Skocz do zawartości
Marcin14

Cyrkulatory Jecod/Jebao - awaryjność

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o cyrkulatorach firmy Jecod? Ich cena jest bardzo atrakcyjna ale jak z awaryjnością? Dużo widzę postów, że często uszkadzają się same pompy a nie elektronika. Kiedyś kupiłem wp40 i po 1,5 roku cyrkulator przestał startować. Od 5ciu lat mam obiegową DCT 12000 i działa bez zarzutu (co prawda poziom hałasu pozostawia wiele do życzenia ale jest bezawaryjna). Jakie jest wasze doświadczenie z cyrkulatorami tej firmy? Poprawia się coś  czy może ja po prostu źle trafiłem. Głównie interesują mnie opinie na temat cyrkulatorów serii RW. Zależy mi na cyrkulatorach, które popracują kilka lat a nie rok (mam dwie koralie 4, mają ok 9 lat i do dnia dzisiejszego działają ale zależy mi na pompach DC 12/24v i sterowalnych).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc

TO pewnie zalezy jak sie trafi ,jak to ze wszystkim . jednemu bedzie sie psol mercedes a drugi bedzie jezdzil renowka bezawaryjnie  ;)

Mama 2 szt rw 8 i jedna rw 4 chodza  u mnie juz 4lata w styczniu zaczol sie 5 czyszczone sa raz na pol roku . nigdy sie z nimi nic nie dzialo . obiegowke i pompw w prEplywowce tez mam jebao . jedynie wymienilem pompe w odpieniaczu " firmowego " hehe delteca 1456. po 2 latach pracy. i wlozylem jabao chodzi do dzis .  choc podejzewam ze pompa w tym deltecu tez jebao tylko w zmienionej obudowie staram sie trzymac zasady by nigdy w/w sprzety nie chodzily na 100%   rw 8 laca na 75 obiegowka dcs4000 na 90 % . ale byla wczesniej w mniejszym akwarium .teraz bym kupil wieksza by chodzila np. na 60% . jest i ciszej i pompa nie dostaje tak w kosc. 

na forum jest duzo przeciwnikow jak i zwolennikow wiec mozesz spodziwac roznych odp. . oczywiscie gdybym nie mial co robic z kasa kupilbym  najlepszy i najdrozszy ,buble king obiegowke Royala itd.  :)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@tedeus63 no nie wiem czy buś kupił, autokorekta, na ten przykład jest za darmo, a mimo to nie używasz.

@Marcin14 - nie bardzo bym liczył na szczere odpowiedzi. Ludzie nie lubią się chwalić wpadkami, no chyba żeby zmusić sprzedawcę do ustępstw :) Takie życie.

Vide - akwaria - co chwila słychać że ludzie są niezadowoleni, bo albo wymiary nie te, albo spartolona robota - mimo to zalewają. A jak załozyłem ankietę, to się nagle okazało że ogromna większość wymienia :)

 

Sam sobie musisz wyrobić zdanie, skąd ta różnica w cenie i co się bardziej opłaca.....


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dale napisał:

  nie bardzo bym liczył na szczere odpowiedzi. Ludzie nie lubią się chwalić wpadkami, 

Hej...

Dokladnie ,no ale przez takie podejscie napelnia kieszenie sprzedawcow, wiec biznes sie kreci a przeciez o to chodzi...

Ja juz dawno kupilem CP-25, ktora pracowala swietnie,do czasu w ktorym ja rozebralem do czyszczenia (ktore swoja droga nie bylo potrzebne), ale po dluzszym czasie udalo mi sie ja wyciszyc i znow jest dobrze, zobaczymy, jak dlugo...

Mysle ze ta firma to tez loteria co wprowadza pewne emocje po zakupie, wygra sie czy przegra sie...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale   hej :)  nie bardzo rozumiem o ci Ci chodzi  poniżej Twój cytat 

@tedeus63 no nie wiem czy buś kupił, autokorekta, na ten przykład jest za darmo, a mimo to nie używasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że trzeba nieźle pogłówkować aby cokolwiek zrozumieć z Twojego posta. Pełno błędów ortograficznych, brak interpunkcji, literówki etc. Pisząc post, działa w przeglądarce autokorekta i podkreśla na czerwono błędnie napisane wyrazy. Klikasz prawym myszki na podkreślonym słowie i przeglądarka podpowiada jak należy poprawić.

Edytowane przez ziembol (wyświetl historię edycji)

31d12c160dfff7f1ad40e4b6d3535483u1182a14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sory pisalem z telefonu. a po 2  mysle ze to forum to nie matura z ortografii. w sumie chodzi o zywotnosc pomp  i mysle ze autor zrozumial o co chodzi :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spora kolekcje uszkodzonych cyrkulatorow 2xSW2, RW4, SW4, RW8 i SW8. We wszystkich uszkodzone silniki, ale mam tez 2 RW8 ktore dostalem od kolegi te z pierwszej seri i dzialaja do dzisiaj, chociaz w tym tygodniu wymienilem ceramiczne lozyzka-panewki czy jak to sie nazywa bo mialy problemy ze startem. Ale maja conajmniej 4 lata. Jesli teraz mialbym kupowac to bym wybral cos innego, byc moze Tunze lub Sicce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to, że kupno cyrkulatora tej firmy to loteria, a i tak 90% szans że pompa padnie... Szkoda bo za Tunze , Hydor czy innej lepszej marki trzeba zapłacić 2-3 razy więcej niż Jebao.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hydor mi wszystkie padły, miałem kilka ale to było w 2010roku, może coś się zmieniło.

Z całego serca polecam tunze, to są czołgi - ani jeden mi nie padł, owszem widziałem i słyszalem o awariach - to jednak tylko sprzęt i zawodzi, ale można policzyć na palcach jednej ręki. Za to aquanova i jebao - mam wiadro zepsutych.

Lepiej raz a porządnie, cyrkulacja jednak to bardzo ważna sprawa dla życia w zbiorniku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z hydora jestem zadowolony (mam dwie stare koralie 4).

Teraz kupiłem na próbę używaną (niewiele) Maxspect Gyre i nie wiem czy nie kupię jeszcze jednej bo kultura jej pracy jak i sama pracy to coś pięknego, niesłyszalna, prawie na całym zbiorniku jest jednakowy prąd wody... Ale nie o tym w tym temacie.

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, jebao ostatecznie zostaje wykreślone z mojej listy zakupów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę iż wszystko zależy od danej sztuki. To tak jak kiedyś była z autami. Mój sąsiad kupił malucha a moi rodzice parę dni później. Jego psuł się co chwilę a nasz miał pierwszą awarię po ponad czterech latach. A były eksploatowane bardzo podobnie. Ja od początku akwarystyki używam tylko sprzętu Jebao. Przez pięć lat padła mi tylko pompa obiegowa DC-3000 ale była eksploatowana na 100% mocy. Aktualnie posiadam 2 cyrkulatory SW-8, jeden SW-4, pompę obiegowa DCP-10000 oraz falownik CP-55. Z całego sprzętu jestem bardzo zadowolony. Nadmienię jeszcze, że prócz pompy obiegowej cały sprzęt średnio co dwa miesiące moczę w occie.

 


2cacc2e5b32ec2346ce6b46039b7f7acu1292a15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu ‎2019‎-‎04‎-‎28 o 13:28, Marcin14 napisał:

Czyli wychodzi na to, że kupno cyrkulatora tej firmy to loteria, a i tak 90% szans że pompa padnie... Szkoda bo za Tunze , Hydor czy innej lepszej marki trzeba zapłacić 2-3 razy więcej niż Jebao.

Czy aby na pewno? Zobacz, na giełdzie trafiają się używane maxpecty. Albo można wziąć taką pompkę czy nawet dwie na raty przez allegro - bez problemów i od ręki. Bez oprocentowania. Jeśli kupisz nową, masz porządny serwis na wypadek awarii - Mariusz nie zostawia na lodzie, masz sprawną pompę w ciągu 2 dni roboczych. Ja mam w 320 l jednego maxpecta gyre - wystarczy z zapasem. Ty, nawet jeśli będziesz miał skałę bardzo gęstą, jak założysz dwie, nie będziesz miał martwych stref. Jak pokombinujesz, z jedną też obleci.

Nie zawiedziesz się ani na jakości, ani na efekcie :)


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max spect ok daje fajny efekt ale potrafi po pewnym czasie hałasować i to tak że nie da się spać w tym pokoju, znośnie chodziło to na 30% mocy. Jebao 2 cyrkulatory w 3 lata zepsute, słabo to się kalkuluje. Stare cyrkulatory Tunze działaja już 7 rok bezawaryjnie. Obiegówka Jebao obecnie druga w ciagu 5 lat. Aquabee 5 rok działa. 


650l w obiegu prowadzone na paletkach plus NoPOx, odpieniacz SKIMZ SM201, obieg Jebao 8000

f31473cc9dbf36503d2e9288bb38ee17u1843a16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z cyrkulacji Jebao, opinia była taka, że o ile obiegowe są ok, to cyrkulacja pada po ok. 2 latach.

Wybrałem pompę obiegową Tunze, kompletnie niesłyszalna nawet jak otworzę szafkę, natomiast cyrkulację 2 x Gyre 330 i chodzi w trybie 10-20-10-30-10-40% co 4 lub 6 sekund i słychać ją mimo iż akwarium jest w salonie a śpię na górze w sypialni, jednak przynajmniej dla mnie nie jest to odgłos, który przeszkadza, jak siedzę w salonie i oglądam film także nie jest upierdliwy. Bardziej słyszalna staje się powyżej 50, 60%.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Gyre jest niesłyszalna. Na upartego można sie wsłuchać ale kwalifikowałbym to jako niesłyszalne (nawet na 100%). Jeśli chodzi o jebao obiegową to moja też działa kilka lat, ale jest dość głośna, słychać ją w drugim pomieszczeniu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dwie rw-15 padły po 2 latach, trzecia jeszcze na gwarancji. We wszystkich silniki.

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


~900l SPS LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gyre, jak każda pompa będzie słyszalna jeśli wpadnie w rezonans. Trzeba pokombinować z ustawieniem w baniaku, czasem pomaga przesunięcie o 1 cm, czasem zmiana kąta - nawet o 2-3 stopnie, czasem niestety dopiero poważniejsze zmiany.

Drugim powodem są niedokładności przy składaniu po myciu, lub niedokładne wymycie - różnice w wyważeniu wirników bywają słyszalne.


125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym nadmienić, że Jebao ma teraz nową serię cyrkulatorów OW, która rzekomo jest ulepszona względem poprzedniej. Czas pokaże jak będzie z awaryjnością. U siebie mam 2 takie cyrkulatory od 2-3 msc i na razie jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Gyre tak jakby buczą ale nie jest to nieprzyjemny i głośny dźwięk i może słyszę go dlatego, że inne urządzenia są niesłyszalne, pompy nowe, nie były rozbierane, ustawione ok. 8-10 cm pod poziomem wody na przeciwko siebie w akwarium 90x55x55, chodziły w trybie 10-30 a teraz 10-20-10-30-10-40.

Tak sobie myślę, że może to przez tryb jaki wybrałem, bo pompa hamuje i rozpędza się, więc może opór wody musi powodować taki odgłos, jak pompę ustawię na sztywno na 30 czy 40 % to nie słychać nic ale w Gyre nie o to chodzi aby chodziła na sztywno i na razie mam glony, to widzę jak się ładnie bujają ;-)

Tunze obiegowa chodzi na 70-80% i tylko widać jak lekko drga wylot LockLine a samej pompy nie słychać wcale.

Co do cyrkulacji Jebao to słyszałem, że padają po ok. 2 latach i o tym, że wiele osób świadomie kupuje je dlatego, że są tańsze niż inne, jak zrezygnują z akwarium, to nie jest to duża inwestycja, Ci co się wkręcą w hobby, zmieniają na inne jak Jebao padnie lub przenoszą się do większego zbiornika.

Co do obiegowych to opinie są pozytywne.

To oczywiście moje obserwacje i info ze sklepów w których pytałem.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio odesłałem do erybki sw8 padł stojan,  na szczęście jeszcze się załapałem na gwarancję,  mniej szczęścia było z rw15, również stojan tylko ciut po gwarancji było. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rw15 zaczęło chodzić jak traktor az w końcu padło lepiej dołożyć i kupić coś porzadnjejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Który model jebao jest najnowszy SOW? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak OW i SOW 

Nie wiem dlaczego są różne oznaczenia identycznych pomp.

W Coral Hause OW w Erybce SOW.

16 minut temu, sith114 napisał:

Który model jebao jest najnowszy SOW? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko w opisie sow masz ze są nowsze niż ow także tego ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.