Skocz do zawartości
Bishop358

Pocillopora bieleje

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Od kilku tygodni tkanka na jej szkielecie zaczyna bielec. Dzieje sie to tylko w gornych warstwach szkieletu. W miejscach tych SPS nie polipuje. Zbyt duzo swiatla?

20190418_180244.thumb.jpg.1f603bf0718c86a30ada27377fd616c6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Przeca ona cała już prawie na drugiej stronie rafy...

Jakie masz parametry? Daj foto całego zbiornika.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie od światła bo same czubki ma lepsze niż nieco poniżej. Wygląda na kiepską wodę. Ale nawet jeśli wiesz co siedzi w wodzue, to nie zdążysz jej odratować. Jedyne wyjście oddać na przechowanie do pewnego akwarium, a potem szukać co się dzieje złego. Koral jest w stanie agonalnym... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry:

Kh 9.4

Ca 430

Mg 1350

Ph 8.1

Temp 25.5 - 26

No3 1.5

Po4 niewykrywalne 

Zasolenie 34.5

Parametry od dłuższego czasu stałe. Jedyny spadek jaki był ostatnio to no3 z 8 do 1.5 w przeciągu tygodnia do dwóch. 

Zdjęcia chwilowo nie mam ponieważ wyjechałem na urlop. 

Nie mam niestety też nikogo w okolicy komu mógłbym oddać na przechowanie. 

Szkoda słyszeć że umiera. Gdy ją kupiłem nie miała w ogóle tkanki na tyle szkieletu, dopiero u mnie ją zregenerowała. 

 

Coś musi być w wodzie, ponieważ jedna główka euphylli też zmarniala. Nawet czerwony quadri zrobił się mniejszy 

Edytowane przez Bishop358 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, nie wiem co lejesz/wkładasz do akwarium ale po prostu zatrzymaj to.  Warto rozrzedzić to coś w wodzie poprzez 2 duże podmiany wody. Bez zdjęcia całości  tzw "doradzania" nie ryzykuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się zdobyć zdjęcie całości received_878956589122870.thumb.jpeg.c6263f5895c0ed14fbfadbfc7f60a096.jpeg

Dwie główki na jednej nóżce euphylli też marnie wyglądają. 

Gdy wrócę z urlopu to zrobię dwie większe podmianki. 

Do akwarium leję fitoplankton, od dłuższego czasu więc raczej to nie jest problem. 

Od niedawna zacząłem nowe witaminy i amino oraz jod więc może tu jest pies pogrzebany. 

Przez okres mojego urlopu nic z tych rzeczy lane nie będzie więc może zmieni się coś na plus przez ten czas. 

W panelu węgiel i purigen 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję co napisałem, ja uczyniłbym tak:

wszystko stop, purigen out, węgiel byle nie za duzo i ten długiego działania.

Światło ..Ledy ? nie wiem jak mocno ustawione, na wszelki wypadek SPS-a trochę w dół.

Dwie podmiany 20% co 3 dni. Dobrze, że ryb nie ma za wiele, karmienie będzie nieznaczne; czekać 3 tygodnie. Będzie dobrze :)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą w 100% 

Gdy tylko wrócę z urlopu zabiorę się za to.

Mam nadzieję że nie pogorszy im się przez te 1,5 tygodnia. A może przeciwnie, przez nie lanie "wspomagaczy"  będzie poprawa. 

 

Światło t5. 6x24 dla 112 litrów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Wróciłem z urlopu, Pocillopora prawie już cała biała. Górna część już nawet nie polipuje. Euphyllia nadal traci tkankę. ICP zamówiony. Wstawię wyniki gdy tylko je dostanę. Podmianka 20 % zrobiona. W panelu zauważyłem dziwne larwy. Co to takiego?

received_393223978198789.jpeg

received_2258956541066506.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodajesz jod? Mi kiedyś euphilie i stylophory marudziły jak miałem niski poziom jodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NAP napisał:

wygląda jak gąbki sycon

Dzięki za info 

10 minut temu, Pawelo2222 napisał:

A dodajesz jod? Mi kiedyś euphilie i stylophory marudziły jak miałem niski poziom jodu.

Leję jod regularnie. ICP wykażę gdzie problem jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Udalo mi sie uratowac spsa, pomogly tutaj dwie wieksze podmianki wody po 20% jak radzil kolega Arturro za co mocno dziekuje. Koral znow polipuje pieknie oraz odzyskal ciemne, naturalne ubarwienie.

Co do Euphylii to tutaj zrodlem problemu bedzie chyba pobliski szorstnik - noca zauwazylem jak jedna ze swoich macek zlapal glowke lpsa, akurat ta glowka byla w tragicznym stanie. Po przeniesieniu wraca powoli do zycia.

Przyszly rowniez wyniki ICP

Zasolenie - najwieksze zaskoczenie - refraktometr pokazuje 34,7

Trzeba zaczac dozowanie manganu oraz zwiekszyc jod.

Co do RO to jedyny wykryty pierwiastek to silicone???

ICP 2.png

ICP 1.png

RO.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Arturro,

Pewnie chodzi Ci o mangan?

 

No i główne pytanie - czy kryzysem spsów mogło być wykryte aluminium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aluminium mogło powstać z adsorbera PO4, część jest na bazie aluminium, ale to nie powinno mieć większego wpływu na zwierzaki. Nie w takich ilościach
Co do jodu, to uważaj z dozowaniem, lej jak do tej pory. I KH trzymaj tak między 7 a 8 i będzie dobrze

Edytowane przez 9866666 (wyświetl historię edycji)

Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, 9866666 napisał:

Aluminium mogło powstać z adsorbera PO4, część jest na bazie aluminium, ale to nie powinno mieć większego wpływu na zwierzaki. Nie w takich ilościach
Co do jodu, to uważaj z dozowaniem, lej jak do tej pory. I KH trzymaj tak między 7 a 8 i będzie dobrze

Jedyny adsorber jakiego używam to purigen ( no i węgiel ). 

Źródłem aluminium zakładam że jest obudowa nóżek od lampy które zaczęły korodować w wyniku osiadającej się soli na nich przez co część powłoki  obudowy mogła wpaść do wody. Innego wytłumaczenia nie widzę...

Jeżeli nie aluminium to co mogło prawie zabić mi spsa? Skoków ostatnio żadnych nie miałem, no jedynie no3 szybko spadło w dół w ok 1 tydzień ( z 12 do 1)przez to że glony mi wyrosły i wchłonęły szybko większość nutrientów. 

Jod napewno dalej dozować tak samo? Jest mocny ubytek tego pierwiastka 

 

Kh na tę chwilę nie jestem w stanie obniżyć ze wzgledu na bogatą sól (red sea coral pro).

Jednak wiadro powoli się kończy przez co zmienię za niedługo na zwykłą red sea.

Edytowane przez Bishop358 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba uważać z dozowaniem jodu, najlepiej sprawić sobie jakiegoś żółtego korala - np. jakąś ładną żółtą akroporę :) Przy nadmiarze jodu (lub żelaza) będzie robić się bardziej zielona niż żółta


Było 30l >> 112l + 45l >> 375l >> 490l >>

Jest 637l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, 9866666 napisał:

Trzeba uważać z dozowaniem jodu, najlepiej sprawić sobie jakiegoś żółtego korala - np. jakąś ładną żółtą akroporę :) Przy nadmiarze jodu (lub żelaza) będzie robić się bardziej zielona niż żółta

Dobry pomysł tymbardziej że już od jakiegoś czasu planuję akroporę :). Najpierw jednak muszę zabezpieczyć nóżki od lampy bo pewnie nie dowiem się co dokładnie  zaszkodziło spsowi A skoro pocillopora prawie poległa to akropora już dawno byłaby martwa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.