myśli tutaj ogłoszenia na różnych portalach, nie tylko tematycznych, ale i handlowych, lokalnych itp.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest olx, są inne fora, jest fb - można fake konto założyć na szybko itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wyszło szydło z worka...

kasa,kasa,kasa...

Nie można było funkcjonować normalnie, na uczciwych zasadach? Przez kilka osób o moralności i uczciwości ameby, które uczyniły sobie stałe źródło dochodu ze sprzedaży szczepek wielkości szpilki, sankcjonowani są wszyscy użytkownicy forum.

Nie fajnie.

Osobiście nic nie sprzedałem przez dział, kupiłęm też jakieś symboliczne ilości, ale bardzo lubiłem oglądać zdjęcia życia.

Zauważyłem że w dobie internetu i fejsbuka nastąpił znaczny i zauważalny spadek inteligencji części społeczeństwa, jak nie mają podanego na tacy wszystkiego, w formie lekkostrawnej papki, to nie potrafią rozwiązać nawet najprostszego problemu, co w połączeniu z silna potrzebą społecznej akceptacji (- dlaczego nikt mnie nie "lajkuje" ?), wywołanej ukrytymi kompleksami niedowartościowania powoduje że fora nie są już takie jak dawniej...

ps. jak zmieniałem obsadę czy typ zbiornika, życia nigdy nie sprzedawałem, zawsze oddawałem - interesowało mnie dobro zwierzaków.... Zaś co do psa czy kota, to te zwierzęta stanowczo za krótko żyją, żeby to był problem - mowa oczywiście o dorosłych egzemplarzach - nie wyobrażam sobie by oddawać przyjaciela, zaś co do młodych, rodzą się na tyle rzadko że można znaleźć im dom, poza tym można nie dopuścić do rozrodu - jak nie ma warunków na humanitarne zagospodarowanie przychówku. Co innego z koralami.

 

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się głośno zastanawiam, mam problem z koralami, rosną i muszę je przycinać może powinienem rozpocząć 

Działalność bez rejestracji - czy ktoś wie jak długo można ją prowadzić?  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest okreslony czas , wazna jest kwota obrotu . Na dzien dzisiejszy to 1050 zl miesiecznie. Powyzej twj kwoty trzeba zaplacic podatek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jo nie dosc ze dacie się dymac na forum to jeszcze będziecie dymani przez państwo :) powodzenia i zdrowia życzę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Was nie rozumiem...

Jak wchodzicie do kogoś do domu, to też krytykujecie kolor scian?


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sebolls napisał:

Nie jest okreslony czas , wazna jest kwota obrotu . Na dzien dzisiejszy to 1050 zl miesiecznie. Powyzej twj kwoty trzeba zaplacic podatek. 

Nie za bardzo rozumiem. Czyli jak mam obrót do 1050zł nie muszę tego zgłaszać do US??? Chyba tak różowo nie jest ?  


Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam podatek musisz zapłacić do 1050zł lecz nie musisz zakładać działalności gospodarczej.

Tutaj możesz więcej o tym poczytać 


127c352cab2572c10ffbc4835c2962b7u1937a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Nexor4 napisał:

Z tego co pamiętam podatek musisz zapłacić do 1050zł lecz nie musisz zakładać działalności gospodarczej.

Tutaj możesz więcej o tym poczytać 

Dzięki czyli na koniec roku podatkowego PIT 36 i posprawie?

 Osoba korzystająca z preferencji prowadzenia działalności bez rejestracji zapłaci podatek dopiero po zakończeniu roku podatkowego. W takim wypadku należy złożyć deklarację PIT-36, która obowiązuje osoby opłacające samodzielnie.

Edytowane przez Jacek56 (wyświetl historię edycji)

Akwarium od WRZEŚNIA 2006, DIY reaktor a'la dastaco2.

https://drive.google.com/drive/folders/183aOu0N6pyqhFT6OfeNn0e6RBBvPDdJc

SPS = Stability Promotes Success, BEZ=bez zbędnych kosztów

Be wary of advice coming from those who will not show you the fruits of their success!

It’s not complicated, unless you choose to make it that way 

Pozdrawiam HAPPY REEFING!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bartku...
hmmm a to nie tak że korale są zwierzętami objętymi ochroną... i aby nimi handlować wypada udokumentować zakup matecznika, zalegalizować ilość szczepek ? podlegać kontroli weterynaryjnej itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

Jak wchodzicie do kogoś do domu, to też krytykujecie kolor scian?

Tester, to nie jest do końca tak. Jak ktoś otwiera swój dom, robi z niego miejsce publiczne, to musi się liczyć, że ktoś tam kolor ścian skrytykuje. Jak nie chcesz krytyki na temat koloru ścian, to nie wpuszczaj ludzi. Odchodząc od metafor budowlanych... Forum tworzą użytkownicy, właściciel udostępnia tylko infrastrukturę. Wiadomo, właściciel ma prawo dążyć do jakichś tam swoich korzyści... Ale stawianie sprawy, że jak się nie podoba, to droga wolna, też nie jest w porządku wobec ludzi współtworzących to forum (Ci tylko wystawiający na targowisku też współtworzyli forum, bo jak widać dla wielu osób targowisko jest/było ważnym elementem forum).

A co do targowiska, to weźcie ludzie nie przesadzajcie już. Że zwierzaki będzie trzeba do kibla wyrzucać... toż to poziom dyskusji jak w przedszkolu. Nie wszyscy są na forum i jakoś sobie radzą do tej pory, to i Wy sobie poradzicie. Zaraz normalnie się zaczną ludzie skrzykiwać, żeby Irminie wysyłać truchła zwierząt, które padły "z powodu braku targowiska", bo to przecież "jej wina". Paranoja jakaś. Każdy kto kupuje zwierzaka, bierze na siebie odpowiedzialność za niego i jego "potomstwo". Ja rozumiem, że targowisko było wygodne, że część osób jakoś tam pozyskiwało środki na prowadzenie akwarium, ale nie mieszajcie do tego "humanitaryzmu"...

1 minutę temu, chwialek napisał:

Bartku...
hmmm a to nie tak że korale są zwierzętami objętymi ochroną... i aby nimi handlować wypada udokumentować zakup matecznika, zalegalizować ilość szczepek ? podlegać kontroli weterynaryjnej itd?

A jak ja kiedyś właśnie o to pytałem, to cisza była, nikt nic nie wiedział, co?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, chwialek napisał:

Bartku...
hmmm a to nie tak że korale są zwierzętami objętymi ochroną... i aby nimi handlować wypada udokumentować zakup matecznika, zalegalizować ilość szczepek ? podlegać kontroli weterynaryjnej itd?

Nie bardzo wiem do czego się odnosisz Piotrze. Do której mojej wypowiedzi?

15 minut temu, Słony leszcz napisał:

Tester, to nie jest do końca tak. Jak ktoś otwiera swój dom, robi z niego miejsce publiczne, to musi się liczyć, że ktoś tam kolor ścian skrytykuje. Jak nie chcesz krytyki na temat koloru ścian, to nie wpuszczaj ludzi. Odchodząc od metafor budowlanych... Forum tworzą użytkownicy, właściciel udostępnia tylko infrastrukturę. Wiadomo, właściciel ma prawo dążyć do jakichś tam swoich korzyści... Ale stawianie sprawy, że jak się nie podoba, to droga wolna, też nie jest w porządku wobec ludzi współtworzących to forum (Ci tylko wystawiający na targowisku też współtworzyli forum, bo jak widać dla wielu osób targowisko jest/było ważnym elementem forum).

A co do targowiska, to weźcie ludzie nie przesadzajcie już. Że zwierzaki będzie trzeba do kibla wyrzucać... toż to poziom dyskusji jak w przedszkolu. Nie wszyscy są na forum i jakoś sobie radzą do tej pory, to i Wy sobie poradzicie. Zaraz normalnie się zaczną ludzie skrzykiwać, żeby Irminie wysyłać truchła zwierząt, które padły "z powodu braku targowiska", bo to przecież "jej wina". Paranoja jakaś. Każdy kto kupuje zwierzaka, bierze na siebie odpowiedzialność za niego i jego "potomstwo". Ja rozumiem, że targowisko było wygodne, że część osób jakoś tam pozyskiwało środki na prowadzenie akwarium, ale nie mieszajcie do tego "humanitaryzmu"...

A jak ja kiedyś właśnie o to pytałem, to cisza była, nikt nic nie wiedział, co?;)

No może i masz rację, ja tylko staram się zracjonalizować pewne decyzje. Sami przyznajecie, że targowisko jest powodem wielu sprzeczek, dyskusji a i zdarzały sie przypadki kradziejstwa. Właściciele mają zobowiązania w stosunku do sponsorów i wprowadzili zasady działania targowiska. A skoro targowisko powoduje kłopoty to zgadzam się z decyzja o likwidacji. Zresztą coraz więcej forumowiczów aprobuje taka decyzje.

Druga część Twojej wypowiedzi jest "spot on" - zgadzam się z Tobą


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raffy14 Pokaz zdjęcie reaktora :ph34r:

A tak na serio trzeba się pogodzić i używać do sprzedaży innych kanałów. ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh pokręcone to wszystko zakazy cuda wianki :/  a było tak fajnie.

Ja od jakiegoś czasu wystawiam też moje szczepki na OLX bo kiedyś się wnerwiłem na długi czas akceptacji posta ze sprzedażą i dałem na OLX i fajny odzew miałem na ogłoszenia, poznałem nawet akwarystów z okolicy nie korzystających z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.