Skocz do zawartości
arczi886

RO4 problem z woda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem RO4 z membraną vontron 75gpd. Jako że się trochę zakrecilem i przeczytałem nie ta instrukcję obsługi podłączyłem filtr bez membrany, która swoją drogą nie została dostarczona - błąd sprzedawcy. Po tym zabiegu woda na wyjściu miała ok 200ppm i smierdziala ryba :/ 

W obecnej chwili doszła do mnie membrana, która zamontowalem. Przez filtr przeszlo ok 2 litrów wody i obecnie TDS wskazuje 30 ppm i woda jak smierdziala tak śmierdzi.

Jakaś rada ? Wymienić żywice? Poczekać jeszcze i sprawdzi TDS po kolejnych 2 lub 5 litrach ?

 


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze woda zaczyna smierdziec po zywicy...?

Jaki jest TDS po membranie a przed zywica?

PS

2 litry to troche malo wedlug mnie.

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak puściłeś wodę bez membrany RO przez żywicę, to w zasadzie masz ją do wymiany po kilku litrach. 

Z ciekawości. Napisałeś, że woda po DI miała około 200ppm, a ile ma u Ciebie woda w kranie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, arczi886 napisał:

 

Też mi się zdarzyło,że woda śmierdziała czymś zepsutym,  podejrzewałam wszystko  zwłaszcza stare rury, ato membrana była. I co ciekawe po żywicy TDS pokazywał 7. czyli jeszcze dopuszczalnie gdyby nie ten smród

Edytowane przez TMK (wyświetl historię edycji)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Tester napisał:

Rozumiem ze woda zaczyna smierdziec po zywicy...?

Sprawdziłem to dopiero po napisaniu post ale tak, śmierdzi dopiero po żywicy

2 godziny temu, Tester napisał:

Jaki jest TDS po membranie a przed zywica?

Po membranie ok. 35ppm po żywicy tak jak pisałem, około 30 ppm

2 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Jak puściłeś wodę bez membrany RO przez żywicę, to w zasadzie masz ją do wymiany po kilku litrach

Zanim zorientowałem się to poszło jakieś 20 litrów wody do kanistra. Jutro jadę po nową żywicę w takim razie...ehhh...człowiek zawsze uczy się na błędach

2 godziny temu, Ejdzej88 napisał:

Z ciekawości. Napisałeś, że woda po DI miała około 200ppm, a ile ma u Ciebie woda w kranie? 

200ppm miała jak nie było membrany, czyli po 2 prefiltrach i DI. Woda w kranie ma ok.420ppm


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciężka woda, jak ma 420... U mnie jest ok 350 i wszyscy mówią, że strasznie twarda. A z żywicą różnie bywa, bo ja na nówce żywicy i wymienionych prefiltrach  miałem 0,005 do 0,007. W końcu kupiłem żywice z innego zródła i jest 0,000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli po membranie jest 35 TDS to cos nie tak z membraną. Nawet na zimnej wodzie wydajność nie powinna przekraczać 5% co w Twoim przypadku powinno dawać maksymalnie 20 TDS.

A jak jest z ciśnieniem wody? Masz manometr w zestawie?

 


425L  - Maxspect Recurve R6 120, Twistman 150 Integra, Komputer od AquaTrend i takie tam... Stary projekt [600L] Nowy projekt [425L]

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.03.2019 o 21:29, Tester napisał:

Jesli po membranie jest 35 TDS to cos nie tak z membraną. Nawet na zimnej wodzie wydajność nie powinna przekraczać 5% co w Twoim przypadku powinno dawać maksymalnie 20 TDS.

A jak jest z ciśnieniem wody? Masz manometr w zestawie?

 

W punkt :) kwekwestia zbyt małego ciśnienia wody. RODI wylądowalo w innym miejscu i nagle po membranie ok. 10ppm, po DI równe 000.

Dziękuję za pomoc, woda powolutku się sączy. Mam nadzieję, że w niedzielę uda się posolić:)


...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.