Skocz do zawartości
Nailo

Pechowe ryby

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby w początkowej fazie podpływały do tafli wody  łapiąc chaotycznie powietrze po czym opadały na dno ... tak to wyglądało dokładnie.

Dna nie wzruszałem  tylko dodałem vsv więc skąd amony?  W filtrze siedzą również zeolity. Dzisiaj woda klar , wlaśnie odłączyłem napowietrzanie , ryby chodzą jak przecinaki.

Wczoraj sprawdziłem - amoniak nie występuje w słupie wody.

Ciekawe co jeszcze wymyślicie ?

PK

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ryby w początkowej fazie podpływały do tafli wody  łapiąc chaotycznie powietrze po czym opadały na dno ... tak to wyglądało dokładnie.
Dna nie wzruszałem  tylko dodałem vsv więc skąd amony?  W filtrze siedzą również zeolity. Dzisiaj woda klar , wlaśnie odłączyłem napowietrzanie , ryby chodzą jak przecinaki.
Wczoraj sprawdziłem - amoniak nie występuje w słupie wody.
Ciekawe co jeszcze wymyślicie ?
PK
 
Autor wątku nie miał zakwitu bakteryjnego.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ryby normalnie pływały jadły zachowanie totalnie nie wzbudzało podejrzeń. Tak naprawdę doktor przez chwile tak dziwnie pływał aktualnie wszystko ok mimo to szukam przyczyny by wiedzieć jak walczyć na przyszłość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padł i doktor :) dziś zrobie wiekszą podmiane

Zostały Desjardini / Chelmon / Babka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był jakiś remont w domu? Może jakieś chemikalia, opryski, opary z zewnątrz? Woskowanie podłóg lub cokolwiek co zostało użyte w domu lub poza nim co mogło się przedostać do pomieszczsnia przez wentylację? Wygląda to na klasyczny przypadek przedostania się szkodliwych związków do wody a napowietrzanie tylko pogorszyło sprawę. Pomijam kwestię pomoru ryb ze wspomnianej dostawy sklepowej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2019 o 10:06, Nailo napisał:

W ciągu jednego dnia padły mi wszystkie anthiasy 5 szt jeden po drugim kładły się na piachu i sobie leżały bezobjawowo, nic powiększone oddech normalny po kilku h padały.

no..:(

po prostu się udusily z doswiadczenia to wiem bo sama tak zalatwilam sobie te rybki,są bardzo delikatne.

Pytanie po co aż tyle dajesz tych bakteri? moim zdaniem za dużo,te ampulki to mocne bakterie które spowodowaly ze ryby padły,a woda nie musisla być mleczma.

Anthiasy piękne rybki ale mało kto wie jak delikatnie i wrażliwe może za duże skowo "malo kto wie"ale każdy zdziwiony ze tak padaja często i jako jedne z pierwszych w zbiorniku przy nadmiernej ilosci bakteri.

W dniu 9.04.2019 o 09:12, Nailo napisał:

Napowietrzone mam dobrze akwarium mam jeden cyrkulator ustawiony w góre gdzie prawie mi wylewa wodę a drugi na wprost do tego powrót nie jest włożony w wodę a w nią spada więc często wpada też przez niego powietrze do baniaka

Ale to dopiero teraz tak masz?

 

W dniu 8.04.2019 o 10:13, Nailo napisał:

noo wydaje mi się że w pierwszej kolejności padły by duże ryby :)

wlasnie odwrotnie:) tak mi się wydaję:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach wody,skała coś oddała,Babka coś wykopała,jakieś bakterie/choroba gazowa/coś z pęcherzem pławnym,"jakiś" ślimak+cyrkulator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, @Beti napisał:
W dniu 9.04.2019 o 09:12, Nailo napisał:

Napowietrzone mam dobrze akwarium mam jeden cyrkulator ustawiony w góre gdzie prawie mi wylewa wodę a drugi na wprost do tego powrót nie jest włożony w wodę a w nią spada więc często wpada też przez niego powietrze do baniaka

Ale to dopiero teraz tak masz?

Nie mam tak od początku :)
Choroba ustała została baba chelmon i desjardini i nic im nie jest PS babka jest mniejsza niż te anthiasy ktore padly :) 

50 minut temu, Nuke napisał:

Zapach wody,skała coś oddała,Babka coś wykopała,jakieś bakterie/choroba gazowa/coś z pęcherzem pławnym,"jakiś" ślimak+cyrkulator

Woda pachnie normalnie, mam konstrukcje skalna z seafrags jedynie co oddaje ta skała to KH, 1-2 cm piachu raczej nie wykopala cudów :D , slimaki mam ale raczej nic sie koło cyrkulacji nie kreciło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BUM lekko odświeżę 

Wnioski:
Ryby jak się duszą raczej pływają przy tafli bo tam jest więcej powietrza albo jestem głupi i całe życie w błędzie.
Napowietrzanie nic nie dało doktor i tak padł więc brak tlenu możemy wykluczyć

Choroba ryb tego się nie dowiem musiałbym oddać ryby do specjalisty który by je zbadał.

Stawiam jednak na toksyne / metale ciężkie, po dodaniu węgla oraz sili out 2 (usuwa krzemiany fosforany BAR ARSEN oraz CHROM) wszystko odpuściło mała babka mniejsza niż anthiasy żyje nadal. 

Przedemną ICP na pewno je zrobię na dniach ze względu że chce się trochę dowiedzieć co w tej wodzie wgl mam wtedy podzielę się wynikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, fresz33 napisał:

A UV nadal wyłączone? :P 

po konsultacji z kilkoma osobami działa jak działało :) podobno nie ma to nic do zdrowia ryby im czystsza woda tym ryba lepiej się czuje a bakterie i tak dozuje i tak :)

 

Edytowane przez Nailo (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, Nailo napisał:

po konsultacji z kilkoma osobami działa jak działało :) podobno nie ma to nic do zdrowia ryby im czystsza woda tym ryba lepiej się czuje a bakterie i tak dozuje i tak :)

 

Oki :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się a zbiornik startuje ale wtrącę swoje 3 grosze.

Znalazłem poradnik co do parametrów wody i generalnie to korale są bardziej wymagające niż ryby i w zbiornikach fish only mogą być nieco gorsze, więc jak korale są ok a ryby nie to chyba co innego.

Czy Prodibio Biodigest nie lejesz za dużo ? konkretnie 2x więcej , bo wg. info powinno się dawać ampułkę raz na dwa tygodnie.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg.mnie jak pisałam parę postów wyżej ryby padaja z braku tlenu,za dużo tego wszystkiego kolega leje do akwarium,a efektem i przykladem tego były anthiasy które reagują w pierwszej kolejności.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, pdz napisał:

Nie znam się a zbiornik startuje ale wtrącę swoje 3 grosze.

Znalazłem poradnik co do parametrów wody i generalnie to korale są bardziej wymagające niż ryby i w zbiornikach fish only mogą być nieco gorsze, więc jak korale są ok a ryby nie to chyba co innego.

Czy Prodibio Biodigest nie lejesz za dużo ? konkretnie 2x więcej , bo wg. info powinno się dawać ampułkę raz na dwa tygodnie.

 

6 minut temu, @Beti napisał:

wg.mnie jak pisałam parę postów wyżej ryby padaja z braku tlenu,za dużo tego wszystkiego kolega leje do akwarium,a efektem i przykladem tego były anthiasy które reagują w pierwszej kolejności.

Leję ampułkę na tydzień :)
Dawkowanie:
Przeciętna dawka: co dwa tygodnie 1 ampułka na maksymalnie 1000 litrów. Jeżeli akwarium jest bardzo zanieczyszczone nie należy zwiększać dawki, ale użyć 1 ampułkę na tydzień. Przed użyciem wstrząsnąć każda ampułkę tak, aby bakterie znajdujące się w końcówce znalazły się w zawiesinie. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.

Leję co tydzień ponieważ start na suchej skale i suchym piachu :) chcę by jednak ta skała trochę lepiej się zasiedliła w bakterie
Dwa dzięki dawkowaniu znikło również dino z którym walczyłem. 
Trzy z braku tlenu ryby pływają przy powierzchni kto was uczył przyrody biologi ...

 

Przyducha w akwarium  

Poniżej opis a u mnie było brak pływania przy powierzchni anthiasow błaznów czy salaraisa dwa skóra i skrzela bezobjawowe bo wyławiałem te ryby

Objawy

Objawy przyduchy są bardzo charakterystyczne. W początkowym stadium ryby zaczynają okazywać niecierpliwość, wykonują gwałtowne ruchy, by szybko podpływać pod powierzchnię wody i poprzez tzw. "dzióbkowanie" łapać powietrze. Skóra i skrzela bledną, pojawia się "mleczny śluz". Niekiedy następuje wytrzeszcz oczu. Z czasem pojawia się ogólne osłabienie, utrata równowagi, przewracanie się i w końcu następuje śnięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Nailo napisał:

Leję co tydzień ponieważ start na suchej skale i suchym piachu :) chcę by jednak ta skała trochę lepiej się zasiedliła w bakterie

Dwa dzięki dawkowaniu znikło również dino z którym walczyłem. 
Trzy z braku tlenu ryby pływają przy powierzchni kto was uczył przyrody biologi ...

Też startuję na suchej skale i suchym piasku ale trzymam się zaleceń , ta ampułka na tydzień to wtedy gdy są jakieś konkretne powody , podobnie chyba jak UV.

Mam wrażenie , że robisz zbyt wiele na raz a czytając Forum zalecana jest cierpliwość i stopniowe zmiany.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Nailo napisał:

Trzy z braku tlenu ryby pływają przy powierzchni kto was uczył przyrody biologi ...

Proponuje aby kolega radził sobie sam skoro ma swoje rację:P


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
21 minut temu, @Beti napisał:

Proponuje aby kolega radził sobie sam skoro ma swoje rację:P

I to jest konkretna odpowiedź :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tu już nie ma co sobie radzić :) bo raczej to co mi zabijało ryby zniklo... Ale raczej wątek jest dla osób na przyszłość a tak można napisać wszędzie z chorobami że ryby padły bo się podusily xd co z tego że jedne pływają przy dnie drugie przy tafli wody :D i jak daje konkretnymi przykładami "przyduchy" które totalnie nie pasują to użytkownicy się obrazaja no ok :) skoro taki mamy tu poziom 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę racji tu jest co kolega wyżej napisał , nie miałem na celu nikogo obrazić raczej szukam tego co wybiło mi te zwierzaki trochę udowadniając że to nie jest wina UV czy przyduchy ale no tak naprawdę od tygodnia spokój więc racja to coś sobie poszło tak myślę hehehe 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny profesorze biologii - głupoty piszesz i jeszcze innych obrażasz ... ty patrz jakie ktoś ma akwarium ( jak np. Beata ) a później krytykuj  czyjeś porady.

Trzymasz się książkowych opisów chorób ryb słodkowodnych i myślisz że tak samo wygląda to w wodzie morskiej ... jesteś w błędzie.

Myślisz że wszystkie rozumy pozjadałeś bo jedną książkę przeczytałeś?  Trochę pokory człowieku ....

PK

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zwrócić uwagę że brak tlenu objawia się podobnie u słodko i slonowodnych.



Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości zerknij sobie Drogi Autorze wątku, jak szybko potrafią się w morskim zmienić parametry wody (amoniak, fosforany, natlenienie), potem odnieś to do stabilności mas wody w oceanie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.