Skocz do zawartości
Seba28

Blazenek leży pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś zauważyłem że jeden blazenek amphiprion oceallaris Black ledwo pływa i kładzie się na boku a drugi tak jakby go pilnuje i szturcha żeby nie leżał, opiekuje się nim, nie widać białych kropek,ryby pływają od 3-4 dni i to jest jedyną obsadą w akwarium + quadri/mała euphyllia krewetka i krab .akwarium dość świeże 2 miesiace. Parametry:

zasolenie 1.025

Mg1230

Ca430

Kh7.3

NO2 0

No3 2-5mg/l

Po4 0.09

Temperatura 25-26 st 

Pojemność 64l+30l sump

Edytowane przez Seba28 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ogólnie to u mnie tak samica lubi sobie leżeć i to normalne że więcej leniuchuje jak pływa po akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

1 minutę temu, fresz33 napisał:

Ogólnie to u mnie tak samica lubi sobie leżeć i to normalne że więcej leniuchuje jak pływa po akwarium.

Tylko że do tej pory pływała/pływał normalnie a dziś rano zauważyłem że kładzie się bokiem na piachu a drugi blazenek cały czas opiekuje się nim , dziś nawet przeniosłem ją do kotnika żeby nakarmić i nie reaguje na pokarm;(

IMG_20190412_101614-936x1664.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A to zupełnie inna sytuacja. Bez problemów daje się złapać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, fresz33 napisał:

A to zupełnie inna sytuacja. Bez problemów daje się złapać?

No powiedzmy że bez problemu, ale w siatce już się wyrywał. Drugi blazenek który wygląda na zdrowego też bez problemu dał się złapać. Ogólnie ten chory pływa jak się go "szturchanie" ale po minucie dwóch znowu się kładzie. Jakieś pomysły co mu może dolegać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój niestety po takich objawach zdechł po kilku dniach. Ale został zamęczony przez samicę.  

A w jakich porach tak leży? Bo widzę ze niebieskie światło się świeci. U mnie czarny blazenek tak śpi. Czasem w zoasach a jak nie trafi to na piasku. 

Edytowane przez LordMatthew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moje błazny to ręką mógłbym łapać:) wogóle nie uciekają jak coś w akwarium dłubie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, LordMatthew napisał:

Mój niestety po takich objawach zdechł po kilku dniach. Ale został zamęczony przez samicę.  

A w jakich porach tak leży? Bo widzę ze niebieskie światło się świeci. U mnie czarny blazenek tak śpi. Czasem w zoasach a jak nie trafi to na piasku. 

Dziś rano zauważyłem takie zachowanie u niego, światło niebieskie bo najpierw zapala się u mnie niebieska nitka a po czasie biała. Wrócę wieczorem do domu to zobaczę co z nim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem że rybka już nie leży na piachu lecz unosi się w tobie głową na dół. Pomysły jakieś?

IMG_20190413_092026-936x1664.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Błazenki tak mają [emoji14]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, fresz33 napisał:

Błazenki tak mają emoji14.png

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
 

Więc tak dziś rano patrzę ryba pływa głową w dół, godzinę później znowu leżała na piachu w agonalnym stanie, pogodziłem się z jej odejściem i zacząłem kleić nowe szczepki korali w akwarium a ryba zmartwychwstała interesowała się karmą ale nie jadła, teraz normalnie pływa ganiają się itd. wyjasci mi ktoś czy to normalne zachowanie u blazenków? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.04.2019 o 12:12, Seba28 napisał:

Więc tak dziś rano patrzę ryba pływa głową w dół, godzinę później znowu leżała na piachu w agonalnym stanie, pogodziłem się z jej odejściem i zacząłem kleić nowe szczepki korali w akwarium a ryba zmartwychwstała interesowała się karmą ale nie jadła, teraz normalnie pływa ganiają się itd. wyjasci mi ktoś czy to normalne zachowanie u blazenków? 

Dołączam się do pytania. Mam podobną sytuację od wczoraj, mniejszy samiec leży na dnie w rogu akwarium, samica podpływając zagania go do góry jakby chciała go wyrzucić z akwarium, zaraz wracają do swoich miejsc i sytuacja się tak powtarza, nocą też bez żadnego oświetlenia. I oco chodzi??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.05.2019 o 13:05, KaZek napisał:

Dołączam się do pytania. Mam podobną sytuację od wczoraj, mniejszy samiec leży na dnie w rogu akwarium, samica podpływając zagania go do góry jakby chciała go wyrzucić z akwarium, zaraz wracają do swoich miejsc i sytuacja się tak powtarza, nocą też bez żadnego oświetlenia. I oco chodzi??

Powiem ci że u mnie sytuacja trwała coś około 48h po tym okresie jakby nigdy nic i pływa jak szalony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Seba28 napisał:

Powiem ci że u mnie sytuacja trwała coś około 48h po tym okresie jakby nigdy nic i pływa jak szalony

U mnie też już jest w normie. W sumie, zmiana taka, że po roku zmieniły lokum i siedzą po drugiej stronie akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.