Skocz do zawartości
tom73gw

Co proponujecie na to badziewie

Rekomendowane odpowiedzi

Jakies zwierzę co to zjada moze chemią . ma być w miare tanio :) . akwa 200l po4 0.05 no3 wysokie kolo 20 . ca 430 kh 8 swiatlo to ledy china te 160w + dwie swietlowki 24w ati coral plus wszystko swieci 11 godzin. a95d9bc5fd0833107ad5eb21948bd085.jpg

 

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu badziewie...  Akurat zielony glon to najmniejszy z problemów które może cię spotkać.

Nie lej chemii tylko kup zwierzaka. Krab percon albo mitrax, ślimaki, salarias, pokolce choć twój zbiornik trochę ciasny. Dodatkowo wyrywaj mechanicznie. Zbiornik musi dojrzeć. Lejesz bakterie?


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest czasem Bryopsis?


c2146cd4380d7f0a5fe62d5a2d4e2c13u1900a17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej...

Mialem tego glona w jednym z  pierwszych zbiornikow i akurat tak sie zbieglo ze w tym samym czasie zainteresowalem sie vodka method i metoda ta towarzyszy mi do dzisiaj a glonow zadnych nie ma...Moze nie powinniennem mowic by nie zapeszyc a wiadomo ze w morszczyznie rzeczy moga dziac sie bardzo szybko...

Ja wtedy sporo przedawkowalem wodke az wszystko zbielalo a przy okazji zbielaly i zmarnialy glony, ktore same sie odrywaly i dosc szybko zupelnie zniknely...

Nie bierz przykladu z przedawkowania, ale mysle ze wodka method moglaby pomoc...

Warunkiem jest mocny odpieniacz...

 


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 godzin temu, tom73gw napisał:

moze chemią . ma być w miare tanio :)

czytaj

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu powyżej nie widać dobrze ale bryopsis przypomina przy powiększeniu "choinkę"  czyli od głównej łodygi pojawiają się odrosty, "igły".
Widać je dość dobrze. Wyżej tego nie widzę choć zdjęcie nie jest zbyt szczegółowe.  Poniżej zdjęcie bryopsis:

https://reefbuilders.com/2017/10/27/treating-bryopsis-algae-with-brightwell-aquatics-hydrat-mg/

bryopsis.jpg

Edytowane przez VDR (wyświetl historię edycji)

110x50x50 ,sump 62.5x38x40, 3x Tunze 6045, nj4500, H&S 150-F2001

Dariusz 'VDR' Rubinkiewicz

http://nano-reef.pl/topic/35493-275l-radomskie-malenstwo/

http://art.debesciak.net http://www.klub-malawi.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, tom73gw napisał:

Jakies zwierzę co to zjada moze chemią . ma być w miare tanio

Mnie to bardziej na derbesię wygląda, choć to też podobnie upierdliwy glon. Na glonożerców raczej nie licz. Jak glon jest już tak wyrośnięty to raczej nic go nie zeżre. Więc najpierw musisz rwać ręcznie, żeby potem glonożercy (wtedy to już cokolwiek, ślimaki, kraby, jeżowce...) wyczyściły skałę z resztek oraz z glonów odrastających na nowo. Niestety, glon nie jest chyba zbyt smaczny i zawiera silne żerblokery, bo zwierzaki raczej w ostateczności dopiero będą to jadły, chyba że taki świeżutki odrost króciutki. U siebie obserwowałem wręcz sytuacje, że ślimaki wręcz padały pośród masy glona włosowatego. Albo z głodu (bo nie były już w stanie dłużej jeść tego glona), albo z zatrucia żerblokerami (bo za długo go jadły).

A druga sprawa, to popraw parametry, bo jeśli przy tym glonie (wysysa każde ilości nutrientów z wody, jest to idealny glon do algae scrubbera) masz wysokie po4 i no3, to znaczy że coś tam jest grubo nie tak. Syf nagromadzony, zbyt obfite karmienie, za dużo ryb...

Na koniec, życzę powodzenia. Ja walczę z tym badziewiem, już prawie rok. Nutrienty zerowe, a łąki nadal odrastają. Jeśli u Ciebie są tylko takie kępki pojedyncze to może masz jeszcze szansę. Ale nie lekceważ ich, rwij jak najszybciej (najlepiej poza akwarium, żeby się fragmenty nie roznosiły w wodzie). Warto też może zawczasu wprowadzić jakieś makroglony do układu, żeby konkurowały w włosowatymi. W każdym razie, nie dopuść do tego, żeby glon włosowaty utworzył zwarty dywan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisał Słony leszcz to jest glon nie do zdarcia, nic nie chce o na jeść tego, rośnie przy zerowych parametrach tak samo jak przy wysokich.Mam go na jednej skałce i wylocie wody z pompy i nie idzie go się pozbyć a rok minął. Do scrubbera to nadaje się napewno, szybko rośnie pełno w nim życia:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.