Skocz do zawartości
Rezus

Nierówna praca jebao dcs 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak zwykle mam jakiś problem. Pompa ma dwa tyg ale kupiona i chinczyka także bez gwarancji. Przez dwa tyg pompa na pełnych obrotach chodziła równo. Wczoraj wieczorem obserwując zbiornik usłyszałem jak pompie spadają obrotu, po chwili przyspieszają i tak w kółko. Od razu wiedziałem że coś jest nie tak ale w sumie jeśli poziom wody w kominie jest ok to nie ma się czym martwić. Po pół godziny zobaczyłem masę babli w w akwa więc już wiedziałem że komin pusty. Zaczelem się rozglądać za nowa pompa(biednemu wiatr w oczy)i zastanawiałem się czy kupić taka sama tylko w pl np w erybce żeby mieć gwarancję(240zl) albo kupić aqua medic 2.2(540zl). Aktualnie do póki nie mam innej pompy ta chodzi skrócona na maxa 900l/h i o dziwo wszystko chodzi równo.  Dla pewności pompe rozebralem ale w środku wszystko ok, pompa zimna, czysta bez uszkodzeń mechanicznych.  chwilę temu mnie olsnilo. Skoro pompa to tylko silnik z wirnikiem A A kontroler to tylko reduktor Voltow to przyczyny należy szukać w zasilaniu. A na pierwszy rzut oka widać że zasilacz to chlam i jestem pewien że jest niestabilny. W domu nie mam i nie mialem spadków napięcia. Mogę jednocześnie włączyć pralkę zmywarkę,piekarnik i dwa grille elektryczne na balkonie a do tego odkurzacz podłączony dokładnie do kablu które idą do baniaka i wszystko było ok. Po rozpakowaniu paczki z pampa od razu śmiałem się z zasilacza bo wygląda komicznie. Kiedyś sprawdzałem parametry pewnego chińskiego zasilacza i zupełnie nie trzymał parametrow. Plan jest taki żeby pożyczyć na próbę inny zasilacz chyba że pasuje ten od odpieniwcza bo mierzenie nie ma większego sensu bo z obserwacji wynika ze zasilacz szwankuje tylko przy obciążeniu. Przerabial ktoś z Was podobną historię?

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl o Tunze, podobno znacznie mniej awaryjna, jak dla mnie cichutka, wręcz niesłyszalna, jedyny minus to ustawianie wydajności pokrętłem na korpusie pompy ale tym się nie kręci codziennie, Jebao ma sterownik.

Tunze o wydajności ok. 2000 l są w podobnej cenie co Jebao DCS-2000 a ja akurat swoją trafiłem jeszcze w promocji z rabatem.

Edytowane przez pdz (wyświetl historię edycji)

.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tunze o takiej wydajności jak piszesz widziałem za około 550zł na erybka dlatego raczej zdecydował bym się na pompe aqua medic tym bardziej że mam taka w odpoeniaczu. Na razie jednak wyeliminuje ewentualny defekt zasilacza i będę myślał 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, pdz napisał:

Całkiem spoko ale wolał bym żeby pompa miała możliwość podłączenia węża na wlocie. Popatrze jeszcze jaka mają oferte


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz do chińczyka, że jest problem. Myślę, że pomoże... 

Moim zdaniem z każdą pompą może być ten sam problem. Jak nie masz szczęścia to trafisz felerną nawet tunze, mniej się o ich wadach słyszy, bo na 1tunze jest 10jebałek... 

Ja moja dct 3000 mam od 4lat, bez problemów działa teraz już na full... Jedyny minus to charakterystyczne dla tego modelu "wycie". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej i taniej jest zrobić/kupić porządny zasilacz? O ile oczywiście problem jest w zasilaczu a nie w sterowniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rezus napisał:

Całkiem spoko ale wolał bym żeby pompa miała możliwość podłączenia węża na wlocie. Popatrze jeszcze jaka mają oferte

A czemu miałaby mieć węża na wlocie ? Tak z ciekawości pytam, bo pompa stoi w sumpie. Mi na początku brakowało sterowania na zewnątrz, musiałem pchać rękę do sumpa i moczyć ale jak ustawiłem to w zasadzie już mi nie przeszkadza. Tak jak pisałem, jest bardzo cichutka i z tego jestem zadowolony, jak z trwałością, to zbyt krótko ja mam aby oceniać.


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Baloon napisał:

A nie prościej i taniej jest zrobić/kupić porządny zasilacz? O ile oczywiście problem jest w zasilaczu a nie w sterowniku.

Od tego zaczynam

@pdzdlatego 

 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak :-)


.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.04.2019 o 08:51, Rezus napisał:

kupić aqua medic 2.2(540zl).

Tragedia te pompy. Pierwsze dwa miesiące spoko, później zaczynają chodzić jak traktor. Miałem ich 3 pompy i wszystkie tak samo się zachowywały.

Jebao warto kupować z zapasem mocy i ustawiać na max 90% ( moje obserwacje). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Tragedia te pompy. Pierwsze dwa miesiące spoko, później zaczynają chodzić jak traktor. Miałem ich 3 pompy i wszystkie tak samo się zachowywały.

Jebao warto kupować z zapasem mocy i ustawiać na max 90% ( moje obserwacje)

Serio?szkoda bo tak naprawdę rozmiarowo mi najbardziej pasuje razem z ta jebao która mam. W odpoemiaczu mam ja w wersji 1.2 i chodzi nawet nawet. Hałas dla mnie pół biedy ale chciałbym żeby pompa była stabilna i miała serwis w pl.  Co do jebao to rzeczywiście coś w tym jest, dwa tygodnie chodziła ma 70% i bajka. Wczoraj dałem 100% i po połowie dnia zaczęły się problemy. Myślę że chodzi tu o zasilacz bo pompa teraz na 2 biegu chodzi idealnie. A zasilacze między tymi pompami co mam to przepaść po prostu.dziś mi się już nie chce Ale jutro podkręcić pompę ma 70% i zobaczymy co z tego będzie.


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Rezus napisał:

Serio?szkoda bo tak naprawdę rozmiarowo mi najbardziej pasuje razem z ta jebao która mam. W odpoemiaczu mam ja w wersji 1.2 i chodzi nawet nawet. Hałas dla mnie pół biedy ale chciałbym żeby pompa była stabilna i miała serwis w pl.  Co do jebao to rzeczywiście coś w tym jest, dwa tygodnie chodziła ma 70% i bajka. Wczoraj dałem 100% i po połowie dnia zaczęły się problemy. Myślę że chodzi tu o zasilacz bo pompa teraz na 2 biegu chodzi idealnie. A zasilacze między tymi pompami co mam to przepaść po prostu.dziś mi się już nie chce Ale jutro podkręcić pompę ma 70% i zobaczymy co z tego będzie.

Jak hałas nie przeszkadza to AM są dobre. Pompują mocniej niż jebao. Porównywałem dcp 3000 i AM 3.1, jest spora różnica. Z tą stabilnością to różnie, zdarzało się też na AM że obniżał się poziom wody w kominie i po kilku godzinach wracało do normy,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andzior70 @Rezus moja wina, pisałem z pracy z komórki i jakoś mi to uciekło... PS: na komórce mam wyłączony słownik... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero  dobrze wiedzieć:thumbsup:jeśli mi nie wyjdzie z ta jebao to prawdopodobnie zainwestuje w aqua medic. Znacie może jakieś inne pompy godne polecenia o tych parametrach powiedzmy do 600zl? Po szukalem trochę w necie i w sumie am wydaje się najrozsasniejsza w tych pieniądzach.

@dadario spoko, ja pisze tylko na tel i głównie w robocie:lol:

 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AquaNowa... To samo co Jebao ale dystrybutor na Polskę ma dobre podejście do klienta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem,wiem dzięki. Brałem ją również pod wagę właśnie z tego powodu. Jednak dwa razy tańsza od am. Mówię, pompa na 2 biegu od wczoraj chodzi ok. Jutro podkręce do polowy i jeśli będzie ok to jestem już pewnie że wina w zasilaczu leży.zasilacz impulsowy stabilizowany 24v 1.5a kosztuje 40zl i jestem niemal pewien że problem leży tu. Jeśli jednak nie A bardzo by mnie to zdziwilo to czeka mnie zakup Nowej. Szkoda bo ta mi odpowiada 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Rezus napisał:

Tunze o takiej wydajności jak piszesz widziałem za około 550zł na erybka dlatego raczej zdecydował bym się na pompe aqua medic tym bardziej że mam taka w odpoeniaczu. Na razie jednak wyeliminuje ewentualny defekt zasilacza i będę myślał 

pomysł o Jebao DCP-3000 to nowszy model  wiem ze pewno cie zraziło jabao ale kupil bym w polskim sklepie z gwarancja ja mam 7000 i rewelacja cicha i moja ma całkiem niskie zużycie energii pod warunkiem ze pracuje tak do 70-80% nie mocniej moja na 69% ustawiona aktualnie pobiera 28W wiec całkiem niezle 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, azgar napisał:

pomysł o Jebao DCP-3000 to nowszy model  wiem ze pewno cie zraziło jabao ale kupil bym w polskim sklepie z gwarancja ja mam 7000 i rewelacja cicha i moja ma całkiem niskie zużycie energii pod warunkiem ze pracuje tak do 70-80% nie mocniej moja na 69% ustawiona aktualnie pobiera 28W wiec całkiem niezle 

Zrobiłeś błąd, jak tak możesz? Regulaminu nie czytasz? :clowning

DCP u mnie też się sprawdza. działa na 90% i jest spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@azgar to prawda Co piszecie bo sam zauważyłem że pompa najlepiej chodzi na 70%-80%. Mam akwa 200l + 25-30L samp brutto także pompa by starczala gdyby była na 100%.sklep w którym kupuje również mówi że do 200L stosuje pompe 3000 skrecona na 70%. U mnie pompa podnosi zaledwie na 70cm także zyskuje na wydajności jeśli to porównać do przeciętnej 1.5m podnoszenia wody.cena 3000 przystępna:rolleyes:

@elespero :czapkizgłów:)


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jebao odlicz z 15% do wydajności.  Więc do twojego nawet założył bym 4000. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie z tego sprawę. Na razie od 2h pompa chodzi równo na 5/8 biegu 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zapeszac ale pompa od rana chodzi idealnie. Jest tak ustawiony poziom w kominie ze brakuje dosłownie 1mm żeby woda się przelewala rewizja. I od rana się to nie zmieniło. Problemy zaczęły się gdy pompa poszła ma 100%. Także kupije lepszy zasilacz i testuje dalej


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Rezus napisał:

Nie chce zapeszac ale pompa od rana chodzi idealnie. Jest tak ustawiony poziom w kominie ze brakuje dosłownie 1mm żeby woda się przelewala rewizja. I od rana się to nie zmieniło. Problemy zaczęły się gdy pompa poszła ma 100%. Także kupije lepszy zasilacz i testuje dalej

Ale nie ustawiaj na 100%. najlepiej max na 90%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.