Skocz do zawartości
orlando83

Parametry dojrzewania - pytania i sugestie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od ponad 3 miesięcy działa moja mini kostka (szkło OW 30/30/40, filtr: Versamax FZN-3 (wkład: siporax, węgiel, purigen), cyrkulator: Hydor Koralia Evolution Nano 900, skimmer, bez odpieniacza na chwilę obecną, oświetlenie: jeszcze Aquael Leddy Slinm Duo 10W (w trakcie wymiany na Sirius Nano lub Zetlight Horizon). Od około 1,5 miesiąca w zbiorniku znajduje się ekipa sprzątająca. Dokonuję regularnych podmian, raz w tygodniu. Proces dojrzewania przebiegł bardzo spokojnie i na chwilę obecną pozostało z tego etapu niewiele glonów zielonych. W związku z tym posiadam na dzień dzisiejszy poniższe parametry:

Temperatura - 25,5

Zasolenie - 1024

KH - 12,5 (regularnie spada po podmianach)

NO2 - 0

NO3 - 0

PO4 - 0

Ca - 400

Mg - 1410

I tu pytanie, czy na chwilę obecną jest wszystko ok? Czy KH będzie spadało do pożądanych 7-8? Czy mam na coś szczególnie zwrócić uwagę? Na zbyt wysokie Mg? Coś wspomóc lub obniżyć?

Nadmienię że w akwarium nie ma jeszcze żadnych korali. Nie ma również ryb, do których właśnie się przymierzam (dwa Amphiphrion Ocellaris). Czy to właściwy moment?

Z góry dziękuję za podpowiedzi i sugestie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Kh spada to pewnie spadnie jeszcze. Magnez to taka górna wartość ale z tego co wiem to nie zaszkodzi. Jak planujesz miękkie korale to one lubią jak jest w wodzie trochę azotanów i fosforanów. Reszta wygląda spoko.


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Mg oraz Ca w porównaniu do testu zeszłotygodniowego również nieznacznie spadły, więc liczę na to, że te wartości również mogą, ale nie muszą, się obniżą.

Czy w takim wypadku, jest możliwość zasiedlania powoli akwarium? Czy odczekać, aż parametry będą wzorcowe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jakies slimaki mozna, moze niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza. Ja bym wpuscil tylko nie jestem pewien tego wysokiego kh


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Tester napisał:

Jakie masz zasolenie i jakie parametry ma solanka?

1.024 napisal w 1 poscie


f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, mib86 napisał:

Wydaje mi sie ze jakies slimaki mozna, moze niech bardziej doswiadczeni sie wypowiedza. Ja bym wpuscil tylko nie jestem pewien tego wysokiego kh

Astralium oraz Trochusy już od ok. 1,5 miesiąca robią porządki w akwarium i mają się doskonale. Chodzi o nowych mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.