Skocz do zawartości
CzaQ

Lysmata seticaudata i LPS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Ostatnio zauważyłem większe zainteresowanie krewetek Lysmata seticaudata moimi Acanami i Lobophyllia. Siedzą na nich i coś tam szukają od strony mordek LPSów. Czy ogólnie te krewetki podskubują koralowce? Szczególnie ich nie dokarmiam, ponieważ nie chcę  żeby się przyzwyczaiły do mrożonek, a ładnie wcinają aiptasie i ślimaki osiadłe. Karmię LPSy 2x w tygodniu wieczorami jednak krewetki na nich siedzą nawet rano kiedy nie były kilka dni wcześniej LPS karmione. Macie podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie gryzly, ale jezeli sa glodne to moga podjadac. Krewetki sa ogolnie zarloczne.

Edytowane przez mib86 (wyświetl historię edycji)

f22da1d83b99c24f242adfcbdd247fd5u1790a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale moja L. amboinenis młóci ślimaki turbo "aż się jej antenny trzesą". Ślimaki osiadłe też poznikały, aptasii nigdy u siebie nie widziałem. Może z głodu posmakowały?


Brutto: akwarium 550 + sump 260l, start 20.12.2017. Filtracja: rollermat + skała + refugium, bez odpieniacza. Sprzęt: Akwarium 120x70x65h OW, sump 119x50x45h. Pompa Jebao DCP 10000,  Cyrkulacja 2x maxspect  XF-350, Jebao MW-22, Oświetlenie: philips Coral Care gen 1 v2 x 3szt.. Oświetlenie refugium Chinka LED.

Sól Fauna Marin Professional, dodatki AF, balling AF/CZDA. 50kg suchej skały Marco Rock's, nieco pukani.

Ryby i inne biegająco-pełzające: Ctenochaetus binotatus, 6x Pseudanthias squamipinnis, Zebrasoma flavescens, Lysmata amboinensis x 3, L. debelius, 4x Lysmata Seticaudata, 1x Neopetrolisthes oshimai, 2 kraby pustelniki Clibanarius africanus, jeżowiec Mespilla globulus, setki  slimaków turbo i columbelli, 1x  tectus, 1x strombus luhanus... Oraz kilka kg kiełży, równonogów, wężowideł i innego drobnego życia.

ce5058cc16516a9e06285a07538a7eb3u1610a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak posmakowały... Rano miałem nadzieję, że jedynie ta krewetka siedzi na acanie i szuka jedzenia. Wróciłem po pracy i z całej główki zostało tyle co na zdjęciu czyli prawie sam szkielet. A szczepka wczoraj jeszcze była ciepła bo wczoraj włożona do zbiornika. Pytanie co teraz? Próbować odławiać winnego czy bardziej karmić? Czy może już raz posmakowana acana będzie lepszym posiłkiem dla krewetki niż nawet mrożonki?

IMG_20190411_154702 (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chyba z koralem dłużej było coś nie tak bo szkielet byłby raczej jasny. A krewetki zdrowego korala by nie zjadły.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z freszem


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Krewetki trzeba karmić - dobrze karmić. Inaczej się zjadają do ostatnich 2 sztuk [ taki plan żeby się mnożyć - chyba] albo jedzą wszystko co się da...  Jak ludzie zresztą... 

W akwarium należy mieć odpowiednią ilość krewetek - nie za dużo, nie za mało. 

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po karmieniu wprost w mordkę Ricordei ,często Lysmata  wyciąga jej z "ust" pożywienie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2019 o 17:53, fresz33 napisał:

Chyba z koralem dłużej było coś nie tak bo szkielet byłby raczej jasny. A krewetki zdrowego korala by nie zjadły.

 

W dniu 11.04.2019 o 17:56, TMK napisał:

Zgadzam się z freszem

Podsumowując wasza teoria chyba się potwierdziła. Po kolejnej nocy od zrobienia powyższego zdjęcia krewety wyczyściły całą podstawkę z acany i został tylko szkielet. I rzeczywiście biały to on nie jest, raczej czarno-ciemnozielony. A dzień wcześniej szczepka została włożona do zbiornika więc nie wydaje mi się, że nagle coś się z nią stało. W tej samej dostawie przyszły 4 inne acany lordy, które od razu się napompowały na maksa, bardziej niż na aktualnych zdjęciach ze sklepu i polipowały. A ten jeden okaz siedział skurczony. Zakładałem, że to dopiero po transporcie i jeszcze się pootwiera, ale jednak nie zdążył. Z drugiej strony lepiej, że krewetki sprzątnęły ją zanim by się miała sama zgnić i zanieczyścić zbiornik, tyle z tego chociaż dobrego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.