Skocz do zawartości
cybuch92

Wybór odpieniacza z ograniczeniami.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam lekki problem z wyborem odpieniacza do akwarium 230l w obiegu. Otóż będą w nim LPS i jakies sporadyczne miękkasy. Co do rybek hmm ok 6 szt, ze 2 - 3 krewety i kilka ślimaków. 

A co do problemu to taki że wysokosc odpieniacza na którą moge sobie pozwolic musi byc nie wiekszy niz ... od podstawy sumpa do blatu mam 56 cm... no właśnie 

Jaki odpieniacz doradzicie ? 

Myślałem o Red StarFish n130plus. Niestety on ma 485mm wysokosci. Nie wiem czy z serwisowaniem nie byloby problemu. Co do wlozenia do sumpa mysle ze zdejme kubek wloze reszte i na koniec zamontuje kubek w sumpie juz. Nie wiem jakie ma wymiary dokladniej ten odpieniacz tzn ile cm ma sam kubek itp.

Jesli polecacie jakis inny odpieniacz to piszcie i proponujcie.

Moje propozycje:

Red Starfish N130Plus

Bubble Magus A5

Tunze 9004DC lub 9006? 

Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja odpieniacza nie mam więc zapytam czy jest on Ci potrzebny? tym bardziej widzę jakie masz plany na obsadę ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę żewarto mieć odpieniacz od początku ;) obsada zawsze moze sie powiększyć a lepiej pozniej juz nie kombinować. Zawsze mozna odpieniacz zdławić lub podkręcić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może powinieneś się raczej zastanowić, jak i o ile podnieść w górę akwarium, skoro już teraz widzisz, że jest za ciasno pod spodem? Nawet jak wciśniesz coś "na styk", to pomyśl że potem co kilka dni będziesz takie same kombinacje robił, żeby kubek zdemontować do opróżnienia i wyczyszczenia. Teraz jest ostania szansa na jakieś grubsze przeróbki szafki pod akwarium. Jak zalejesz, to już tak pewnie zostanie aż do przesiadki na większe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszcz ma racje pomysl nad zmiana szafki . 56 cm to bardzo mało , jak wyjmiesz odpieniacz do czyszczenia . A co z reszta , jaka masz wysokość sumpa ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, Hoom napisał:

jak wyjmiesz odpieniacz do czyszczenia

No i odpieniacz trzeba wyregulować podnosząc go w sumpie żeby dobrze pienił, a nie przelewał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz poziom wody w sumpie/jakiej wysokości jest przegroda za odpieniaczem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli realnie będziesz miał poziom wody 26-27cm. 2cm to minimum by zdjąć kubek, 7cm potrzebujesz na regulację zanurzenia, więc dwa pierwsze zaproponowane przez Ciebie odpadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec zostaje Tunze chyba ze macie jakies inne propozycje ? Tunze z tego  o czytam nawet dobrze sobie radzi w takich akwariach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze na pewno sprawdzony i nie jedna osoba go używa. Masz też Aqua Medic z serią EVO, które by weszły do takiej niskiej szafki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tez czytalem o evo 

Który mniej awaryjny? Bardziej wydajny a przede wszystkim cichy ? Bo w sypialni akwa stoi ;) w sumie w weekend bedzie zalewane bo wszystko poza odpieniaczem jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, cybuch92 napisał:

A co do problemu to taki że wysokosc odpieniacza na którą moge sobie pozwolic musi byc nie wiekszy niz ... od podstawy sumpa do blatu mam 56 cm... no właśnie 

Witam w klubie, miałem ten sam problem i wybór padł na Tunze 9004. Moja szafka od podstawy do blatu ma 57cm. 

Co do sumpa to również mam 35cm wysokości. Pierwszą komorę z odpieniaczem mam na wysokość 26 cm.

Czy zdaje egzamin i jest głośny? Tego nie wiem jeszcze nie odpaliłem ale jakiś zapas regulacji wysokości mam :) 


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, arczi886 napisał:

Witam w klubie, miałem ten sam problem i wybór padł na Tunze 9004. Moja szafka od podstawy do blatu ma 57cm. 

Co do sumpa to również mam 35cm wysokości. Pierwszą komorę z odpieniaczem mam na wysokość 26 cm.

Czy zdaje egzamin i jest głośny? Tego nie wiem jeszcze nie odpaliłem ale jakiś zapas regulacji wysokości mam :) 

Masz Tunze 9004 czy 9004 DC ? 

Kiedy odpalasz odpieniacz? Jaki litraż?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9004, ok 85 litrów w obiegu będzie także przewymiarowany:)

Odpalam jak tylko uporem się z filtrem RODI, najpóźniej w sobotę chciałbym posolić ale zobaczymy jak to wszystko wyjdzie


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.