Skocz do zawartości
Moljzesz

Problem z reaktorem, zanik gazu

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, krzlew napisał:

Zrób tak i będzie dobrze .Ustaw ph 6.3. Odciek kropla na sec.Głowny zawór z butli odkreć na Max na reduktorze ustaw tak by w liczniku bąbelków w momencie dobijania gazu leciały 2 bąble na sec.Wyzuć lambo za 45 zł.Nie trzeba mierzyć kh odcieku,a kh w zbiorniku .Za 24 godziny sprawdź i korekta np wyższe lub niższe ph w redaktorze. Przy twoich praktykach będziesz miał bardzo niskie ph w zbiorniku.

Ni hu hu, miałem tak ustawione i Kh mi poleciało poniżej 5. Na razie nic nie zmieniam bo na reszcie wróciłem do Kh 7.7. Balling z Kh odłączony jak będzie się tak utrzymywać to git.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten reaktor od 10 lat i nie jest to mój pierwszy .Wiem co mówię .Z reaktora nie może się lać a kapać  bo nie potrzebnie do systemu przedostaje  się sporo co2 .Jak z reaktora się leje wtedy trzeba kupić większy. Twój jest 100% odpowiedni .zrobisz jak uważasz 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzlew napisał:

Mam ten reaktor od 10 lat i nie jest to mój pierwszy .Wiem co mówię .Z reaktora nie może się lać a kapać  bo nie potrzebnie do systemu przedostaje  się sporo co2 .Jak z reaktora się leje wtedy trzeba kupić większy. Twój jest 100% odpowiedni .zrobisz jak uważasz 

 

Zmierzyłem jednak to Kh i po odłączeniu ballinga po 4 godz Kh spadło o 0,7.

Właśnie bałem się że będzie za mały na moje akwarium bo już wszystko idzie na max i nadal parametry lecą.

Może masz rację, woda za szybko przepływa i nie nasyca się do porządku, skoro w odcieku jest mało Kh. Chyba mnie przekonałeś. Reaktor to dla mnie nowość, kilka lat jechałem na ballinga.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te same reaktory ,a w ogóle reaktory nie mogą działać inaczej nie ma tam technologi z kosmosu .Nie jest za mały ,u mnie Krzczyska  wystawały z wody w większym zbiorniku  i był ok  .Na początku przy tych nastawach parametry mogły być niskie bo wkład się jeszcze nie nasycił co2.Poza tym reaktor nie podbija w momencie parametrów i to jego zaleta jedna z wielu .0oo ile sie napisałem znowu styknie na kilka lat.

Edytowane przez krzlew (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, krzlew napisał:

Te same reaktory ,a w ogóle reaktory nie mogą działać inaczej nie ma tam technologi z kosmosu .Nie jest za mały ,u mnie Krzczyska  wystawały z wody w większym zbiorniku  i był ok  .Na początku przy tych nastawach parametry mogły być niskie bo wkład się jeszcze nie nasycił co2.Poza tym reaktor nie podbija w momencie parametrów i to jego zaleta jedna z wielu .0oo ile sie napisałem znowu styknie na kilka lat.

Dobra dzięki Ci wielkie. Ustawiłem kapanie @VDR też o tym pisał. Może ja pompuje samą wodę gazowaną do akwa i dlatego parametry lecą. Więc żadnych gwałtownych ruchów i zobaczymy co się będzie działo. Mam nadzieję tylko że z bombelkami problem się nie powtórzy, jak na razie jest ok.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co miales na mysli pisząc druga komora ? Dorzuciles dodatkowa rure z zasypem czy tam jakis inny pojemnik ? Jesli tak to wez jeszcze pod uwage, ze wszelkie zmiany w akwa zajda jeszcze wolniej bo zapewne pompa miesza wode z CO2 w pierwszej komorze, a do drugiej pchasz odciek z pierwszej komory perystaltykiem. I jak masz np. 10l drugą komorę to te 10l wody musisz w teorii wypchnąć do baniaka zanim zmiany poczynione w pierwszej komorze do niego "dotrą".


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, VDR napisał:

A co miales na mysli pisząc druga komora ? Dorzuciles dodatkowa rure z zasypem czy tam jakis inny pojemnik ? Jesli tak to wez jeszcze pod uwage, ze wszelkie zmiany w akwa zajda jeszcze wolniej bo zapewne pompa miesza wode z CO2 w pierwszej komorze, a do drugiej pchasz odciek z pierwszej komory perystaltykiem. I jak masz np. 10l drugą komorę to te 10l wody musisz w teorii wypchnąć do baniaka zanim zmiany poczynione w pierwszej komorze do niego "dotrą".

Tak, mam dodatkowy pojemnik. Ma pojemność 1,6L więc szału nie ma. Pomp chodziła na 4,5L/h. Więc zapewnił się raczej szybko.

Stan na dziś

Perialistyczna ustawiona na kap, kap

PH w reaktorze ustawiłem na 6,25 bo robiła się poduszka z gazu wczoraj jak zwolniłem pompę ale dziś widzę,  że poduszka znowu się robi.

Kh w odcieku 23 więc coś tam rośnie. 

Podłączyłem wczoraj ballinga Kh w zbiorniku 6,7

I te nieszczęsne bombelki Zwolniły ale może to być jak ktoś wcześniej pisał efekt wzrostu ciśnienia w reaktorze. Na razie daję radę utrzymać zadane pH.

Teraz nie wiem czy ten zasyp jest do bani? Pewnie muszę jeszcze poczekać tyle że nie przyjmuje już co2 i robi się poducha. Niby to jest knop koralith.

Powiedzcie mi po jakim mw czasie będę wiedział czy podjąć jakieś ruchy?

Podobno proste jak budowa cepa, z ballingiem było jednak dużo łatwiej, ustawiłem dawkowanie, jak parametry spadały podkreciłem pompy i już.

A tutaj elektrozawór, bombelki zanikają, Kh spada, ustawianie pompy, ustawianie co2, ustawianie pH, zaworki, zawory, zasyp, komputery, kur oszaleć idzie tyle zmiennych. Korci mnie wyciągnąć to z szafki i wstawić bańki z ballingiem. Miało być łatwiej a wyszło jak zwykle, daje mu jeszcze tydz a potem sru


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opanujesz reaktor i będziesz się cieszył,to kwestia czasu.Nie wyobrażam sobie kupować prochów,rozrabiać i podawać po tym jak miałem reaktor.Teraz zakładam nowy baniak i od razu startuję z reaktorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, inmar napisał:

Opanujesz reaktor i będziesz się cieszył,to kwestia czasu.Nie wyobrażam sobie kupować prochów,rozrabiać i podawać po tym jak miałem reaktor.Teraz zakładam nowy baniak i od razu startuję z reaktorem.

Mam taką nadzieję ;)

Kh odcieku wzrosło do 31 więc chyba jest dobrze.

Bombelki z trudem się wpychają w reaktor, Zwolniły ale dają radę utrzymać pH na 6.3 więc tu też chyba jest dobrze, pomogło podniesienie ciśnienia na drugim manometrze do 20L/h 

Na razie Balling utrzymuje parametry a reaktor się kisi, powoli bez gwałtownych ruchów.

Dziwię się tylko że korale wytrzymały tą akcje, skoków Kh było sporo, mało tego, polipują i widać że rosną, tym bardziej jestem w szoku. A co najciekawsze bardzo poprawił się stan zoa, były takie zdechlate i słabo rosły, teraz pięknie się pompuja :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kh w odcieku nie chce rosnąć max było 33, co za tym idzie w zbiorniku też nisko. Kupiłem dziś grys koralowy i jutro go zakisze, zobaczymy co z tego wyjdzie.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po nie całych 12h zakwaszania, Kh w odcieku ponad 65! Jednak zasyp był do bani :)


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Moljzesz napisał:

Po nie całych 12h zakwaszania, Kh w odcieku ponad 65! Jednak zasyp był do bani :)

To teraz trzymaj ph stale w komorze i powoli odciek do baniaka i patrz po 24-48h jaki poziom kH masz. Jak za mało i spada - to zwieksz odciek i czekaj az ustabilizuje Ci się na takim jaki chcesz. Pilnuj magnezu jakby się okazało ze leci w dół. Wtedy albo część zasypu magnezowego do reaktora albo np. MgCl2 szesciowodnym podbijaj. Osobiście wybrałbym drugą opcję.


110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, VDR napisał:

To teraz trzymaj ph stale w komorze i powoli odciek do baniaka i patrz po 24-48h jaki poziom kH masz. Jak za mało i spada - to zwieksz odciek i czekaj az ustabilizuje Ci się na takim jaki chcesz. Pilnuj magnezu jakby się okazało ze leci w dół. Wtedy albo część zasypu magnezowego do reaktora albo np. MgCl2 szesciowodnym podbijaj. Osobiście wybrałbym drugą opcję.

Spoko :)

Więc wybieram drugą opcję. Mam ze 2kg magnezu, z ballingiem nie lałem bo mi nie schodził w ogóle, wystarczyło to co było w sbs.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Moljzesz napisał:

Po nie całych 12h zakwaszania, Kh w odcieku ponad 65! Jednak zasyp był do bani :)

Piotrek co to był  za trefny zasyp, jeżeli można wiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Krzysiek K. napisał:

Piotrek co to był  za trefny zasyp, jeżeli można wiedzieć ?

Podobno knop koralith, dostałem gratis do reaktora, nie był w oryginalnym opakowaniu.


39ab02c6bf502279.jpg5215f98825db8954.jpg

ryba-ruchomy-obrazek-0437.gif PS Pandora 4x54W T5 i 3x145W LED, DCP6500, AWN40 na DCP3000,RW-15, RW-8,CP-55, Biopellests AIO XL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.