Skocz do zawartości
Daro73

Body odpieniacza

Rekomendowane odpowiedzi

z tego co widzę, to ten odpieniacz wogóle jest jakiś dziwny. Przede wszystkim, otwór zasilajacy powinien przechodzić przez dwa pierścienie - zewnetrzny i wewnętrzny (umieszczony pod sitkiem, do którego wpadać bedzie woda zmieszana z powietrzem i wędrować do góry. Drugi otwór - wylotowy powinien być zrobiony tylko w zewnetrznej części body - mniej wiecej na podobnej wysokości, poniżej sitka - i do niego powinny być wklejone rurki z regulacja przepływu.

Edytowane przez wiesiektbg (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak jest, odpieniacz ma zdemontowaną cześć z sitkiem. Rura wlotowa przechodzi właśnie przez obie części, wylot jest tylko w zewnętrznej części. Sitko zdemontowałem aby mieć lepszy dostęp do wklejenia rurki z kołnierzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG_20190529_160831.thumb.jpg.b1b892f23e6c955a793b84b1ada22696.jpgWreszcie....wczoraj wieczorem odpaliłem odpieniacz , taki jest efekt jego działania po kilku godzinach,  zdjęcie robiłem dziś koło południa. Poziom wody w komorze spływu tam gdzie jest odpieniacz  mam na poziomie 25 cm, odpieniacz ma 47cm wysokości, ustawiłem go na 10cm podstawce,  Coś jeszcze zmieniać, co jak i ustawić. Ponieważ regulacja rurą jest niedokładna wymodziłem zawór 3/4 cala do którego wkleiłem redukcje z 3/4 cala na 1 cal, całość czeka na wklejenie ale dopiero za jakiś czas

Edytowane przez Daro73 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ opcja z wklejeniem hydrauliki zawiodła, połączenie rur się rozkleiło zrobiłem coś takiego.. Wykorzystałem trójnik z gwintem do którego wkręciłem  przerobiony plastikowy korek 1 cal. Jak ktoś będzie szukał jak wyprowadzić wylot z odpieniacza chociażby to ma rozwiązanie. Do tego dołożyłem plastikowy zawór do regulacji wypływu

IMG_20190619_193631.jpg

IMG_20190619_193642.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.