Skocz do zawartości
Dephire

Wynik ICP MarineLab - braki: Bor/Siarka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem wyniki ICP i zastanawiają mnie duże niedobory Boru 1,68 mg/L na 4-5 Mg/L oraz mniejsze Siarki  617 Mg/L na 700-990 Mg/L - przejmować się czy nie ? Reszta parametrów wzór :) poza Po4 bo ręka się trzęsie podczas karmienia :P

PS: Stosuje ATI PRO.

Edytowane przez Dephire (wyświetl historię edycji)

7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz się przejmować. Ja uzupełniam te pierwiastki produktami tritona gdyż innych nie znalazłem. Tzn są ale niedostępne. Niedobory tych pierwiastków zwykle obawiają się kiedy nie prowadzi się podmian przy jednoczesnym braku ich dodawania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak myślałem czy to Wina samego ATI i braku podmian czy faktycznie tak dziwna konsumpcja tych pierwiastków...


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dephire zerknij jeszcze czy aby molibden też nie ucieka "Mo" 

To z takich nietypowych braków oczywiście 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ucieka , jest na minimum i Lit na czerwono :) na min. Średnio mi się widzi lać jeszcze 4 pierwiastki osobno :/ chyba , że wrócę do podmian ale np 2 w miesiącu co 2 tygodnie ? :) 


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Dephire napisał:

Ano ucieka , jest na minimum i Lit na czerwono :) na min. Średnio mi się widzi lać jeszcze 4 pierwiastki osobno :/ chyba , że wrócę do podmian ale np 2 w miesiącu co 2 tygodnie ? :) 

Wrzuć te wyniki tutaj. Taka decyzja bez kompletnego icp to wróżenie z fusów. Ja nie podmieniam i mam wyniki takie:

 

Screenshot_20190410-092619.png

Dozuje: żelazo, molibden, micro e af, potas, stront, balling pełny, siarka, fosfor i bor. Chyba o niczym nie zapomniałem. 

Edytowane przez dla syna (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dozuj micro e od af. On ma w składzie lit i molibden. 1 kropla dziennie na 100l. Poza tym bor, siarka, potas i żelazo też. Z tym że bor i siarka po 1ml dziennie na 100l, a resztę po kropelce na 100l oczywiście wody w obiegu a nie pojemności brutto. Za wysokie Ca. Jeśli lejesz ballinga po równo, to na miesiąc Ca bym odpuścił jego dozowanie. Ja stosuje wszysrko od af prócz boru, siarki i molibdenu, gdyż af nie posiada tych pierwiastków w postaci pojedyńczej. Możesz dźwigać zasolenie stopniowo o 1 ppt do wartości 35.Będzie bezpieczniej. 

A po miesiącu icp i zobaczysz realne zużycie w baniaku. 

Reszty nie zmieniaj ze sposobu prowadzenia jak do tej pory. Podałem tylko wytyczne do uzupełnienia tych pierwiastków. 

Ca, dla pewności możesz kontrolować testami domowymi czy aby zbyt wiele nie spadnie bez Ca w ballingu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ca ciut za wysokie wiem ale jak zmniejsze dozowanie to pójdzie równiez Mg bo w wersji ATI PRO masz 1-KH , 2-Ca/Mg razem... , jednak wolałem zwykłe ATI po miałeś 3 butelki a nie dwie :/ Najwyżej Mg podam z ręki narazie. AF mam , potas i żelazo też. Zostaje dokpić siarkę i bor :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Dephire napisał:

Ca ciut za wysokie wiem ale jak zmniejsze dozowanie to pójdzie równiez Mg bo w wersji ATI PRO masz 1-KH , 2-Ca/Mg razem... , jednak wolałem zwykłe ATI po miałeś 3 butelki a nie dwie :/ Najwyżej Mg podam z ręki narazie. AF mam , potas i żelazo też. Zostaje dokpić siarkę i bor :)

Dokładnie tak, Mg+ od af i uzupelniaj braki bo parametry wyjściowe pod tą metodę nie są złe. 

Molibden też sobie kup. I po kropelce na 100l dziennie. 

Siarkę i bor możesz podać 50ml dodatkowo od tego co napisałem na twój cały litraż. Rozkładając dawkę na tydzień, oczywiście mówię o produkcie tritona, bo inni producenci mogą mieć inne stężenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500 Ca to nie tragedia,bardziej bym sie skupiła na Po4:smile_wink:


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Beti :) sypneło mi się reef roids i buumm :) ale sytuacja już powoli pod kontrolą :)


7ffd65dd2ba18b46b0eedaa53030f743u908a788.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.