Skocz do zawartości
CzaQ

Identyfikacja stałego mieszkańca Tubastrea

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o identyfikacje, na szczycie szkieletu Tubastrea znajduje się coś co przypina wyglądem gąbkę. Nie przemieszcza się, posiada widoczne otwory, dziuple. Całość zbudowana z tkanki miękkiej, dość szybko kurczącej się pod wpływem dotyku. Nie wydaje mi się, żeby samemu koralowcowi mocno on przeszkadzał, kupując go 80% skałki był samym szkieletem, teraz powoli wraca do życia. Wygląda na jakiegoś filtratora, jednak jestem ciekawy nazwy tego "czegoś".

IMG_20190331_131434_Easy-Resize.com.jpg

IMG_20190331_131457 (1)_Easy-Resize.com.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej kłopoty sprawi utrzymanie jej przy życiu. A gdyby się to udało i wyrósłby jakiś piękny okaz to byłby cenniejszy od tubki. Ale to raczej marzenia. Niemniej jednego i drugiego trzeba karmić, karmić i jeszcze raz karmić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, CzaQ napisał:

Chyba masz rację, co z nią robić? Czy pozostawienie jej może sprawić kłopoty?

Chętnie przygarnę :D 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Marek Gr napisał:

Raczej kłopoty sprawi utrzymanie jej przy życiu. A gdyby się to udało i wyrósłby jakiś piękny okaz to byłby cenniejszy od tubki. Ale to raczej marzenia. Niemniej jednego i drugiego trzeba karmić, karmić i jeszcze raz karmić.

Widzę ją już od 3 miesięcy jednak jakoś szybko nie rośnie. Czymś szczególnym powinna być karmiona?

17 godzin temu, AnT napisał:

Chętnie przygarnę :D 

Na taką odpowiedź liczyłem :P To znak, że jednak warto będzie zostawić, ale jeśli bym miał ich więcej to chętnie się podzielę, będziesz pierwszy w kolejce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, CzaQ napisał:

Widzę ją już od 3 miesięcy jednak jakoś szybko nie rośnie. Czymś szczególnym powinna być karmiona?

Na taką odpowiedź liczyłem :P To znak, że jednak warto będzie zostawić, ale jeśli bym miał ich więcej to chętnie się podzielę, będziesz pierwszy w kolejce :)

:) 


... I to by było na tyle.  ...

.... Problemem nie jest technologia.
Problemem jest osoba lub osoby , które jej używają.    .... 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhm fajna osłonica 

trudna w utrzymaniu, potrzebuje różnorodnego jedzenia dla filtratorów.

Ja kiedyś miałem Polycarpa Aurata kolonię i nie udało mi się utrzymać :/ ale ja coś nie mam ręki do niefotek w porównaniu do @AnT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.