Skocz do zawartości
Juby

Lampa UV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

dziś w moim baniaczku na biurku stał się zakwit. Szybka reakcja, telefon do kumpla i po chwili 11W UV-c robiło robotę.

Zapragnąłem posiadać taką lampę na własność. No może nie 11W, ale jakąś napewno[emoji3]

W związku z tym, że akwarium nie jest duże, (40l z kawałkiem plus 15l panel) to lampkę też chciałbym małą.

Nie nam jeszcze bardzo koncepcji jak to wpiąć w system czy pod pompę obiegową i włączać cyklicznie, czy po przez oddzielną pompę i wkładać całość w razie konieczności.

Na razie chciałbym poradzić się jakiej mocy i jakiego typu lampy szukać.

Przeglądałem:

- JBL ProCristal UV-C 5W,

- Aquael MINI UV

- Aquael STERILIZER UV AS-3W.

Niestety, poza Aquael MINI UV nie mogę znaleźć urządzenia, które mogło by pracować wewnątrz panela, a jego gabaryty pozwoliły by mi umieścić je na stałe.

Czy może ktoś natknął się na lampę mogąca pracować w toni, o mocy 3-5W. Przepływ na powrocie mam około 450l/h.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na googlu hasło "SunSun CUV-503" może Ci podpasuje. teoretycznie może pracować jak filtr wewnętrzny tylko nie wiem jak się dołoży pompę to czy wymiary będą okey pod panel. Jest też wersja 10w.

Edytowane przez Baloon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sun sun za wielki.
Chyba wezmę jbl procrystal 5W i do tego Jebao dc 650.
Mam permanentnie węgiel w akwarium a z lampy będę korzystał doraźnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego miałeś już jakąś tam lampę uv i dala rade ..pytam wiec po co ten temat ??? gdybym ja miał jakiś sprzęt i zdałby on egzamin to nie szukałbym innego bo i po co?

..nie rozumiem po co robić takie wpisy?


837d639304681b7236fa4a1fcb7184c1u1262a1110.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa niestety była pożyczona, nie moja.
Chce sobie kupić własną.
O tym pisałem na początku postu.
Owszem pożyczona zdała egzamin, 11W bardzo mocny sprzęt jak na taki litraż i przepływ.
Ona zadziałała jak sterylizator drugiego stopnia, wytłukła wszystko w toni do cna.
Zakładam temat bo zastanawiam się jak inni forumowicze używają takiego sprzętu i z czego korzystają.
Jak Ci nie pasuje to co napisałem to nie czytaj tego, a jak uważasz że zaśmiecam to zgłoś naruszenie.
Zwróć tylko uwagę kiedy ostatnio było na forum o sterylizatorach UV i ile od tego czasu nowego sprzętu weszło do sklepów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.