Skocz do zawartości
Mini

Latający quadri

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam od wczoraj taki problem. Ukwiał quadricolor od wczoraj dokładnie o tej samej godzinie po na karmieniu odlepia mi się od skały i sobie fruwa po akwarium. Dodatkowo skurczybyk jak go przytrzymam siatką przy skale się przyczepa po czym znowu odczepia i tak w koło. Parametry są zerowe i w normie. Świecę białym dość mocno. Codziennie łapie sobie jakieś mrożonki którym karmię ryby. Ktoś ma jakieś pomysły jak go ogarnąć?? Dodam że całkiem ładnie się pompuje. 

Jak się przylepi to przejdzie kawałek i znowu to samo. 

Jak się przylepi to przejdzie kawałek i znowu to samo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Poka fotę zbiornika.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz go na siłę w jakieś miejsce wsadzić to kamionkowa doniczka, albo czekaj aż sam znajdzie sobie miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś to :

https://reefhub.pl/korale-miekkie-lpsy-spsy/

konkretnie :

" Ukwiały wymagają bardzo dobrych warunków i czystej wody. Jeśli coś im nie odpowiada to zaczynają łazić po akwarium. Dlatego w większości, nie są to zwierzęta dla początkujących akwarystów. "


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, pdz napisał:

Ukwiały wymagają bardzo dobrych warunków i czystej wody

To spróbuj wytępić np majano, Dostałem swojego quadri razem ze skałą którą kupiłem używaną zalewałem świeżą solanką przeżył cykl azotowy, kilka razy się podzielił później moim zdaniem niezniszczalny zwierz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mówię tylko o tym, że potrzebują dobrych warunków a i to nie daje gwarancji, że nie będą szukać lepszego miejsca, takie mam wnioski po przeczytaniu tego i jeszcze jednego wątku.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie koral, będzie łaził do czasu jak znajdzie sobie miejsce które mu odpowiada, przyklejanie do skał na siłę nie zda egzaminu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, boo12 napisał:

Przecież to nie koral, będzie łaził do czasu jak znajdzie sobie miejsce które mu odpowiada, przyklejanie do skał na siłę nie zda egzaminu 

Nie przyklejam go na siłę. Usilowałem go poporstu posadzić na skale a chodzić może gdzie ma ochotę. Latać nie może bo wkręci się w cyrkulator i klapa. 

28 minut temu, boo12 napisał:

jak chcesz go na siłę w jakieś miejsce wsadzić to kamionkowa doniczka, albo czekaj aż sam znajdzie sobie miejsce

Nie wsadzam go na siłę. Poprostu jak się odkleił trzymam go żeby się przykleił proste nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze quadri tak ma,że lubi sobie czasami poszukać dobrego dla siebie miejsca. Jak znajdzie takowe, to przy dokarmianiu i stabilnych warunkach, to go czołgiem stamtąd nie ruszysz. Twoje akwarium jest w fazie dojrzewania, więc mogą mu warunki nie poza tym, piszesz, że świecisz dużo białym. Jeśli dajesz za dużo białego, to możesz mieć problem, o którym piszesz w poprzednim poście, czyli rozrost dino, okrzemków i glonów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzaj go na płaskiej skale tylko wsadź w szczelinę najlepiej dość głęboką. Pokręci się, powierci, usadowi po swojemu i będzie siedział. Postaraj się jak najszybciej po tej operacji (jak tylko wystawi macki) nakarmić go czymś konkretnym np stynką i powtórz takie karmienie co jakiś czas to nie będzie mu się chciało latać;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mój gust to skała przez plagi jest śliska i nie może się nigdzie dobrze przylepić. Jeśli zacznie się chować gdzieś pod skałą gdzie będzie miał mało światła to padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zbiornik zalany i zabrałem się za czytanie o obsadzie, na co mogę sobie pozwolić jako nowicjusz a na co nie, quadri nie jest prostym zwierzakiem i potrzebuje dobrych warunków, na Twoim miejscu oddałbym ją na przechowanie do dobrego zbiornika, poprostował wszystko w swoim i wrócił do tematu, inaczej to w końcu wkręci się w pompę i tyle, bo ewidentnie szuka lepszych warunków a u Ciebie może to byc wszystko, parametry wody, oświetlenie, może cyrkulacja.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, boo12 napisał:

Przecież to nie koral, będzie łaził do czasu jak znajdzie sobie miejsce które mu odpowiada, przyklejanie do skał na siłę nie zda egzaminu

Ukwiały są koralami ale rozumiem że chodzi Ci o to że jest mobilny..

Nazwa naukowa: Actiniaria
Typ: parzydełkowce
Gromada: koralowce
Królestwo: zwierzęta
 
   
   
   
   
   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fresz33 napisał:

Dlatego chciałem zdjęcie zbiornika.

IMG_20190409_214648.jpg.6e39f28da8206811f1e75a87342a1fe4.jpg

Dokładnie o tej samej szczelinie sobie pomyślałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 godziny temu, pdz napisał:

U mnie zbiornik zalany i zabrałem się za czytanie o obsadzie, na co mogę sobie pozwolić jako nowicjusz a na co nie, quadri nie jest prostym zwierzakiem i potrzebuje dobrych warunków, na Twoim miejscu oddałbym ją na przechowanie do dobrego zbiornika, poprostował wszystko w swoim i wrócił do tematu, inaczej to w końcu wkręci się w pompę i tyle, bo ewidentnie szuka lepszych warunków a u Ciebie może to byc wszystko, parametry wody, oświetlenie, może cyrkulacja.

Trzeba wziąć poprawkę na Mini - "ten typ tak ma". Nie lubi czytać :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fresz33 napisał:

Trzeba wziąć poprawkę na Mini - "ten typ tak ma". Nie lubi czytać :P 

Zaraz cię zgłoszę do moderacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Mini napisał:

Zaraz cię zgłoszę do moderacji :P

Oj tam oj tam :strutin

Mam jeszcze pytanie dlaczego zbiornik wygląda jakby w niego bomba pier....? :P kable kabelki wszystko na wierchu , grzałka jakoś tak nieartystycznie zamontowana i w ogóle jakoś tak "szeryfowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, fresz33 napisał:

Mam jeszcze pytanie dlaczego zbiornik wygląda jakby w niego bomba pier....? :P kable kabelki wszystko na wierchu , grzałka jakoś tak nieartystycznie zamontowana i w ogóle jakoś tak "szeryfowo".

No kable to lampa uv jeszcze nie jest powieszona. A grzałkę wziąłem większą, 300w i niestety mi do sumpa nie wejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem pomiary ro i tds pokazuje mi 9 ppm. Po przepłukaniu dwa razy naczynia pokazuje mi 6ppm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grzałka ,,sera 300w ,, jest krótsza to by Ci się zmieściła do sumpa,  falownik owiń siatką  lub watą by qwadriego nie poszatkowało:D

Masz żywicę po membramie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, adam63 napisał:

Masz żywicę po membramie ?

Szczerze myślałem o tym ale ostatecznie nie mam. 

Quadri już się usadowił. Na razie będę eksperymentował ze światłem. Już zmieniłem stosunek niebieskiego do białego. Od 6 do 8 świeci się 70% niebieski. Potem załącza się na dzień biały 50 %. Pod wieczór znowu niebieski na 2h  i potem na 1% światła nocnego 3 niebieskie ledy . 

Cyrkulację zrobiłem na tryb falowania żeby za mocno nie dmuchało na quadri. 

Dodatkowo pojawiła się valonia. Takie jakby bąbelki na skale. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik masz fajny ale wszystko wydaje sie takie nieprzemyślane "tu pierdzielne grzałkę bo kupiłem za długą"... nie masz żywicy, czemu? Kable przewody dosłownie tak jak fresz napisał bomba Ci tam wybuchła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, fannadil napisał:

Zbiornik masz fajny ale wszystko wydaje sie takie nieprzemyślane "tu pierdzielne grzałkę bo kupiłem za długą"

Inwestowałem w jakość. Chciałem pójść na kompromis ale wybrałem eheima i stabilną temperaturę kosztem wyglądu i grzałki w akwarium.

2 minuty temu, fannadil napisał:

nie masz żywicy, czemu?

Szczerze po prostu nie miałem czasu jej kupić, po drugie funduszy bo skupiałem się na innych kwestiach a tę zwyczajnie dałem na sam koniec. 

Pewne rzeczy już zrobiłem, za niektóre będę się dopiero brał. 

I zastanawiam się czy nie kupić do sumpa glonów spaghetti, bo ta caulerpa już mnie do szału doprowadza. Rozpada się w oczach. 

Np zamiast na żywicę przeznaczyłem fundusze na używkę jebao jecod cp 25 żeby zobaczyć jak w niej dokładnie działa silnik i moc sobie coś na drukarce 3d zrobić samemu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.