Skocz do zawartości
Guban88ok3m

Parametry

Rekomendowane odpowiedzi

Jest ok czy coś podbić ?

Kh 6.2

Mg 1350

Ca 410

PO4 no3 NO2 0

Na szybach robi się biały taki mglisty nalot dwa razy dziennie trzeba czyścić a clavularia wczoraj cały dzien zamknięta foch czy coś z parametrami?

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kh  - troche  możesz podnieść... /możesz użyć nawet zwykłej  sody oczyszczonej/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.04.2019 o 18:12, T.TOM.T napisał:

kh  - troche  możesz podnieść... /możesz użyć nawet zwykłej  sody oczyszczonej/

Ile tego ? Bezpośrednio do akwarium czy do dolewki wymieszać do akawa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie masz sumpa więc lejesz bezpośrednio do akwa....  , tylko rób to ostrożnie tzn. małymi dawkami  - aby "skok" parametru KH  nie był jednorazowo zbyt duży  /na początku pamiętaj o regularnym kontroli  parametru - a z czasem  zorientujesz się jakie jest zużycie/zapotrzebowanie  Twojego  akwa  na ten składnik /.   Ja osobiście   podniósłbym KH  w ciągu  paru dni do poziomu 7,5 -8,0....  aczkolwiek wiele osób Ci potwierdzi że u nich przy 6,5  korale mają się dobrze. Wysokość/wartość  danego parametru to jedna sprawa  jednak  równie ważną jeżeli nie ważniejszą  sprawą dla dobrego samopoczucia i kondycji korali  zarówno  przy Kh jak i innych parametrach są  jak najbardziej stabilne/jak najmniejsze skoki  tych parametrow  /wiec w tak malym zbiorniku jak Twoj  aplikujac cokolwiek /jakas chemie ,absorbenty ,pokarm , czy tez wprowadzajac  nowe  zwierzaki/   -nalezy robic to stopniowo zaczynajac od  najmniejszych dawek  .  O  NO3  ze jest teraz "wyzerowane" sie nie martw ,   w tak malym akwa jak zaczniesz  karmic ryby to szybko "poleci do gory"

  Roztwór sody , oczywiście z wodą RO.


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, T.TOM.T napisał:

nie masz sumpa więc lejesz bezpośrednio do akwa....  , tylko rób to ostrożnie tzn. małymi dawkami  - aby "skok" parametru KH  nie był jednorazowo zbyt duży  /na początku pamiętaj o regularnym kontroli  parametru - a z czasem  zorientujesz się jakie jest zużycie/zapotrzebowanie  Twojego  akwa  na ten składnik /.   Ja osobiście   podniósłbym KH  w ciągu  paru dni do poziomu 7,5 -8,0....  aczkolwiek wiele osób Ci potwierdzi że u nich przy 6,5  korale mają się dobrze. Wysokość/wartość  danego parametru to jedna sprawa  jednak  równie ważną jeżeli nie ważniejszą  sprawą dla dobrego samopoczucia i kondycji korali  zarówno  przy Kh jak i innych parametrach są  jak najbardziej stabilne/jak najmniejsze skoki  tych parametrow  /wiec w tak malym zbiorniku jak Twoj  aplikujac cokolwiek /jakas chemie ,absorbenty ,pokarm , czy tez wprowadzajac  nowe  zwierzaki/   -nalezy robic to stopniowo zaczynajac od  najmniejszych dawek  .  O  NO3  ze jest teraz "wyzerowane" sie nie martw ,   w tak malym akwa jak zaczniesz  karmic ryby to szybko "poleci do gory"

  Roztwór sody , oczywiście z wodą RO.

Oki o to mi chodziło czy mam sypać do akwarium sode czy rozrobić . Jutro mam podmianke to to zrobię ale nie wiem ile dać sody ile g ? Na 35 wody ogólnie ta sól co mam daje 7.8 kh czyli u nn mnie mocno spadło od momentu startu i zasolenia mg wapń zostało na poziomie jak na początku ale po dodaniu absorbera na początku clavularia grymasila a dziś wszytsko się pompuje bardziej niż przed dodaniem absorbera widocznie wesytsko potrzebuje czasu ale mam no3 0 po4 0 a miekkasy się pompują więc nie wiem chyba za mocno panikowalem poprostu tak jak mowisz male akwarium i trzeba wszytsko ostrożniej robić ale póki co zwierzaki sobie żyją ( może gdy skoczy no3 jeszcze bardziej będzie pompa kto wie jestem laikiem w tym jak narazie więc nie wiem jakie są możliwości korali tych co mam . Wiem tylko że na tą chwilę są najbardziej napompowane jak je mam.

Edytowane przez Guban88ok3m (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Guban88ok3m napisał:

 ta sól co mam daje 7.8 kh 

Hej...

Jaka masz sol?...TM Pro Reef moze?...

Piszesz o bialym osadzie na szybach, ktory bardziej prawdopodobny by byl, gdyby KH bylo bardzo wysokie, albo zosatala przedawkowana wodka...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam af probiotyczna sól mój błąd miała być af ale nie probiotyczna pomyliłem jak zamawialem. To jest takie mgliste na szybach się robi nawet 2 razy dziennie muszę przetrzeć 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj  sobie spokoj na razie z podmiankami /Twoje akwa teraz tego wogole nie potrzebuje/ , podnies tyklo lekko kh  -i wpuszczaj te blazny.....

poszukaj na forum jakiegos watku/tematu  jakie sa najlepsze proporcje sody do wody RO.... tak jak pisalem dopiero sam musisz ustalic potrzebna dawke w zaleznosci od zapotrzebowania ./kazde akwarium jest inne i jedno bedzie potrzebowalo 5ml. nasyconego roztworu na dobe a inne tej samej wielkosci ale z innymi zwierzakami 20ml/


200x70x60 + 240L.sump , ośw.T5 10x80W ,cyrkulacja 2x tunze6080 + 2x JVP102 ,obieg tunzemaster10076.03 , odpieniacz skimz sv253 , reaktor wapnia

START: grudzień 2007r.4733_4750.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok będę sobie dodawał trochę sody do dolewki i codziennie w tej samej dawce małej aż nie skoczy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Guban88ok3m napisał:

Ok będę sobie dodawał trochę sody do dolewki i codziennie w tej samej dawce małej aż nie skoczy 

Jeśli używasz produktów Af to możesz też kupić Kh Plus i dozowac zgodnie z wytycznym.


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, @Beti napisał:

Jeśli używasz produktów Af to możesz też kupić Kh Plus i dozowac zgodnie z wytycznym.

Ogólnie chce opierać akwarium tylko na tych produktach mam właśnie sól wklady bakterie teraz jeśli będzie dozowanie to też z af dziś już nic nie zrobię poza soda więc zacznę od niej ale przy zamówieniu czegoś zamówię sobie . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.