Skocz do zawartości
Rezus

Nierówna praca jebao dcs 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Pompy jebao jecod maja to do siebie że muszą pochodzić parę dni i się "dotrzeć" miałem to samo że swoją teraz pracuje normalnie więc nie ma się czy przejmować moja chodzi już 3 lata 2 w słodki o rok w solniczce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mają dokladnienten sam problem z jebao , spadek mocy. Pochodzi kilka dni ładnie, a za chwilę poziom wody w kominie spada. U mnie działa stabilnie do 40% mocy, ja sobie wymyśliłem ostatnio mocniejszy przepływ, problem wrócił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.05.2019 o 11:25, adrianguzik napisał:

Pompy jebao jecod maja to do siebie że muszą pochodzić parę dni i się "dotrzeć

Tylko że tu nie chodzi o dotarcie tylko o regularny spadek mocy(słuchać jak co jakiś czas obroty spadaja).

 

13 godzin temu, Sqr3byk napisał:

. Pochodzi kilka dni ładnie, a za chwilę poziom wody w kominie spada. 

U mnie to co najwyżej pochodzi kilka godz ładnie i znow zwalnia i przyspiesza. Na szczęście w tych pompach całą elektroniką znajduje się w zasilaczu A nie w pompie(prosta wyniana). Natknąłem się na wątek gdzie z identyczną pompa były problemy. Okazalo się ze kondensatory w zasilaczu wadliwe i napięcie pływalo od 18-25v. Stąd falowanie. W nocy znalazłem zasilacz 20v 2.2a 45w założę na próbę zobaczyć. Oryginalnie był "24v" 1.5a i 20w

13 godzin temu, Sqr3byk napisał:

Wszyscy mają dokladnienten sam problem z jebao

Wszyscy mają i praktycznie wszyscy polecają... to jest najdziwniejsze. Ja na pewno nigdy już nie kupię nic z jebao


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Rezus napisał:

Wszyscy mają i praktycznie wszyscy polecają... to jest najdziwniejsze. Ja na pewno nigdy już nie kupię nic z jebao

A ja kupie. Po pierwsze jak się kupuje to kupuje się najnowsze modele. Po drugie, już pisałem. Nie ustawiamy na 100% i jest git. 

Za tą cenę czego się spodziewacie? Nie ma tanich i idealnych rozwiązań. 

Kup "Mini Red Dragon pump 2,5m³ " zapłać 1300 zł i problemy znikną. Choć i z tymi pompami zdarzały się problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam po prostu dość uzerania się z nią. Kupiłem bo wiele osób poleciało. Teraz zastanawiam się nad http://www.reefspot.pl/sklep/reefoctopus/1704-pompa-hy-4000w-.html albo http://sklep.aquamedic.pl/dc-runner-x-2-series.html w wersji 2.2


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi o to, że te pompy są tanie, do tego całkiem ciche. W mojej pompie nie zaobserwowalem czegoś takiego jak opisujesz, żeby pompa zwalniała i przyspieszyła. To już grubo, raczej się nie da korzystać z takiego urządzenia. Ja nie lubię jak mi woda chlupie, staram się mieć tak wyregulowany spływ, żeby była zupełna cisza, natomiast przez pompę nie jest to łatwe i muszę korygować zaworem co kilka dni, czasem raz na tydzień. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Rezus napisał:

Ja mam po prostu dość uzerania się z nią. Kupiłem bo wiele osób poleciało. Teraz zastanawiam się nad http://www.reefspot.pl/sklep/reefoctopus/1704-pompa-hy-4000w-.html albo http://sklep.aquamedic.pl/dc-runner-x-2-series.html w wersji 2.2

No i nadal szukasz pompy ktora jest na styk i bedzie musiała gonić na 100%. 

Kup z serii DCP i nie będziesz miał problemu. 

43 minuty temu, Sqr3byk napisał:

żeby była zupełna cisza, natomiast przez pompę nie jest to łatwe i muszę korygować zaworem co kilka dni, czasem raz na tydzień. 

U mnie ustawiłem raz i nic nie ruszam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, elespero napisał:

U mnie ustawiłem raz i nic nie ruszam.

To fajnie, widocznie trafił Ci się dobry egzemplarz i nie masz spadku mocy, nic tylko się cieszyć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To fajnie, widocznie trafił Ci się dobry egzemplarz i nie masz spadku mocy, nic tylko się cieszyć:)
Po prostu mam dcp. Na starszych seriach były problemy. Na tych już nie ma.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, elespero napisał:

Kup Z serii DCP

Więcej nie dam się namówić na jebao. Raczej będzie to tunze aqua medic lub reef octopus. Mogą być i wersje 3tys z wyjątkiem octopus (850zl) ale rozmawiałem z użytkownikami i tunze nawet lepiej jak chodzi na maxa bo ma mechaniczna regukacje, aqua Medic podobno daje sobie radę na 100% bez problemu(choć mogą być i 3tys dla mnie) no i ta octopus która chyba jestem najbardziej zainteresowany.

Octopus ja 100% ma stabilizator ale nigdzie nie mogę znaleźć j się ja reguluje

@elespero A nie masz drugiej pompy zapasowej na testy?:D nie no żartuje :stuart:

 

2 godziny temu, Sqr3byk napisał:

, raczej się nie da korzystać z takiego urządzenia

No nie da. A wiesz, teraz długi weekand więc na razie muszę się przemeczyc


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten problem z jebao dsc 9000. Po zakupie takiego zasilacza: https://www.sorotec.de/shop/Power-supply-24V-150Watt-6-3A-Heng-Fu.html   problemy się skończyły. Do tego zasilacza podłączyłem jeszcze obydwie pompy cyrkulacyjne. Zasilacz się nie grzeje i ciągnie 3 urządzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Sqr3byk napisał:

, raczej się nie da korzystać z takiego urządzenia

No nie da. A wiesz, teraz długi weekand więc na razie muszę się przemeczyc. Nie obraził bym się gdyby wypowiedzieli się użytkownicy powyższych pomp. Hałas to przy starej pompie żaden problem bo wyje niesamowicie nawet w dzień przy tv ja słyszę ale stabilność to priorytet

3 minuty temu, pokson napisał:

Przerabiałem ten problem z jebao dsc 9000. Po zakupie takiego zasilacza: https://www.sorotec.de/shop/Power-supply-24V-150Watt-6-3A-Heng-Fu.html   problemy się skończyły. Do tego zasilacza podłączyłem jeszcze obydwie pompy cyrkulacyjne. Zasilacz się nie grzeje i ciągnie 3 urządzenia.

Jest to jakiś rozwiązanie które również brałem pod uwagę tylko boje sie kurczę, że nadal będzie lipa. Podłączylem na próbę zasilacz 20v 45w 2.2a zamiast 25v 20w 1.5a i efekt taki ze z powodu zaledwie 20v pompa była słaba ale prawdopodobnie stabilna choć chodziła tak może z 5min i wykaczylem bo na zasilaczu można było smażyć jajka. Takze nic się nie dowiedzialem. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@elespero z tego co udało mi się dowiedzieć to pompa octopus jest nieregulowana więc Tak czy inaczej chodzi na 100%. Teraz pytanie biorąc to pod uwagę czy lepiej pompę 2000 czy 3000 w  około 200l obiegu(akwa 200+25 samp- skala, piach, akwa nie zalane pod "korek" (3cm h=12l)).

Pompa musi podnieść wodę zaledwie na 70cm co również zwiększa wydajność.

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jebao dct 4000, akwa ok 250l obieg i chodzi na 70%, nie miałem z nią nigdy problemu a działa już ponad rok. Weź większa pompę i będziesz miał po problemie. W cyrkulatorach  Aqua nova 4000 miałem taki problem jak chodziły na 100% to było słychać jak obroty się  zmieniają, jak zmniejszyłem moc problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, nigdy więcej chinczyka. Moja nawet na 20% już nie chodzi poprawnie już nie mówiąc o tym jak ona wyje. Mam aqua media w odpieniaczu to przepaść po prostu i od początku chodzi ma 100%

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rezus napisał:

Nie obraził bym się gdyby wypowiedzieli się użytkownicy 

Mimo to ze na pw dałeś mi bana:Blush2

to Ci powiem ze mam pompę Jebao DCP  od 26 miesięcy i nie spadła moc nawet o 1%,kupując pompę trzeba kupic trochę z zapasem tak aby chodziła np na 75%, a nie na 100% a seria DCS to ma swoje opinie na tym forum (szczerze są różne)

cena  DCP do jakości bez uwag.

jak doradzali Ci inni zmien na DCP,a nie kombinuj bo to jest dobra pompa jesli mówimy też o progu finansowym :)

 


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłącz jeszcze raz ten zasilacz 20V i daj pompe na 50%. Jak będzie wszystko ok z poziomem wody to znak że oryginalny zasilacz do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, pokson napisał:

Podłącz jeszcze raz ten zasilacz 20V i daj pompe na 50%. Jak będzie wszystko ok z poziomem wody to znak że oryginalny zasilacz do wymiany.

Nie da rady tego ustawić i zaobserwowac od tak bo to się nie dzieje cały czas. Zresztą pompa oprócz koszmarnego dzwieku nie ma żadnej wydajnośći na zadnym z zasilaczy jaki mam w domu. Teraz chodzi niby na 6 z 8 biegów ale chodzi dużo słabiej niż kiedyś na pierwszym. Zawór musiałem praktycznie zamknąć żeby jakoś to działało na razie. 

@@Beti jebao ma naprawdę fajne ceny http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7854003644 do tego fajne udogodnienia jak zabezpieczenie przed praca na sucho, sterownik czy miekki start ale boje się że znowu utopie pieniądze i guzik z tego będzie.  Octopus nie ma nic, golas za prawie 3x tyle. Nie mam grubego portfela ale jeśli ta pompa miała by zakońcZyć moje problemy to jestem w stanie za to zapłacić. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna osoba Ci potwierdza ze DCP to już inna pompa od DCS 

trochę zaufania:smile_wink:

Edit,wg mnie DCP 4000 na twój zbiornik i górny sump

Edytowane przez @Beti (wyświetl historię edycji)

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem, teraz to w ogóle nie wiem co myśleć.. było by extra jakbym ja kupił i było tak jak mówicie! Przemyśle to Jeszcze 

Widzę na zdjęciach ze dcp ma normalny zasilacz co nie wygląda jak ładowarka do tel 

https://erybka.pl/product-pol-13742-Jebao-Jecod-DCP-5000.html w tej cenie naprawdę kusząco. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i gicior,ma 5000 będzie zapas mocy,a cena jest ok:)


 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, wybór byl trudny ale przeczytawszy wątki na forum i po naradach prywatnych na grupie jak i po telefonach do dystrybutorów aqua medic,tunze, reef octopus wybrałem jednak  reef octopus varioS 2. 

https://blog.coralvue.com/reef-octopus-varios-controller-101/

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj znać za jakiś czas, jak się sprawuje i jak z kulturą pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sqr3byk napisał:

Daj znać za jakiś czas, jak się sprawuje i jak z kulturą pracy. 

Jutro będę miał pompe więc na pewno podzielę się pierwszymi wrazeniami. Tylko najpierw hydraulika do pompy muszę po kleić i uruchamiam. 


Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.05.2019 o 21:51, Sqr3byk napisał:

Daj znać za jakiś czas, jak się sprawuje i jak z kulturą pracy. 

Oki, pompa chodzi już dwa dni także mogę już podzielić się pierwszymi wrażeniami. 

Na pierwszy rzut oka rzuca się bardzo estetyczne wykonanie i dbałość o detale. Wszystko spasowane jak należy. Extra kontroler z czujnikiem pływakowym który wyłącza pompę jeśli poziom wody w miejscu jego instalacji się podniesie albo opadnie. U mnie czujnik jest w miejscu gdzie pompa ciągnie wodę. Także nie ma możliwość żeby pompa kiedykolwiek poszła ma sucho. Nożna tez umieścić go w akwa nad kominem. Kiedy powiedzmy spływ i rewizja nie da sobie rady z odbiorem wody z jakiś powodów czujnik wyłączy pompę i włączy ja dopiero Kiedy poziom opadnie 

Stara pompa chodziła jak odrzutowiec i słyszałem tylko pompę w pokoju. Teraz słyszę wszystko tylko nie pompę:D pompa jest bezszelestna nawet na  100%. Można przykładać nawet ucho do pompy a i tak jej nie usłyszysz. Pompa robi mi niesamowity wir w sampie i akwa na wyjściu na 4 z 5 biegów. Z obserwacji wydaje mi się ze ta pompa jest mocniejsza (3000l/h)na 2 biegu niż jebao (2000l/h) ustawiona ma 100%. Dla porownania pompa aqua medic czy jebao 3000l/h według producentów  podnosi wodę ma 2.7M a pompa reef octopus Varios 2 na 4M co przekłada się na dużo mniejszy spadek wydajności.  Jestem naprawdę bardzo zadowolony i w końcu skończyly sie problemy 

Edytowane przez Rezus (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 150x50x60 450l sump 211l.obieg maxspect 10000 l/h, cyrkulacja 2x sow8 8000l/h, maxspect mjk4 15000l/h. Lampa 300w led 2x t5 54w 2x orphek blue sky. Filtracja: 40kg mixu suchych skał, 10kg żywej w sumpie, 4kg Kulek maxspect i 3l life bio fil w reaktorze, buble King 250. Balling ati pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.