Skocz do zawartości
Daro73

Body odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem body odpieniacza stożkowego diy bez pompy. Kompletny odpieniacz rzekomo miał pracować w 500l akwarium, wskazują na to ślady zanieczyszczeń w  odpieniaczu. Jedna rzecz nie daje mi jednak spokoju, w body odpieniacza jest wlot pod podłączenie pompy ale nie ma wylotu z rury tak jak widziałem w innych konstrukcjach, jest co prawda otwór zrobiony w obudowie. i jest jedyne co zostało zrobione w  sprawie wylotu , Zastanawiam się czy to ma prawo działać czy wymaga to dalszej pracy ???

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

IMG_20190502_001619.jpg

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma regulacji na otworze wylotowym to budowano go z myślą o pracy z pompą o regulowanej mocy. Dlaczego nie zapytasz poprzedniego właściciela? Może jest niekompletny. 


Akwarium 2020.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tym otworze w body musi być rurka regulująca poziom wody w odpieniaczu


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni właściciel nie za bardzo orientuje się w temacie bo kupił go razem z akwarium którego nie uruchomił. Być może do zestawu była pompa z regulacją. Co prawda mam regulator mocy z wyświetlaczem który umożliwia regulację mocy 0-100%, spróbuję go wykorzystać do regulacji pompy. Gdyby to nie pomogło to spróbuję dorobić rurkę do regulacji poziomu.Na forum znajdę chyba jakieś wytyczne jak to zrobić . Ewentualnie poproszę kogoś kto konstruuje odpieniacze i dokończenie konstrukcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Regulator nie za bardzo sprawdza się w pracy z urządzeniami indukcyjnymi więc trzeba będzie dorobić wylot na rurze. Mniej więcej wiem jak to zrobić, trochę materiałów pozostało mi po klejeniu hydrauliki do sumpa. Kawałek rurki trójnik i kolanko znajdę i pokleję. Nie wiem tylko jak wymierzyć długość rurki regulującej poziom. Odpieniacz ma wysokość 47cm, poziom wody w komorze spływu 25 . Na jakiej wysokości zrobić wylot wody i jaką długość rurki ustawić, no chyba że nie ma to znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W body są dwa otwory czy jeden?

Wygląda mi to na konstrukcję @sebastka. Mam całkiem podobny.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to dokładnie wygląda, całe body widoczne na zdjęciu. Są dwa otwory, jeden pod pompę, drugi jako wylot

SAVE_20190503_133429.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trochę będziesz musiał dorobić.Potrzebujesz kolano, trójnik jako wylot jakieś 10 cm od podstawy, rurkę ściętą pod skosem do regulacji mufkę z rurką podawania powietrza do pompy i tłumik.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za naprowadzenie, trochę materiałów pozostało mi po klejeniu hydrauliki, wylot jest zwymiarowany pod 32 więc problemów nie będzie. Zastanawiam się jedynie o co chodzi z tą mufką do podawania powietrza, rozumiem też że długością rurki reguluje się poziom w odpieniaczu ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj na PW nr telefonu to prześlę Ci fotkę.


Pozdrawiam. Roman (Dawniej BAU)

150x50x50, sump 120 l,+zbiornik techniczny 80 l,  oświetlenie-ledy Cree 108W + 2x 54W t5, Aqua Nova 6500, 1xJVP 102+jebao 40,odpieniacz stożek made in sebastek i cała reszta zalane 10.02.2011. Obecnie prawie fisch only

Nigdy się nie tłumacz, przyjaciel tego nie potrzebuje a wróg nie zrozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabrałem się za wklejanie  rury odpływu i trochę za bardzo nie wiem jak to zrobić. Otwór w body odpieniacza ma około 33,4 mm. Rurka 32 jest trochę za mała, próbowałem przymierzyć kolano 32 i wkleić je na zewnątrz. Problem jest w tym że między korpusem body a kolankiem jest szczelina. Chciałem wkleić to za pomocą acrifix 116 ale nie wiem czy klej wypełni taką szczelinę Przyszedł mi do głowy pomysł wykorzystania wciskanej uszczelki. Najlepsza byłaby  uszczelka  32 mm z dwoma kołnierzami z przewężeniem w środku którą da się wcisnąć w otwór odpienaicza. TO byłoby najlepsze rozwiązanie. Ewentualnie rozważam wklejenie kolanka 32, mam też resztki kleju którym kleiłem hydraulikę, on lepiej wypełnia szczeliny ale nie wiem czy sklei się z plexi

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musi być kolanko, potem trójnik. Trójnik nie może być pierwszy bo dół trójnika zawadza o spód odpieniacza

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Daro73 napisał:

Najpierw musi być kolanko, potem trójnik. Trójnik nie może być pierwszy bo dół trójnika zawadza o spód odpieniacza

 

obcinasz trójnik na zero od dołu i nic nie dotyka


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po obcięciu będę miał kolanko które już posiadam. Generalnie chodzi mi o technikę zamocowania skoro średnica otworu jest deczko nietypowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy kolanko czy trójnik i tak musisz wkleić a mają taką samą średnicę


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj dokładnie mój post. Problem jest w tym że otwór w body odpieniacza nie jest typowy i cały problem rozbija się jedynie o to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Daro73 napisał:

Przeczytaj dokładnie mój post. Problem jest w tym że otwór w body odpieniacza nie jest typowy i cały problem rozbija się jedynie o to

chcesz wkleić kolanko więc jaką ma średnicę to kolanko?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest typowe kolanko 32 z której zrobiłem całą instalację do sumpa. W odpieniacza ktoś źle zwymiarował otwór pod odpływ, typowa rurka 32 jest za cienka bo otwór w body ma 33,4 mm. Kolano które ma większą średnicę tu też jest problem bo pomiędzy ścianą body a kolanem jest szczelina którą nie wiem czy wypełni klej. Dlatego szukam uszczelki lub kleju bo do otworu dałbym wtedy typową rurkę 32 i na niej kolanko i całą resztę

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Daro73 napisał:

To jest typowe kolanko 32 z której zrobiłem całą instalację do sumpa. W odpieniacza ktoś źle zwymiarował otwór pod odpływ, typowa rurka 32 jest za cienka bo otwór w body ma 33,4 mm. Kolano które ma większą średnicę tu też jest problem bo pomiędzy ścianą body a kolanem jest szczelina którą nie wiem czy wypełni klej. Dlatego szukam uszczelki lub kleju bo do otworu dałbym wtedy typową rurkę 32 i na niej kolanko i całą resztę

 

Więc o tym z Tobą od dłuższego czasu dyskutuję,jeśli kolanko jest ciut mniejsze i prubujesz go wkleić to trójnik też ma te same wymiary co kolanko i nie trzeba dalej kombinować tylko do tego rurka ścienta po skosie.Klej którego używam to acryfix 192 


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nie rozumiesz, nie mam żadnego problemu z dalszym połączeniem hydrauliki. Problem jest w tym że mam problem z wklejeniem czegokolwiek do otworu w body odpieniacza. Najłatwiej byłoby wkleić samą rurę 32 do otworu w odpieniaczu bo wtedy tworzy się najmocniejsze połączenie ale  otwór w body odpieniacza jest o kilka mm za duży,  stąd moje pytanie o uszczelkę. Mogę też wkleić element typu kolanko czy trójnik na zewnątrz otworu bo te elementy mają prawię tę sama  średnicę  co otwór w body ale z powodu złego wykonania otworu pomiędzy kolankiem czy trójnikiem, obojętnie czym a ścianką odpieniacza tworzy się szczelina którą nie wiem czy wypełni klej . inaczej już nie umiem wytłumaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Daro73 napisał:

Wydaje mi się że nie rozumiesz, nie mam żadnego problemu z dalszym połączeniem hydrauliki. Problem jest w tym że mam problem z wklejeniem czegokolwiek do otworu w body odpieniacza. Najłatwiej byłoby wkleić samą rurę 32 do otworu w odpieniaczu bo wtedy tworzy się najmocniejsze połączenie ale  otwór w body odpieniacza jest o kilka mm za duży,  stąd moje pytanie o uszczelkę. Mogę też wkleić element typu kolanko czy trójnik na zewnątrz otworu bo te elementy mają prawię tę sama  średnicę  co otwór w body ale z powodu złego wykonania otworu pomiędzy kolankiem czy trójnikiem, obojętnie czym a ścianką odpieniacza tworzy się szczelina którą nie wiem czy wypełni klej . inaczej już nie umiem wytłumaczyć

jak napisałeś średnica otworu 33,4 mm w body a kolanko 3/4 lub trójnik ma 33 mm  więc nie wiem w czym masz problem z wklejeniem.

60042632_438837733358276_3191759397894225920_n.thumb.jpg.fd2c2a3b126427d822249f456373d810.jpg


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest to że otwór w body odpieniacza jest źle wykonany. Po przyłożeniu  elementu który chcę wkleić tworzy się szczelina. Nigdy nie kleiłem acrifixem stąd moje pytanie czy wypełni szczelinę. Dlatego wolałbym wkleić rurę do środka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, Daro73 napisał:

Problemem jest to że otwór w body odpieniacza jest źle wykonany. Po przyłożeniu  elementu który chcę wkleić tworzy się szczelina. Nigdy nie kleiłem acrifixem stąd moje pytanie czy wypełni szczelinę. Dlatego wolałbym wkleić rurę do środka

 

Dałem ci linka do kolanka i pasuje idealnie i otwór jest dobrze wykonany pod takie kolanko.Akrifix też sklei taka szczelinę tylko trzeba umiejętnie to zrobić i zaraz na mocne słońce bo ten klej tak schnie pod uv.Masz źle kolanko a nie zły otwór,znajdź prawidłowe kolanko i takie zastosuj.


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię to w ten sposób, od środka zostanie wklejona rurka 32 z kołnierzem, na zewnątrz po przycięciu zostanie wklejone kolanko 32 i na nim już cała reszta. To rozwiązanie jest optymalne. Po pierwsze stabilne, duża powierzchnia klejenia, po drugie białą rurką mogę regulować odległość po przyklejeniu kolana na zewnątrz musiałbym dalej kombinować bo rura wylotowa zawadzałaby o dość szeroki kubek

IMG_20190514_133959.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.