Skocz do zawartości
apper

zbiornik na zamówienie - do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

W czwartek odebrałem klejony na zamówienie zbiornik 120x60x80h. Szyba 10/12mm opti i float. Wybrałem jednego z najbardziej znanych i renomowanych na rynku wykonawców, którego nazwy póki co nie chciałbym podawać.  Przy słabym świetle na samochodzie trudno było to ocenić więc ograniczyłem się do sprawdzenia wymiarów i średnicy otworów. Zwróciłem pracownikowi jedynie uwagę na zarysowanie szkła przy jednym z otworów w szybie optiwhite.  Uszkodzenie jest od środka, ewidentnie widać, że frez się ześlizgnął podczas wiercenia i zarysował szybę.

3b5b52f284e64122med.jpg

 

Jest jeszcze odprysk na krawędzi przedniej szyby optiwhite. Musiał powstać jeszcze na etapie przed szlifem i polerem bo krawędź szlifu nie jest naruszona. Góra przedniej formatki z wykruszeniem:

02e4cf114d3e48d7med.jpg

 

Największe uwagi mam jednak co do spoinowania. W korespondencji  z wykonawcą zwracałem uwagę, żeby największą staranność przyłożyli  do spoinowania przedniej formatki optiwhite bo będzie to front zbiornika i tu niestety jest najgorzej. Nie jest to standardowy zbiornik i chciałem, żeby formatka ta było wklejona na dno i pomiędzy boczne szyby. Nie sięga ona również do samej góry zbiornika. Reszta szyb sklejona jest standardowo jeśli chodzi o ich ustawienie. Dolne, przednie narożniki to już naprawdę słabo jeśli chodzi o poziom wykonania.  Spoina jest nierówna, miejscami z odciskami palców. Na zdjęciach narożników widać również, że niestety dno jest wyżej niż boczne szyby. Widać to na poniższych fotkach. Nie jest to duża różnica (może 1mm), ale dno nie powinno tak wisieć. Kierowca mi podpowiedział, że nadmiar silikonu sam sobie obetnę nożykiem :) Jasne, że mogę, ale czy tak to powinno wyglądać?

Prawy przedni narożnik:

66213f8c8f312c7cmed.jpg

Lewy przedni narożnik

309159b4a89da9a2med.jpg

Spoinowanie szyby frontowej:

853f783446a54c67med.jpg

Nie mogę również zrozumieć dlaczego na prawie każdej formatce spoina jest różnej grubości... Styk przedniej formatki optiwhite z dnem to 2mm, spoina przedniej formatki optiwhite z bokami 5mm, górna formatka optiwhite z bokami 1mm, a boczne szyby z tylną 3mm... Dla przykładu gdzie spoina góry z bokami ma 1mm a boków z tyłem 3mm:

3ed4666f0ab38f0amed.jpg

Najbardziej bolą te fugi 5mm na froncie, spokojnie wystarczyła by tam spoina 2-3mm. Żeby chociaż te spoiny 5mm były równe i estetyczne. Niestety nie są... Zamawiałem zbiornik klejony "bezwałkowo" chcąc uniknąć przesadnie grubej spoiny. Wałków owszem nie ma, ale dostaję za to na froncie spoinę 5mm szerokości. Miałem już kilka zbiorników na zamówienie i wiem jak powinien wyglądać dobrze sklejony zbiornik. Może jednak mam za duże oczekiwania? Przeszłoby coś takiego u Was? Zastanawiam się co robić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przypadek partactwa bo jak to inaczej nazwać?;)

ja bym reklamowała wykonanie okropne:mad:

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może lepiej nie podawaj nazwy tego renomowanego speca bo te spoiny to jest tragedia........ - a może lepiej podaj dla ostrzeżenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co wolałbym to zostawić dla siebie. Napisałem do producenta, ale na razie jestem bez odpowiedzi.  W szoku trochę jestem bo wybrałem firmę, która niby słynie z dobrych zbiorników, ma długą tradycję i jest bardzo znana na rynku. Wolałem dopłacić, żeby było dobrze a wyszło jak na zdjęciach. W niższej cenie i bez kosztów transportu mógłbym zamówić u siebie i gorzej by nie wyszło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przez chwilę zastanawiałam się, czy to żart, troll czy prowokacja.  Ale sprawdziłam użytkownika i   wygląda wiarygodnie.

 

 


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam, że nie ma tu żadnej prowokacji. Jeśli żart to chyba smutny, który zrobił mi wykonawca :mellow: Nie doczekałem się odpowiedzi na wysłany email, jutro zadzwonię i zobaczę co oni na to. Temat założyłem, żeby upewnić się, że nie mam jakiegoś wypaczonego pojęcia estetyki bo może tak klei się teraz zbiorniki...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, apper napisał:

 Temat założyłem, żeby upewnić się, że nie mam jakiegoś wypaczonego pojęcia estetyki bo może tak klei się teraz zbiorniki... 

 

Jasne.... bo nie wiem co mi się podoba, a co nie... no i na forum muszę zapytać co jest ładne...  Sam piszesz że miałeś kilka zbiorników, więc dzieckiem nie jesteś, wiesz jak powinno to wyglądać.

Wiesz, jestem z natury wredny i mam takie niecne podejrzenia że raczej chciałeś wywrzeć presję na twórcy tego wiekopomnego dzieła... Bo inaczej przemilczenia producenta nie mogę sobie wytłumaczyć, albo ostrzega się innych przed partaczem, albo siedzi cicho...

Masz teraz trzy wyjścia:

- zaakceptować - tak jak jest i żyć dalej

- odesłać zbiornik jako niezgodny z umową

- wystąpić o częściowy zwrot kasy, za produkt wykonany niezgodnie z umowa, więc niepełnowartościowy.

No i w tym trzecim przypadku przydaje sie "nienapisany" argument "jeszcze nie powiem kto mi to spartolił" - niech zapłaci za milczenie....

Nieładnie, oj nieładnie...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dale - masz absolutną rację, może ja to źle ubrałem w słowa. Klejenie zbiornika nie podoba mi się bo mam porównanie do innych zbiorników, które miałem. W temacie chciałem zebrać opinie użytkowników, żeby wykonawca nie próbował zbyć mnie argumentem, że wszystko jest OK i "wymyślam" głupoty... Jak widać opinie są miażdżące dla tego wykonu. Nie cieszy mnie to bo wolałbym dostać zbiornik, którym mógłbym się pochwalić.  Co do wyjść jakie podajesz to też masz rację. Biorę pod uwagę dwa ostatnie. To, że nie podałem nazwy producenta to moja chęć zachowania się fair. Szczerze mówiąc nie spotkałem się nigdzie z negatywnymi opiniami na temat zbiorników tej firmy i nie chciałbym szargać ciężko zapracowanej opinii bo być może to co dostałem to wynik jednostkowego przypadku. Mogłem mieć pecha jako jeden na setki... Na etapie realizacji byłem naprawdę zadowolony, dostawałem nawet dodatkowe telefony od wykonawcy w kwestii wykonania. Zrobiło to na mnie dobre wrażenie. Czekam na reakcję firmy i liczę na pozytywne zakończenie. Jeśli dogadam się z wykonawcą to zapytam czy mogę podać nazwę firmy i powiedzieć "firma X zachowała się jak trzeba, naprawiła błąd i ostatecznie mogę ją polecić ze swojej strony".

Edytowane przez apper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, apper napisał:

Jeśli dogadam się z wykonawcą to zapytam czy mogę podać nazwę firmy i powiedzieć "firma X zachowała się jak trzeba, naprawiła błąd i ostatecznie mogę ją polecić ze swojej strony".

... a jak się nie dogadam, to podam wszem i wobec....

Sorry, ale nadal mi to poschnie brzydko...

Gdybyś podał nazwę od samego początku, szczęśliwy "happy end" mógłbyś spokojnie dopisać, było by wiadomo że firma się stara...

A tak, nie wiadomo ilu jest takich "szczęśliwych posiadaczy" którym producent zapłacił za milczenie - bo inaczej trudno to nazwać...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łooopanie, kto to Panu tak spier..tolił?!

Kolega się boi napisać nazwy producenta na forum, że "za karę" po złości nie uzna mu reklamacji. A jak uzna, to kolega zapyta, czy może podać nazwę firmy i pochwalić, że uznała reklamacje? Rany, co ja tu czytam? 

Mogę zrozumieć pierwsza część, że nie chcesz wywoływać burzy i wyzwisk, zanim nie załatwisz tego drogą formalną.  Ale tej drugiej części już nie rozumiem. Jeśli producent nie wyrazi zgody, to co? Pozwolisz, aby inni dali się tak samo urządzić? 

Jako konsument, masz prawo wyrazić opinię o produkcie i o producencie.  Nie musisz pytać o zgodę.  Na wszystkich portalach jest miejsce na wyrażanie opinii, same sklepy również zostawiają takie miejsce, aby klient mógł wyrazić swoje zdanie. Aczkolwiek moderują zamieszczane tresci, więc ja się na takich opiniach staram nie opierać. 

Popatrz na przykład na Jadwigemorską, jak szanuje sobie opinie klientów.  Także te złe. Ma mistrzostwo swiata w kontaktach z klientami. Na wszystkie zazalenia odpowiada, czy to wydlane pw, czy publicznie. Jeśli z zamówieniem jest cokolwiek nie tak z winy sklepu natychmiast naprawia błąd.  Przyznaje sama, że błędy się zdarzają, bo tam pracują tylko ludzie. Takie podejście zapewniło Jej  ogromne zaufanie u ludzi.  Nie sposób się pogniewać na Panią Jadwigemorską.  Nawet, jak zdarzy się wtopa, to klient nie ucieka, kupi tam ponownie.

Jeśli Twój producent ma taką samą renomę, to nie powinien się obrazić, tylko zachować się po męsku, przyznać do błędu i uznać reklamację, przesyłając nowe szklo. Być może o prostu mają problem wyrobić się z zamówieniami, zatrudnili niedoswiadczonego pracownika, któremu robota ewidentnie nie wyszła.  Choć powinna być jakaś kontrola jakości i taki bubel nie powinien dostać prawa wyjścia na światło dzienne.

Jednak uważam, że swoim wspolposolonym z forum jesteś winien napisać, kto taki bubel wykonał. Pewnie sporo skorzystales na treściach tu zamieszczonych przez ludzi, którym chciało się dzielić swoją wiedzą i może jeszcze wiele razy skorzystasz. Teraz Ty masz okazję kogoś ustrzec przed zakupem szkła w tej firmie, przynajmniej póki sytuacja się nie wyjaśni.  

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że @apper ma rację. Może firma zatrudniła jakiegoś świerzaka albo był poniedziałek.:D Pytanie tylko jak teraz zareaguje firma. Jeżeli załatwi to po ludzku to warto to przemilczeć bo to takie ludzkie wybaczyć błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
4 minuty temu, Nik@ napisał:

Łooopanie, kto to Panu tak spier..tolił?!

po 100 kroć tak, masakra te spoiny to mega tragedia już w jak za dawnych lat w ramie i kilem wyglądało by lepiej, sprzedawca jeżeli wykruszył krawędzie czy zarysował szkło przy wierceniu lub sklejaniu akwarium powinien to naprawić tak żeby klient nawet o tym nie wiedział np: wstawić nowa szybę ewentualnie dać info i zapytać o zgodę co robimy dalej, taka fuszerka jest moim zdaniem niedopuszczalna, poza tym przy tak grubych spoinach nie wiem czy jest nawet bezpieczna :/ 

6 minut temu, Nik@ napisał:

Kolega się boi napisać nazwy producenta na forum, że "za karę" po złości nie uzna mu reklamacji. A jak uzna, to kolega zapyta, czy może podać nazwę firmy i pochwalić, że uznała reklamacje? Rany, co ja tu czytam? 

nie ma co się bać jeżeli opinia jest zgodna ze stanem faktycznym i nie obraża sprzedawcy można pisać śmiało publicznie, zdecydowanie jestem za aby przestrzec innych

stawiam na Mycioka albo E-rybkę  jak są jakieś zakłady :)

 

4 minuty temu, jacekS napisał:

Wydaje mi się że @apper ma rację. Może firma zatrudniła jakiegoś świerzaka albo był poniedziałek.:D Pytanie tylko jak teraz zareaguje firma. Jeżeli załatwi to po ludzku to warto to przemilczeć bo to takie ludzkie wybaczyć błąd.

jak ma się świezaka to się go kontroluje, brak kontroli tez świadczy o sprzedawcy a nie o świeżaku, każdy się musi nauczyć zawodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mój pierwszy zbiornik jaki skleiłem wyglądał o niebo lepiej, a nie jestem producentem  , bo kleiłem tylko dla siebie. Formatki szkła źle docięte  i nadrabiają silikonem , to porażka .

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę blade presja jest niesamowita. Trudno być fair w stosunku do użytkowników i producenta. Zasadniczo to macie rację, że nie powinienem tego taić przed użytkownikami. W szczególności przekonuje mnie argumentacja Nik@. Producentowi też nie powinno wyjść na złe przyznanie się do błędu i poprawienie go.  Zbiornik został sklejony w Aqua Medic Poland .

http://aquamedic.pl/kontakt/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując w ostatnim czasie tematy na  forum o zbiornikach dochodzę do wniosku że to robi jedna i ta sama osoba ,trzeba by było porównać odciski palców pozostawionych na zbiornikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
Teraz, inmar napisał:

Uuuu,miałem od Nich zbiornik,był perfekcyjnie zrobiony.

czy to przypadkiem nie Myciok jest wykonawcą dla AM ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to kleją sami. Przy ustalaniu rozmawiałem telefonicznie z Aquamedic. Akwarium przyjechało również firmowym busem Aquamedic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cały ten świat schodzi na psy .Klient się nie liczy tylko szybkość i kasa a dokładność i sumienność mają głęboko w d....e.

Edytowane przez Krzysiek K. (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, jak miałem 10lat to sam kleiłem zbiornik kitem do okien w ramce znalezionej na szrocie. Oczywiście do slodkiego, ale wyglądał lepiej niż to... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

Cały ten świat schodzi na psy .Klient się nie liczy tylko szybkość i kasa.

wiesz nie chce być jednostronny ale czasami sami jesteśmy sobie winni, oczekujemy taniej i szybciej a jest konkurencja więc trochę wymuszamy na sprzedawcach i producentach takie zachowanie, to tak jak z autami kupujesz 10-15 letnie auto i każde ma te magiczne 170-180 tyś przebiegu nie wazne czy Disellll czy benz i czemu cofaja liczniki bo defakto tego oczekują kupujący że tyle maja mieć przebiegu bo jak by było faktyczne 300 tyś i więcej to już było by źle

Trochę tak od tematu ale to przedstawia mentalność nas Polaków, z kolei tez często zdaża się że sprzedawca/producent narzuca niezdrową cenę nie adekwatną do towarów ktore sprzedaje w morszczyźnie jest to szczególnie widoczne, co do morskiego to +200% do ceny

Jak ktoś nastawił sie na masowa produkcję kosztem ceny to jego produkty to loteria, jak nastawił się na niejsza liczbe odbiorcow ale za to stawia na jakość cena jest zabójcza,

Teraz, dla syna napisał:

Kurcze, jak miałem 10lat to sam kleiłem zbiornik kitem do okien w ramce znalezionej na szrocie. Oczywiście do slodkiego, ale wyglądał lepiej niż to... 

mój sump wygląda o niebo lepiej

rk0jzl.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie do mnie, ale nadmienię, że nie wywierałem presji czasowej. Wstępny termin ustalony był na 2 tygodnie a zbiornik otrzymałem po miesiącu. Nie robiłem z tego powodu żadnego problemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schodzi,schodzi na psy , dożyliśmy czasów w których niema komu pracować (a raczej nie chce się pracować) znaleźć dobrego pracownika to jak wygrać w lotto.

Dlatego zatrudnia się byle kogo ,byle ręce do roboty były, oczywiście niema co obwiniać tego pracownika ,przecież ktoś go zatrudnił i ten ktoś powinien czuwać nad tym co robi,kontrolować jakość prac .Powoli czasy szefa siedzącego w fotelu odchodzą do lamusa , dzisiaj jak sam nie przypilnujesz to pracownicy puszczą cie z torbami.

Widocznie zjawisko takie zachodzi już wszędzie ,nie tylko w budowlance :banghead 

 


8fdd9b9b7ef09de88ef75df31c7279e1u1318a12

Zbiornik 220x74x65, 2x OW , zaplecze 300ll ,

obieg Jebao DCP 18000, 2xVortech mp40,3xtunze6045,6025,6085,odpieniacz BK DC300 rdx,VSV,

skała RRR 50kg,lampa diy 279 t5 +led ok.280 W,dozownik H2Ocean

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, pozostaje mieć nadzieję że sprostają renomie jaką sobie do tej pory wyrobili, zaś ta wpadka będzie tylko wyjątkiem, który ostatecznie potwierdzi regułę, że wpadkę zaliczyć może każdy, natomiast tylko najlepsi potrafią wyjść z twarzą i tarczą.

 

Swoją drogą, chętnie bym zobaczył cały projekt bo zapowiada się inaczej niż typowy zbiornik, a ja takie lubię.

Pozwolę sobie śledzić, jeśli Autor wrzuci, no i nie odzywać więcej, by krwi nie psuć :)...


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.