Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, patrykpyka1995 napisał:

Czy to mogą być obojętnie jakie mrożonki czy jakieś specjalne? I ile tego dać? 

 

Bardzo możliwe że cykl nie zaskoczył bo ani pół glona nie widać? 

Napewno nie zaskoczyl. Zwykla mrozonka z karmy dla ryb np. solowca. Wystarczy jedna kostka. Zanim Ci sie glony pojawia to wczesniej zobaczysz okrzemki.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja startuję na suchej skale i suchym piasku, odpieniacz, cyrkulacja i obiegowa włączone, leję wg. zaleceń BioDigest i Microbe Lift Special Blend, na kilka dni wrzuciłem krewetkę i startuje , bo NO2 , NO3 z 0 skoczyło na 0.5 i 5 , PO4 także (wyjąłem krewetkę, bo było 0.46 ) i czekam CIERPLIWIE o co często jak widać trudno.

Odpukać na razie żadnej plagi nie ma, akwarium, woda czyste.

Z tego co widzę po innych wątkach , to wprowadzając życie przed zakończeniem dojrzewania tylko sobie narobisz biedy.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego się wstrzymuje, dzisiaj wrzucę piach i może uda mi się załatwić jakąś mrożonkę dzisiaj a jak nie to jutro. Chce być pewny że wszystko dobrze idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

Chce być pewny że wszystko dobrze idzie

Nie martw sie i tak popelnisz bledy (jak kazdy z nas) :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokarm kupiony, trochę jeszcze musi zemną pojeździć zanim trafi do akwarium ale zakładam że jak się teraz rozmrozi i trochę w ciepłym będzie to się szybciej w akwarium zepsuje. Czy dodać znowu bakterie razem z tym pokarmem? Jeżeli tak to kiedy? Dzisiaj czy poczekać aż pokarm zacznie się psuć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakterie lej tak jak producent zaleca i KROPKA. Mrozonke mozesz wrzucic zamrozona i tak sie sama rozpusci a w slonej wodzie nastapi to szybko. Bakterie lales wczesniej wiec one w wodzie sa, nie martw sie. I czekaj


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to pomierz testami NH3, NO2, NO3, PO4 , bo tak to nie wiadomo co się dzieje.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdz napisał:

Najpierw to pomierz testami NH3, NO2, NO3, PO4 , bo tak to nie wiadomo co się dzieje.

Wydaje mi sie ze skoro kolega pisze ze nie ma zadnych oznak dojrzewania to raczej beda one mialy wartosc 0, tym bardziej ze pare postow wyzej napisal ze no3 ma 0 w swiezym baniaku.

Zmierzyc moze, nigdy nie zaszkodzi a zawsze jakas wiedze da, tylko jak mowie, pewnie wyjdzie mu wszystko na 0 :)


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się zdaje, że Kolega czeka na plagę a nie widząc jej wnioskuje, że nic nie zastartowało, dlatego nie dawałbym tej krewetki, tylko pomierzył.

Pisze o tym dlatego, że sam obserwując swoje akwarium w fazie startu , nic nie śmierdzi , woda czysta , wręcz krystaliczna , skała i piasek suchy , także czyste , można by rzec nic się nie dzieje a testy pokazują co innego i gdybym nie zrobił testu na PO4 to nadal trzymałbym te rozkładającą się krewetkę.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale skoro tak spokojnie Ci szlo to albo delikatnie swieciles albo dojrzewanie robiles bez swiatla.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

świece 6h na maxa

No wlasnie. Swiatlo to zycie, duzo swiatla i szybko glony poleca. Ja bym dal swiatlo slabsze (nawet aktyniczne by starczylo a bialego to tylko troche), na poczatek tak 40% mocy i co tydzien +5% mocy. Ja na starcie swiecilem 4 godziny.

Edytowane przez mib86 (wyświetl historię edycji)

f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzilo mi o moc a nie o czas


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma znaczenie, świecę dość mocno i po 10h


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem właśnie testy:

No3 - 1

No2- 0

NH3/NH4 - 0.2

Chciałem zrobić jeszcze kh ale okazało się że test jest przeterminowany.. Do tego muszę zamówić jeszcze na ph.

Dodawać tą mrożonkę z takimi parametrami? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piasek dodany, przedwczoraj wrzucona kostka mrożonki. Wieczorem wrzucę jakieś fotki. Myślę że cykl dopiero teraz ruszył.

NO2 - 0

NO3 - 0

Nh3/Nh4 - 0.4

Kiedy zrobić następne testy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, patrykpyka1995 napisał:

Piasek dodany, przedwczoraj wrzucona kostka mrożonki. Wieczorem wrzucę jakieś fotki. Myślę że cykl dopiero teraz ruszył.

NO2 - 0

NO3 - 0

Nh3/Nh4 - 0.4

Kiedy zrobić następne testy? 

Po tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2019 o 10:39, grzegorz77 napisał:

Po pierwsze musisz uzbroić się w cierpliwość,teoretycznie masz żywą skałę w której rozkładająca się organika powinna dostarczyć pożywki dla bakterii,niestety praktycznie teraz ciężko jest dostać dobrą żywą skałę.Zaopatrz się w testy na amoniak i azotyny,i patrz czy cykl w ogóle zaskoczył.Jak napisał Ci kolega Tomek obieg azotu musi nastąpić,wtedy jesteś pewien że bakterie dostają pokarm.Wcale nie jest dobrze że przy dojrzewaniu masz NH4,oraz NO2 na zero.Prawidłowy proces polega na tym że na Początku pojawia się NH4,potem powoli przechodzi w NO2 a następnie w NO3, dopiero wtedy kiedy testy pokażą zupełny zanik NH4 i NO2 a pozostanie NO3 możesz wnioskować że cykl azotowy się zamknął,oczywiście do pełnego dojrzenia baniaka jeszcze daleka droga.

Po prostu atm colony robi taka robotę, że już po cyklu azotowych. Serio

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po chwili nieobecności! W zbiorniku trochę zmian. Znalazłem bardzo fachowy sklep typowo tylko z solniczkami, widać że znają się chłopy na temacie. Nie jest tanio jednak opinia o tym sklepie w pełni odzwierciedla również moje doświadczenie. W pełni polecam ( jeżeli jest ktoś z wysp - sklep )  W piątek  kupiłem u nich pierwsze życie. Testy robiłem codziennie i ATM Colony zamknął cykl azotowy po wrzuceniu mrożonki w 3 dni. Rozmawiałem z właścicielem sklepu który stwierdził że tutaj(UK) wszyscy już stawiają zbiorniki na tych bakteriach. Podobno w dzień wlania tego środka do solniczki, można wrzucać rybki do wody. Wracając do mojego zbiornika :

temperatura : 26 stopni

zasolenie : 1.023

No2 - 0

No3 - 0

Amoniak - 0

Czekam na testy na fosforany i kh.

 

Do zbiornika wleciały dwa błazenki, coral beauty i dwie żaglówki. Żaglówki wpadły wczoraj i jeszcze są trochę skrępowane, reszta je i pływa jak szalona. Światłem świece na maxa 11h dziennie. Glonów jak nie było tak nie ma, a chciałbym żeby coś się pojawiło, bo marzy mi się krewetka i krab :D  Mam do was parę pytań:

1. Kiedy mogę wrzucić jakieś korale?

2. Mam tyle ustawień w tej lampie że kompletnie nie wiem jak ją ustawić żeby w przyszłości korale dobrze rosły, ma ktoś też taką lampę? Może ktoś mi podpowie jak ją dobrze ustawić?

3. Odpieniacz nie wyrzuca mi piany, pieni, coś tam prawie do tego kubka chce wyskoczyć ale wydaje mi się że słabo. Może zbiornik jeszcze za świeży? 

 

 

 

IMG_5536-min.jpg

up

IMG_5541-min.jpg

IMG_5548-min.jpg

up

https://zapodaj.net/ec2947bb550dd.jpg.html

https://zapodaj.net/ac3d9f860f007.jpg.html

https://zapodaj.net/5c4bec6d47cf4.jpg.html

Edytowane przez patrykpyka1995 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.04.2019 o 10:39, grzegorz77 napisał:

 

Hej, odpieniacz nie wyrzuca bo nie ma jeszcze ładunku biologicznego. U mnie również 3dni i po cyklu(atm). W 7 dniu mam już dwa blazny i chromisa. Nie mam jeszcze korali bo akurat w sklepie były głównie patyki albo miekasy które zwyczajnie mi się nie podobają więc na siłę nie chciałem kupować a tak to już bym również coś tam miał. Też mi się marzą pewne zwierzatka ale skala czysta także padły by z głodu.

Lampę ustawił bym wedle własnych upodobań kolorystycznych Ale tak żeby wypadkowa nie była niższa niż powiedzmy 14tyś stopni kelwina


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję poczytac wątek i wyciągnąć wnioski..Screenshot_20190428-160459_Chrome.thumb.jpg.1397986279c1d0d15dbc42fed9826ffe.jpg

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@Beti@@Betiwidzę dałaś link z mojego sklepu w Szczecinie w którym się zaopatruje:respect:wypowiedzi na forum to jedno, a często piękne zbiorniki na tych bateriach z zyciem w pierwszym tyg to drogie(na własne oczy widziałem a testy potwierdzają). Nie zamierzam nikogo przekonywać do takiego rozwiazania, niech każdy robi co uważa byle tylko zwierzaki na tym nie cierpialy. Dla mnie to również nowość(pierwsze akwa) ale zaufalem chłopak z Reefguardu

Ps sorry za podwójne oznaczenie ale nie mogę sobie poradzić z usunięciem 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja narazie jestem bardzo zadowolony. Jakby nie testy to nawet bym nie wiedział że cykl się już zamknął. Bardzo łagodne dojrzewanie jak narazie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie te czasy i przyjemność jak się wpatrywał człowiek w akwarium jak dojrzewa a teraz wszystko dzieje się tak szybko ale akwarystyka morska to nie pociąg pospieszny,ale nie dziwię się jest to twoje pierwsze akwarium i chcesz miec wszystko juz jak u innych starych dojrzalych akwariach,zle sie patrzy tygodniami bez życie ;) tak pusto,mogloby co już pływać,widzisz sklep ci sprzedał dopalecz i wrócisz tam szybko po zakupy (ryb,korali itp) tak to działa :)

zapytaj czemu w innych sklepach w Polsce tego nie ma?i co sądzą sprzedawcy na temat tych bakteri.

 

 

Niestety niecierpliwość prowadzi do pierwszych plag i różnych innych niestworzonych rzeczy w akwarium, ale trzeba to przeżyć aby to doświadczyć.:)

 nie mam zamiaru nikogo przekonywać że te bakterie są dobre lub złe. Po prostu uważam że akwarystyka morska wymaga czasu i cierpliwości :) a nie dopalu :)

 

 

 

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.