Skocz do zawartości
apper

zbiornik na zamówienie - do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paragon
2 minuty temu, apper napisał:

Wiem, że to nie do mnie, ale nadmienię, że nie wywierałem presji czasowej. Wstępny termin ustalony był na 2 tygodnie a zbiornik otrzymałem po miesiącu. Nie robiłem z tego powodu żadnego problemu. 

To dobrze mówiłem ogólne sam jak szukam to szukam najtaniej a to właśnie ślepa uliczka, tak samo jak placenie z góry za usługę :) , tez jest masa przypadkow gdzie ludzie nie chcieli najtaniej i wlasnie szukali drogo potem mają problemy z realizacją zamówienia bo trafiły na króla szklarstwa pewnie co niektórzy wiedza o kim mowię :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

trafiły na króla szklarstwa pewnie co niektórzy wiedza o kim mowię

Wiem doskonale :D spory poślizg. A gdy dwa dni po złożeniu zamówienia chciałem wycofać zamówienie bo się sporo zmieniło u mnie w przeciągu tych dwóch dni to pani z biura (żona) powiedziała że już szyby pocięte i się nie da... A akwarium dotarło do mnie po 3 miesiącach...

Fakt że wykonanie ładne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, elespero napisał:

Wiem doskonale :D spory poślizg. A gdy dwa dni po złożeniu zamówienia chciałem wycofać zamówienie bo się sporo zmieniło u mnie w przeciągu tych dwóch dni to pani z biura (żona) powiedziała że już szyby pocięte i się nie da... A akwarium dotarło do mnie po 3 miesiącach...

Fakt że wykonanie ładne...

hehe nom sa duzo bardziej skrajne przypadki gdzies na forum tanganiki chyba toczył albo i toczy się dalej temat tam jakies grube pieniadze były, ten sam wykonawca :)

Czasami szkoda nerwow nawet jak finalnie jest ładnie

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paragon napisał:

hehe nom sa duzo bardziej skrajne przypadki gdzies na forum tanganiki chyba toczył albo i toczy się dalej temat tam jakies grube pieniadze były, ten sam wykonawca :)

Czasami szkoda nerwow nawet jak finalnie jest ładnie

W końcu się trafi taki co pojedzie i michę oklepie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że zdecydowałeś się "podac" wykonawcę. Zapewne to kleił jakiś początkujący pracownik i mu bardzo nie wyszło, albo ma niewłaściwe podejście do pracy i trzeba go przypilnowac. 

Może po tej wpadce firma zdecyduje sie brać mniej zamówień, ale bardziej się przykładać do jakości.  Szkoda tracić renomę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Nik@ napisał:

Cieszę się, że zdecydowałeś się "podac" wykonawcę. Zapewne to kleił jakiś początkujący pracownik i mu bardzo nie wyszło, albo ma niewłaściwe podejście do pracy i trzeba go przypilnowac. 

Może po tej wpadce firma zdecyduje sie brać mniej zamówień, ale bardziej się przykładać do jakości.  Szkoda tracić renomę.

 

Szczerze, jako że pracuje w rodzinnej firmie obecnie i nie pozwalamy sobie na błędy początkujacych pracowników... Ten zbiornik nie powinien trafić do klienta ;) Powinni wykonać nowy podając nawet trywialny powód Panie "jebło" szyba pękła będzie 3 dni później. No ale cebularze myślą, że klient debil przymknie oko, albo się będą z nim bujać ale po fakcie ;)

Edytowane przez sith114 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jest dziwne , skoro coś komuś nie wyszło to się zdarza , bo jest powiedzenie "ten się nie myli, kto nic nie robi" ale chyba jest w każdej firmie osoba, która przed spakowaniem kontroluje co jest wysyłane i nie mówię tu tylko o akwarystyce, tylko ogólnie.

Wolałbym aby ktoś zatrzymał wysyłkę niż otrzymać taki bubel , normy normami ale estetyka także ma znaczenie.

Moje ma dojechać czwartek/piątek, jest opóźnienie ale jak będzie ok, nie będzie żalu, jak będzie lipa, to zwrócę i będę zły.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje z Erybki ale pisałem o akwarystyce i ogólnie o handlu, że takie rzeczy są niedopuszczalne, bo to tak jak napisał jeden z Kolegów - wysyłka na dwa uda (uda się lub nie) , może się ktoś nie zorientuje, może to przeboleje i jakoś to będzie.

Powiem Wam coś poza tematem,. Człowiek, którego znam, poprosił zaprzyjaźnionego mechanika, swojego kolegę o zrobienie przeglądu a ten zalecił wymianę rozrządu.

Znajomy się zgodził, tenże mechanik zrobił, podliczył i nawet oddał mu stare, zużyte części, w tym pasek rozrządu. Jakie było jego zdziwienie, jak po jakimś czasie okazało się, że u niego jest łańcuch.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
14 godzin temu, apper napisał:

 Szyba 10/12mm opti i float.

jaki jest sens klejenia Opti czarnym silikonem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
33 minuty temu, silvia napisał:

jaki jest sens klejenia Opti czarnym silikonem ?

jak masz akwarium w ścianie i widać tylko przednią szybę bez spoin :P 

Poza tym powyżej 10mm ogólnie warto dać OW, bez względu czy kleisz transparentnym czy czarnym czy czerwonym :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj skontaktował się ze mną poprzez email  Aqua Medic Polska. Nie mam zgody na dosłowne zacytowanie odpowiedzi więc napiszę jaki był jej sens.

Aquamedic przesłałem te same zdjęcia, które są w tym temacie i taki sam opis problemu. Moim życzeniem było naprawienie zbiornika poza kolejnością na wolny od wad i ewentualny rabat od zamówienia jako rekompensatę za niedogodności i wydłużenie realizacji zamówienia. Aquamedic twierdzi, że widział zbiornik przed wysyłką i według jego oceny wszystko było z nim OK. Jego zdaniem zdjęcia są robione w bardzo dużym przybliżeniu i dlatego niedoskonałości są tak widoczne. Zamieściłem specjalnie zdjęcie z linijką, żeby było widać, że to nie są jakieś zdjęcia makro...

Aquamedic przeprosił za to, że zbiornik nie spełnił moich oczekiwań. Jego zdaniem firma Aqua Medic Poland nie posiada sprzętu ani umiejętności pozwalających na wykonanie zbiornika na wyższym poziomie niż ten zaprezentowany (użył dokładnie tych sformułowań " sprzęt i umiejętności"). Zaproponował mi poszukanie firm, które pracują np dla branży jubilerskiej i potną mi szkło przy użyciu CNC... Dalej Aquamedic pisze, że fugi mogą być różnej grubości z uwagi na tolerancje cięcia formatek do 2mm. Według niego klejenie mogłoby być dokładniejsze gdyby AquaMedic posiadał specjalne pozycjonery (??), ale firma ich nie posiada. Uszkodzenie szkła przy otworze powstało według Aquamedic przy wycinaniu otworów wodą co jak twierdzi może się zdarzyć przy mniejszych otworach. Do wyłupanej krawędzi formatki, nadmiaru silikonu  i dna wklejonego nieco wyżej niż boczne szyby Aquamedic się nie ustosunkował.

Przesłałem Aquamedic również link do tego tematu i opinii użytkowników - Aquamedic stwierdził, że nie czytają ani nie udzielają się na forach akwarystycznych.

Jedyną propozycją Aquamedic jest zwrot całości kwoty na konto i odebranie zbiornika przy najbliższej okazji. Szczerze mówiąc zostawia mnie to po prostu z problemem. Przed umówionym terminem odbioru rozebrałem stary zbiornik i całe życie z niego przełożyłem do mniejszego, tymczasowego zbiornika. Starego zbiornika już niestety nie mam bo go rozkleiłem przy rozbiórce...

Liczyłem po prostu na ekspresową naprawę a tak czeka mnie ponowne szukanie wykonawcy i tygodniowe/miesięczne terminy... Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że dla Aqua Medic jestem po prostu za małym klientem. Łatwiej jest im zwrócić pieniądze niż podjąć się naprawy. Do naprawy trzeba by zabrać zbiornik, rozkleić go, wymienić niektóre szyby a następnie ponownie dowieźć do mnie. Trudno mi uwierzyć w to, że nie są w stanie skleić zbiornika na wyższym poziomie i wolnego od wad.

Tak to na dzisiaj wygląda. Aquamedic już dzisiaj chciał przesłać mi pieniądze. Zastanawiam się co robić bo nie uśmiecha mi się czekanie kilku tygodni na kolejny zbiornik kiedy wszystko kisi się w tymczasowym.

Edytowane przez apper (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba jakieś żarty!!!:o


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panu Bartoszowi podziękujemy. Jeśli to ich standard to dla zasady nie kupię od nich żadnego produktu. A do autora tematu mam prośbę, o ile to możliwe, wziąć kasę, zwrócić baniak (jak zrozumiałem ktoś po niego przyjedzie) bo bez takich zwrotów nic się nie nauczą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to już nie masz wyjścia ..bierz kasę i szukaj nowego wykonawcy .


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że takie akwarium z tymi fugami to standard w firmie Aqua Medic .@apper bierz kasę bo inaczej będziesz skazany oglądać codzienne to schrzanione akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem akwarium u dwóch młodych chłopaków robili je w garażu szkło opti, bezbarwny silikon, szlif trapezowy, komin zewnętrzny i 3 otwory jak odebrałem nie miałem się do czego doczepić. Silikonu cienka równa warstwa wszędzie zero odprysków itp.

A tam napiszą ze sprzętu nie mają wow to niech nie biorą się za to jak nie mają sprzętu.

Ps bierz kasę bo z takim akwarium bym nie ryzykował nie mówiąc że by wkurzało...

Edytowane przez azgar (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oddałbym je bez zastanowienia. Jeżeli podjąłeś temat, że wykonanie akwarium Ci nie pasuje to znaczy, że zostawienie go z dnia na dzień będzie potęgowało w Tobie niechęć. Dojdziesz w końcu to momentu w którym będziesz wolał całkowicie zlikwidować akwarium niż rozmyślać o wszystkich jego wadach. Gdybyś chciał mieć po prostu akwarium to nie zależałoby Ci na podejmowaniu tematu tylko już byś go zalał. Powiem szczerze, że jest tak zje***e, że jak oglądałem zdjęcia to cierpiałem. Może dla tego, że jak zlecam, płace i wymagam a ktoś się godzi z ustaleniami to później jest siwy dym jak się nie wywiąże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli prawdą jest to, co piszesz to... należy omijać producenta szerokim łukiem. Każdy z nas zamawiał akwaria u różnych źródeł, był mniej lub bardziej zadowolony, ale kiedy zobaczyliśmy to Twoje coś, to 5 kazdemu szęka opadła.  Mogę przesłać fotki akwarium, jakie mam od Przemka (po ponad roku jego uzytkowania), jeśli to Ci pomoże uzyskać rekompensatę.  

No kurde, nie sądzę, żeby Przemek zawarł pakt z diabłem, żebym dostała tak czysto i dobrze wykonany zbiornik. Dwa lata temu zamawialam w erybce, tam też diabli duszy nie zsprzedali, a wykonanie było bardzo przyzwoite.

To, co Ty otrzymałeś to jakaś tragedia :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pana Bartosza pamiętam z zamawiania mojego zbiornika,było to coś koło 7 lat temu i akwarium było wykonane perfekcyjnie,klejenie bezfugowe,spoiny może 1mm.Trudno teraz w to uwierzyć,że brak technologii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jak dla mnie akwarium do zwrotu. Poczekasz na nowe to fakt, ale takiego partactwa nie można puszczać płazem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wrzucam fotkę akwarium od Przemka, po ponad roku użytkowania. Widać różnicę? 

Bo dla mnie to istna przepaść...

"Fuga" jak od linijki, Zero wyciekow, zero babelkow powietrza, zero odcisków palców, szkło idealnie sfazowane, bez odpryskow.  Tak jest wykonane całe akwarium, choć zamieszczam fotkę tylko jednego rogu. Szyba ma 12 mm, spoina max niecale 2 mm w miejscu, gdzie jest jej najwięcej.  Tam, gdzie jest jej najwięcej to fotka numer dwa ponizej. Pierwsza fota to widok jednego rogu od strony bocznej, fota 2 to ten sam róg od frontu.

 

Od79CpE.jpg

 

gmJ21EJ.jpg

Edytowane przez Nik@ (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, azgar napisał:

Ja zamówiłem akwarium u dwóch młodych chłopaków robili je w garażu szkło opti, bezbarwny silikon, szlif trapezowy, komin zewnętrzny i 3 otwory jak odebrałem nie miałem się do czego doczepić. Silikonu cienka równa warstwa wszędzie zero odprysków itp.

A tam napiszą ze sprzętu nie mają wow to niech nie biorą się za to jak nie mają sprzętu.

Ps bierz kasę bo z takim akwarium bym nie ryzykował nie mówiąc że by wkurzało...

Popieram ja również zamawiałem od tzw garażowca kostkę full ow + komin, czekałem kilka dni i jestem mega zadowolony spoin bardzo mało widoczne, wymiar akwarium co do milimetra się zgadza, weź kasę oddaj to akwarium i jedź do szklarza i zapytaj czy zrobi jaki termin koszt itd naprawy warto 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Nik@ napisał:

Żeby nie było wrzucam fotkę akwarium od Przemka, po ponad roku użytkowania. Widać różnicę? 

Widać kolosalną.... Podobne jak nie lepiej sklejone akwarium miałem ostatnio przez Krzyśka "Pabiana" z Pabianic. Niektórzy może kojarzą jego prace. Na pewno  kleiłbym u niego, ale jak dzwoniłem to Krzysiek akurat na dłuższy czas wyjeżdżał zagranicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję że walczysz ze sobą. Wszyscy ci dobrze radzą. Będzie ci to uwierać jak kamień w bucie. Zabieraj kasę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.