Skocz do zawartości
xyz2017

Automatyczna dolewka pod elektrozawór z czujnikiem optycznym -jaka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Szukam automatycznej dolewki z czujnikiem optycznym który można podłączyć pod elektrozawor. Uzupelniam wodę bezpośrednio z RO.
 
(Mam Milestone, ale nie działa tak jak powinien z moim zewnętrznym elektrozaworem- nie wiem czemu i nie chce mi się z tym bawić, wole kupić nowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj bardziej rozbudowanej, takiej np. z zabezpieczeniem timerem. No i zwróć uwagę na podłączenie, elektrozawory nie lubią ciśnienia. Dobrze by było zrobić też dodatkowe, niezależne zabezpieczenie, chyba że przelanie dolewki nie wywoła awarii.

 


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam korę 5th chyba kupię czujnik optyczny i elektrozawor... wyjdzie podobnie a będę miał wszystko w jednym systemie.

 

Mam drugie zabezpieczenie w formie zaworu pływakowego.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a musisz z optycznym ? ja dawno przesiadłem się na zwykły pływakowy i 2!!! elektrozawory dla pewności szeregowo  .. optyczny zalał mi już 2 razy pokój :rofl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak chcesz to rozwiązać . Dolewka będzie bezpośrednio do sampa czy zrobisz zbiornik pośredni . 

Ja kupiłem sobie tunze 8555 i wodę będę dolewał do zbiornika około 10 -15 litrów w którym będzie aqua trend eye które będzie lało wodę do sampa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a musisz z optycznym ? ja dawno przesiadłem się na zwykły pływakowy i 2!!! elektrozawory dla pewności szeregowo  .. optyczny zalał mi już 2 razy pokój :rofl:

Pływakowe zawiodły mnie już nie raz :(
A jak chcesz to rozwiązać . Dolewka będzie bezpośrednio do sampa czy zrobisz zbiornik pośredni . 
Ja kupiłem sobie tunze 8555 i wodę będę dolewał do zbiornika około 10 -15 litrów w którym będzie aqua trend eye które będzie lało wodę do sampa 

RO dolewane jest bezpośrednio do zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, xyz2017 napisał:


Pływakowe zawiodły mnie już nie raz :(
RO dolewane jest bezpośrednio do zbiornika

Nie wiem czy wiesz ale dolewanie ro bezpośrednio ma jedna bardzo duża wadę której nie jesteś w żaden sposób zniwelować . Filtr RO nie może robić mniej niż 4 litry wody za jednym razem . Kiedy podłączysz go bezpośrednio, filtr będzie załączany kilka krotnie w ciągu doby i będzie ci dozować brudna wodę . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
29 minut temu, Hoom napisał:

Nie wiem czy wiesz ale dolewanie ro bezpośrednio ma jedna bardzo duża wadę której nie jesteś w żaden sposób zniwelować . Filtr RO nie może robić mniej niż 4 litry wody za jednym razem . Kiedy podłączysz go bezpośrednio, filtr będzie załączany kilka krotnie w ciągu doby i będzie ci dozować brudna wodę . 

u mnie było bezpośrednio i załanczał sie 2-3 razy na dobę, zakładasz automatyczny bypass i po problemie z brudną wodą woda do żywicy zawsze dochodziła z membran na poziomie 4 do maks 8ppm po żywicach 0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Hoom napisał:

Nie wiem czy wiesz ale dolewanie ro bezpośrednio ma jedna bardzo duża wadę której nie jesteś w żaden sposób zniwelować . Filtr RO nie może robić mniej niż 4 litry wody za jednym razem . Kiedy podłączysz go bezpośrednio, filtr będzie załączany kilka krotnie w ciągu doby i będzie ci dozować brudna wodę . 

A od czego mamy timery.Przecież można podłączyć timer i ustawić na przykład jedną godzinę w ciągu doby i w ten czas dolewka uzupełni wodę akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
2 minuty temu, Krzysiek K. napisał:

A od czego mamy timery.Przecież można podłączyć timer i ustawić na przykład jedną godzinę w ciągu doby i w ten czas dolewka uzupełni wodę akwarium.

ja stosowałem taki myk ze miałem dwa elektrozawory jeden startował i przez 20 sekund płukał membrany, potem się zamykał i startował drugi już właściwy i dolewala się woda do akwarium taki system zapewniał czystą wodę dla zywic jak juz pisałem na poziomie 4-8 ppm wydłużalo to życie żywicy membran zresztą tez  :)

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Paragon napisał:

ja stosowałem taki myk ze miałem dwa elektrozawory jeden startował i przez 20 sekund płukał membrany, potem się zamykał i startował drugi już właściwy i dolewala się woda do akwarium taki system zapewniał czystą wodę dla zywic jak juz pisałem na poziomie 4-8 ppm wydłużalo to życie żywicy :)

Leszek rozumie że te dwa zawory były przed żywicą i ten pierwszy był podłączony w kanał ,dobre rozwiązanie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie prościej zrobić mały zbiornik 10 litrowy do niego by sie lala woda ro a dopiero z tego zbiornika była by dolewka do sampa . W tym zbiorniku wiercisz otwór z wężykiem do kanalizy , by wyrazie awari elektrozaworu nie było potopu . Tak będę robił u siebie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon
6 minut temu, Krzysiek K. napisał:

Leszek rozumie że te dwa zawory były przed żywicą i ten pierwszy był podłączony w kanał ,dobre rozwiązanie:)

dokładnie pierwszy płukał membranę, drugi puszczał z membrany (przepłukanej pierwszym zaworem) już na żywicę z tego co pamiętam wydłużyło mi to co najmniej 2-krotnie czas pomiędzy wymianami żywicy, działało to bezproblemowo rok do momentu likwidacji akwarium tak więc taki sam system będzie w nowym akwarium  do tego system szeregowo podłączonych membran równiez polecam :)

3 minuty temu, Hoom napisał:

To nie prościej zrobić mały zbiornik 10 litrowy do niego by sie lala woda ro a dopiero z tego zbiornika była by dolewka do sampa . W tym zbiorniku wiercisz otwór z wężykiem do kanalizy , by wyrazie awari elektrozaworu nie było potopu . Tak będę robił u siebie 

ja wiem trzeba dodatkowy zbiornik na wodę RO, który zajmuje miejsce, 

ps.,  elektrozawory stosowane do dolewki RO nie zrobią Ci potopu bo te zawory pracuję jako NC czyli normalnie zamknięte

Edytowane przez Paragon (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Leszek rozumie że te dwa zawory były przed żywicą i ten pierwszy był podłączony w kanał ,dobre rozwiązanie[emoji4]

Jak rozwiązałeś to pod kątem elektroniki etc? Co odpowiadała za zamykanie i otwieranie zaworów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, xyz2017 napisał:

Jak rozwiązałeś to pod kątem elektroniki etc? Co odpowiadała za zamykanie i otwieranie zaworów?

Rafał będę to robił na tym module:

https://pl.aliexpress.com/item/XH-M203-w-pe-ni-automatyczny-wody-kontroler-poziomu-pompa-modu-prze-czaj-cy-AC-DC/32863613368.html

Dodatkowo podłącze całość pod zwykłego timera ,aby mi dolewkę załączał dwa razy na dobę ,na przykład na jedną godzinę.To takie dodatkowe zabezpieczenie gdyby elektronika sfiksowała.Wszystkie części już mam tylko muszę do kupy poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Paragon

U mnie było tak jak u Krzyśka moduł XH-M203 odpowiada za sterowanie auto dolewka (elektrozaworem 12V), to było dodatkowo na module czasowym po każdym odpaleniu dolewki moduł odliczał 10 minut, woda się u mnie dolewała około 5 minut, gdyby z jakiegoś powodu dolewała się dłużej wtedy moduł czasowy wyłączał elektrozawór, takie dodatkowe zabezpieczenie,

aha, miałem jeszcze jeden taki moduł czasowy i elektrozawór 12V do automatycznego płukania membrany załączał taki bypass na 30sekund chyba dodatkowo płucząc membrany,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.