Skocz do zawartości
hajtaler

Blazenki jak zachęcić do ukwiała?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam parkę blazenkow i kupiłem im ukwaiala BTA ale nawet się nie zbliżają do niego, dzisiaj próbuje metoda na butelkę ale dalej trzymają się z dala, można cos jeszcze zrobić czy trzeba sie pogodzić ze żyć w ukwiale nie będą?

ps. jak długo mogę je tak trzymać w butelce? 

 

Edytowane przez hajtaler (wyświetl historię edycji)

e4e2ef0aeba8bb9eda31d92d0ad26585u867a881.png[/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z butelką.Ja się kiedyś też nakombinowałem  i nic to nie dało.Z biegiem czasu same wejdą do niego o ile będą chciały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoje przegonilem delikatnie ręką, kierowałem je w stronę ukwiala i jak go tylko poczuły to tak zostały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hodowlane często nie interesują sie ukwiałem, moje już dwa lata mają go gdzieś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest ...

Ja dzisiaj przywlokłem H.crispa i parę A.ocelaris które na oczy u poprzedniego właściciela nie widziały ukwiała.

Jak zobaczyły crispę w ciągu jednej minuty do niej wskoczyły i już na krok nie opuszczają.

W poprzednim akwarium miałem kilka sztuk E.quadricolor i A.ocelarisy i nigdy w nim nie zamieszkały ....  podobno były właśnie z hodowli.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje hodowlane też nie interesują się ukwiałem, może kiedyś :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że z hodowli nie wchodzą w ogóle a że jest taka możliwość że nie czują  potrzeby aby w niego wejść lub nie mają takiego instynktu jak ryby z odłowu.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.04.2019 o 17:04, Herman napisał:

Hodowlane często nie interesują sie ukwiałem, moje już dwa lata mają go gdzieś.

To nie jest prawda! Hodowlane niczym nie różnią się od dzikich pod tym względem! Tylko hodowane muszą po raz pierwszy wytworzyć specjalny śluz aby ukwiał je tolerował a ich nie parzył. Ja obecnie mam 7 sztuk hodowlanych i wszystkie włożyłem do ukwiała za pomocą rury plexi i straszenia od góry bąbelkami wody tak jak na filmie w tym temacie:

A tu masz link do mojej strony i relacji wkładanie nemo do ukwiała:

 

Autorowi tematu radzę zrobić rurę z siatki do ocieplania budynków o średnicy około 20 cm tak aby na dole w środku był ukwiał z błazenkami a górna część rury wystawała po nad lustro wody. Wtedy możesz od góry straszyć błazenki np. bombelkami wody, kijem lub ręką aby po raz pierwszy weszły do ukwiała.

W dniu 31.03.2019 o 15:56, Sebastiano napisał:

Daj spokój z butelką.Ja się kiedyś też nakombinowałem  i nic to nie dało.Z biegiem czasu same wejdą do niego o ile będą chciały.

Bo źle się do tego zabrałeś! Ja już 14 razy łączyłem błazenki ( - przeważnie hodowlane) z ukwiałami i zawsze z pozytywnym skutkiem. Wielu posolonych kolegów, córka i syn skorzystali z mojej pomocy. Gdybyś mieszkał bliżej ręczę że każdego Twojego błazenka ożenił bym z ukwiałem!

W dniu 1.04.2019 o 17:04, Herman napisał:

Hodowlane często nie interesują sie ukwiałem, moje już dwa lata mają go gdzieś.

To skorzystaj z tego filmu a będziesz zadowolony:

 

W dniu 3.04.2019 o 12:27, calak napisał:

Moje hodowlane też nie interesują się ukwiałem, może kiedyś :) 

A czemu nie od razu?

A na tym filmie są moje błazenki hodowlane Wszystkie 7 sztuk przyzwyczaiłem do ukwiała w 15 minut!

 

I jeszcze jedno na koniec: łatwiej uczą się młode małe błazenki symbiozy z ukwiałem niż dorosłe- bo są bardziej strachliwe i szukają schronienia. U Włodka przy dużych błazenkach które są terytorialne i już kilka miesięcy pływały w akwarium bez symbiozy musiałem przenieść ukwiał na terytorium nemo z narażeniem się na ugryzienia przez broniące swego kawałka rafy ryby.


 

48a8a9a6b8f4f4ee866d96cfdef63c4cu1641a14

6953777_Sygnaturarybki1.jpg

56_1245071123.gif

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.