Skocz do zawartości
hubertk

Akceptacja postów na Targowisku.

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Tester napisał:

no nareszcie jakies pozytywy :D

tylko do tej...
bo rozumie iż tyczy się ona rozmowy Jacka i Wojtka, a ten przepis wydaje mi się iż dotyczy bardziej działalności w stylu plecenie warkoczyków przy molo, wykonywanie zabawek szydełkowych, dzierganie swetrów, sprzedaż nalewek domowych (choć tu bym się już 3 razy zastanowił) itp. Jakby nie było mamy zwierzęta chronione prawem i to powinno dać nieco do myślenia.

Ale bezpieczniej będzie nie kontynuować tej dyskusji nie potrzebnie zadałem pytanie i zasiałem wątpliwość. Dobrze jest jak jest.
Co do zamknięcia targowiska - wyraziłem tylko swoje zdanie... A właściciele mają prawo zrobić co tylko uznają za stosowne.

PS. Dział kupię życie zostaje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem...

Moja wypowiedź to był raczej taki luźny przerywnik. I tak w Polsce nie mam działalności więc jakby temat mnie nie dotyczy.

Z tego co wiem, to znika cały handel zyciem, ale trzeba by wrócić do wypowiedzi Irminy.


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Tester napisał:

ja tylko staram się zracjonalizować pewne decyzje

I ja jakoś tam tą decyzje rozumiem, tzn rozumiem z czego ona wynikała. Ale też widzę, że wszyscy się tu strasznie radykalizować zaczynają. Z jednej strony rwanie szat i rejtanowskie gesty, z drugiej wskazywanie drzwi... Nie tędy droga. Było targowisko, miało wiele plusów. Teraz go nie będzie (a w zasadzie jego części tylko) - też świat się nie skończy. Pożyjemy zobaczymy. A może jak trochę ludzi odpłynie, to i właściciele ponownie przemyślą, czy im się to opłaca? I kto wie, czy w jakiejś tam formie kiedyś zwierzaki nie wrócą jeszcze na targowisko. Jednym słowem, życie. Tym czasem jakieś takie radykalne wypowiedzi tylko zamurowują jeszcze bardziej na swoich pozycjach, utrudniają jakikolwiek kompromis czy konstruktywną dyskusję.

9 minut temu, Ura napisał:

dałem na OLX i fajny odzew miałem na ogłoszenia, poznałem nawet akwarystów z okolicy nie korzystających z forum.

Ja sam przeglądam olx pod kątem korali i ryb. Na pewno łatwiej namierzyć tam akwarystów z okolicy, niż na forum (szczególnie jak się nie mieszka na Śląsku:-). Jedyny problem, to że tam bajzel jest straszny, zdarzają się koralowce w dziale "rośliny":-)

18 minut temu, sith114 napisał:

A tak na serio trzeba się pogodzić i używać do sprzedaży innych kanałów. ;)

Nalać mu piwa!!!:cheers:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Słony leszcz napisał:

I ja jakoś tam tą decyzje rozumiem, tzn rozumiem z czego ona wynikała. Ale też widzę, że wszyscy się tu strasznie radykalizować zaczynają. Z jednej strony rwanie szat i rejtanowskie gesty, z drugiej wskazywanie drzwi... Nie tędy droga. Było targowisko, miało wiele plusów. Teraz go nie będzie (a w zasadzie jego części tylko) - też świat się nie skończy. Pożyjemy zobaczymy. A może jak trochę ludzi odpłynie, to i właściciele ponownie przemyślą, czy im się to opłaca? I kto wie, czy w jakiejś tam formie kiedyś zwierzaki nie wrócą jeszcze na targowisko. Jednym słowem, życie. Tym czasem jakieś takie radykalne wypowiedzi tylko zamurowują jeszcze bardziej na swoich pozycjach, utrudniają jakikolwiek kompromis czy konstruktywną dyskusję.

Ja sam przeglądam olx pod kątem korali i ryb. Na pewno łatwiej namierzyć tam akwarystów z okolicy, niż na forum (szczególnie jak się nie mieszka na Śląsku:-). Jedyny problem, to że tam bajzel jest straszny, zdarzają się koralowce w dziale "rośliny":-)

Nalać mu piwa!!!:cheers:

Fajnie by było jakby nasi albo szanujący się akwaryści używali poprawnych kategorii i poprawnych nazw... a nie eufylia, euphylia, eufyllia, nie wiem co jeszcze za kwiatki widziałem, ale bywało zabawnie ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 4.08.2019 o 09:56, Arturro napisał:

System zatwierdzania ogłoszeń, odrzucania przy  braku powiadomienia zainteresowanego choćby z powodu braku jakiegoś tam tagu itp przypomina mi nomen omen irracjonalną gospodarkę socjalistyczną. Tam też dla dobra społeczeństwa regulowano ceny i asortyment i skończyło się nieróbstwem i bylejakością. Kruczek tu jest jednak gdzie indziej i trzeba zauważyć drugie dno: to forum komercyjne i nie należy dziwić się działaniom ochrony swojego (właściciela) interesu, sam bym to czynił i bezlitośnie likwidował sygnały zagrożenia.

 

I to jest właśnie całe sedno sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właścicielka forum pisała że od września dział Targowisko zostanie zamknięty . Jak to z tym w końcu jest ? Targowisko zostanie zamknięte czy nie ?? Bo widzę że Beti bierze się za regulamin targowiska tak jak by ono miało istnieć dalej .... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jurko zamknięty zostanie cały dział zwierzęta na targowisku. Sprzęt zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak, i chyba nie do końca wszyscy to zrozumieli :)

Od 1 września 2019 dotyczy tylko zwierząt.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.08.2019 o 07:10, dale napisał:

No i wyszło szydło z worka...

kasa,kasa,kasa...

Nie można było funkcjonować normalnie, na uczciwych zasadach? Przez kilka osób o moralności i uczciwości ameby, które uczyniły sobie stałe źródło dochodu ze sprzedaży szczepek wielkości szpilki, sankcjonowani są wszyscy użytkownicy forum.

Nie fajnie.

Osobiście nic nie sprzedałem przez dział, kupiłęm też jakieś symboliczne ilości, ale bardzo lubiłem oglądać zdjęcia życia.

Zauważyłem że w dobie internetu i fejsbuka nastąpił znaczny i zauważalny spadek inteligencji części społeczeństwa, jak nie mają podanego na tacy wszystkiego, w formie lekkostrawnej papki, to nie potrafią rozwiązać nawet najprostszego problemu, co w połączeniu z silna potrzebą społecznej akceptacji (- dlaczego nikt mnie nie "lajkuje" ?), wywołanej ukrytymi kompleksami niedowartościowania powoduje że fora nie są już takie jak dawniej...

ps. jak zmieniałem obsadę czy typ zbiornika, życia nigdy nie sprzedawałem, zawsze oddawałem - interesowało mnie dobro zwierzaków.... Zaś co do psa czy kota, to te zwierzęta stanowczo za krótko żyją, żeby to był problem - mowa oczywiście o dorosłych egzemplarzach - nie wyobrażam sobie by oddawać przyjaciela, zaś co do młodych, rodzą się na tyle rzadko że można znaleźć im dom, poza tym można nie dopuścić do rozrodu - jak nie ma warunków na humanitarne zagospodarowanie przychówku. Co innego z koralami.

 

 

"Zauważyłem że w dobie internetu i fejsbuka nastąpił znaczny i zauważalny spadek inteligencji części społeczeństwa, jak nie mają podanego na tacy wszystkiego, w formie lekkostrawnej papki, to nie potrafią rozwiązać nawet najprostszego problemu, co w połączeniu z silna potrzebą społecznej akceptacji (- dlaczego nikt mnie nie "lajkuje" ?), wywołanej ukrytymi kompleksami niedowartościowania powoduje że fora nie są już takie jak dawniej..."

Rewela tekst :) Brawo ...zgadzam się z przedmówcą. Nie będę się rozwodził w temacie psycho-socjologicznym, ponieważ to nie jest do końca tematyką tego forum, jednak mój przedmówca trafił centralnie w punkt.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co mnie z tym targowiskiem? Dalej wszystko jest.


140x60x60

white skim 200 lampa 8x54 . Tunze 6045 jebao WP 25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, karol86 napisał:

No i co mnie z tym targowiskiem? Dalej wszystko jest.

Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Prace trwają:pizza:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, @Beti napisał:

Nie chwal dnia przed zachodem słońca.

Prace trwają:pizza:

 

trochę szkoda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

otóż to


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Działy targowiska dotyczące życia zostały ukryte, tak jak uprzedzaliśmy, mam nadzieję, że przyjmiecie to ze zrozumieniem - powody naszej decyzji wyjaśniliśmy w innych dyskusjach, więc nie ma sensu tworzyć kolejnych postów w tym temacie. Często podnosicie argument dotyczący merytorycznej treści na forum, ich jakości i formy, tak więc trzymajmy się tego zamiast znowu rozkręcać niezdrową atmosferę.

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.